Share on whatsapp

Oren Ben Hakoon/POOL

השופטים שינו את החלטתם: הדיונים במשפט נתניהו ייפסקו לשלושה שבועות

השופטים החליטו כי עד 28 ביוני הפרקליטות תנטר את התכתבויות ישועה עם הגורמים הפוליטיים ותמסור את החומרים להגנה, ולאחר מכן יינתן לסנגורי נתניהו ואלוביץ' שבוע נוסף ללמוד את הדברים. ההחלטה החדשה הגיעה בעקבות הסכמת שני הצדדים שהושגה בהפסקת הדיון
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

השופטים במשפט ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו שינו את את החלטתם וקבעו כי הדיונים ייפסקו למשך שלושה שבועות. זאת לאחר ש מוקדם יותר הם דחו את בקשת סנגוריו לדחות את המשך הדיונים.

כעת החליטו השופטים כי עד 28 ביוני הפרקליטות תנטר את התכתבויות ישועה עם הגורמים הפוליטיים ותמסור את החומרים להגנה, ולאחר מכן יינתן לסנגורי נתניהו ואלוביץ' שבוע נוסף ללמוד את הדברים. החקירה הנגדית של ישועה תתחדש ב-5 ביולי. ההחלטה החדשה הגיעה בעקבות הסכמת שני הצדדים שהושגה בהפסקת הדיון.

כאמור, השופטים במשפטו של ראש הממשלה לשעבר דחו את בקשת סנגוריו לדחות את המשך הדיונים. פרקליטיו של נתניהו ביקשו לדחות את הדיונים במספר שבועות כאשר המשמעות היא דחייה למספר חודשים בשל פגרת הקיץ מכיוון שלטענתם ייקח להם זמן רב ללמוד את החומר שיועבר להם בקרוב בעקבות החלטת השופטים לפיה על הפרקליטות להעביר חומרים החדשים שהוסתרו מהסנגורים.

מדובר בהתכתבויות פרטיות של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה עם פוליטיקאים אחרים שהוסתר מפרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר. השופטים האריכו בכשלושה שבועות, עד ל-20 ביולי, את הדד-ליין שניתן לפרקליטות להעברת החומרים החדשים לסנגורים.

החלטת השופטים הגיעה לאחר שמוקדם יותר היום ההגנה ביקשה פרק זמן של לכל הפחות שבועיים מזמן מתן החומרים כדי ללמוד את החומרים החדשים ולהכין חקירה נגדית. הפרקליטות ביקשה פרק זמן של לכל הפחות שבועיים כדי להכין את החומרים ולהעבירם להגנה. כך יוצא דחיה של לפחות חודש במשפט.

כאמור, פרק הזמן שייקח לפרקליטות להכין את החומרים שנמנעו מלמסור כבר לפני חודשים, בצירוף הדרישה המתבקשת של ההגנה ללמוד את החומרים החדשים ולהיערך לחקירה נגדית, מביא את לוחות הזמנים לפגרת בית המשפט.

כזכור, שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים, רבקה פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם הדנים בתיקי נתניהו, פסקו לטובת הסנגורים של ראש הממשלה נתניהו ובני הזוג אלוביץ', ונגד התביעה מטעם הפרקליטות.

לפי האישום, אתר וואלה! העניק סיקור אוהד עם מידת הענות חריגה לראש הממשלה בנימין נתניהו, שבתמורה העניק הטבות לבעלי חברת בזק, שאז שלטה באתר החדשות. העד המרכזי של הפרקליטות, הוא מי שהיה אז העורך הראשי, אילן ישועה.

בחקירה הנגדית, התברר כי התביעה העבירה בטעות להגנה התכתבויות נוספות של ישועה, מהם עולה תמונת מצב כי העורך הראשי דאז של אתר וואלה!, העניק סיקור חיובי משמעותי בהרבה לפוליטיקאים ואנשי עסקים רבים, בהם יריביו של נתניהו.

חלק גדול מאוד מטענות התביעה התפוגגו בעת החקירה הנגדית, והסנגורים הגישו בקשה לקבלת חומרים נוספים מהטלפון של ישועה, כדי להצליח ולהוכיח את צדקת טענותיהם.

השופטים קבעו בהחלטתם כי "נקודת המוצא העובדתית לדיון היא כי במהלך חקירתו של מר ישועה, עלה כי במכשיר הטלפון של העד מצויות התכתבויות הרלוונטיות לעניין, אשר לא נמסרו להגנה כחומר חקירה. התכתבויות כאמור הוגשו כראיה על ידי ההגנה, בלא מחלוקת כלשהי מצד המאשימה לעניין הרלוונטיות שלהן. בנסיבות אלה, יש יסוד לטענת ההגנה לפיה חומר החקירה שנמסר לידיה הוא חלקי".

"אין מחלוקת כי מצב דברים זה טעון תיקון בכל ההקדם, והשאלה המתבקשת היא כיצד יש לעשות כן", הוסיפו השופטים, שציינו אחרי ההחלטה שלהם כי להעביר את החומר הרלוונטי להגנה: "אנו ערים לכך שמדובר בכמויות גדולות של חומר, ושבהוראה זו טמונה הכבדה לא מבוטלת על הפרקליטות, בוודאי במהלך ניהולו של הליך מורכב ורחב היקף. ברם, נוכח מצב הדברים שתואר לעיל, איננו רואים מנוס ממתן הוראה זו".

כתבות קשורות

מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה
הקואליציה החלה בקידום חוק שימנע מנתניהו להתמודד על תפקיד רה"מ
"אעשה שמות בתקציב": האולטימטום של אלי אבידר אם לא ימונה לשר
שמונה שעות בלב הים: שני המטיילים שנסחפו אותרו בסיוע רחפן • צפו
זיהום הזפת בחופים: ישראל תקבל פיצויים מקרן בין-לאומית

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן