שב"כ מודיע: פוענח פיגוע השלכת בקבוק התבערה לעבר בית היהודי בלוד

שבועות ארוכים לאחר הפיגוע בלוד בו מספר ערבים השליכו בקבוק תבערה לעבר בית מגורים של יהודי מודיע כעת השב"כ כי הם פענחו את הפיגוע. מים אלו הסתיימה חקירתם של המעורבים והבוקר הוגשה לבית המשפט הצהרת תובע על הכוונה להגיד נגדם כתב אישום
 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם


שב"כ הודיע הצהריים (חמישי) כי פוענח פיגוע השלכת בקבוקי תבערה לעבר בית מגורים של יהודים בלוד, במסגרת פיענוח הפיגוע נעצרו 8 מעורבים, אזרחים ישראלים תושבי לוד. המקרה התרחש בתאריך 28/5/21 בשעות הלילה כאשר הושלכו 5 בקבוקי תבערה לעבר בניין מגורים, בו מתגוררים תושבים יהודים, ברחוב בעל התניא 6 בלוד. בפיגוע נגרם נזק לשתי דירות, בלא נפגעים בגוף.

מחקירת הפיגוע עלה כי מבצעי פיגוע הטרור קשרו יחד 5 בקבוקי תבערה על מנת להעצים את הבערה ולגרום פגיעה משמעותית יותר ברכוש או בנפש. באורח נס לא נפגעו בני המשפחה שאל חצר ביתה הושלכו בקבוקי התבערה. כעת, הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נעצרו לחקירת שב"כ החשודים בביצוע הפיגוע, כולם אזרחים ישראלים תושבי לוד.

השב"כ אף מפרסם את השתלשלות הפיגוע לפרטי פרטים, על פי ההודעה: בזירת הפיגוע נכחו טילבה אל טורי, אזרח ישראלי בן 19, וכן קטין נוסף, אשר מהחקירה בשב"כ עלה כי השליכו יחד את בקבוקי התבערה. כמו כן בפיגוע השתתף גם ראפאת אל טורי, אזרח ישראלי בן 19, אשר שימש כתצפיתן של החוליה ועמד עימם בקשר באמצעות מכשירי קשר ווידא שאין כוחות משטרה באיזור. מהחקירה עלה גם כי ראפאת היה מעורב ביידוי אבנים במהלך המהומות בלוד בחודש מאי וכי טילבה אל טורי היה מעורב בעבר בסחר והחזקת אמל"ח.

מחקירת השב"כ עלה כי נוספים שימשו כסייענים מרכזיים בפיגוע: נסאר אבו זאיד, אזרח ישראלי בן 19 – היה שותף פעיל בהכנות לפיגוע. מהחקירה עלה כי נאסר ייצר את בקבוקי התבערה וביצע סיורי שטח יחד עם מבצעי הפיגוע לקראת הוצאתו לפועל. כמו כן עלה כמעורב בהתפרעויות שאירעו במהלך חודש מאי 2021.

מהחקירה התברר עוד כי אחיו של נסאר – גאסר אבו זאיד, אזרח ישראלי בן 22, וגלאל אבו זאיד אזרח ישראלי בן 21, היו מעורבים בהכנות לקראת הפיגוע ובכלל זה כי עסקו בייצור בקבוקי התבערה וכן בסחר והחזקת אמל"ח. עוד עלה מהחקירה מעורבות של קטין נוסף כמי שסיפק למבצעי הפיגוע את מכשירי הקשר ששימשו בפיגוע ואת האופניים ששימשו להכנות לפיגוע. מהחקירה עלה עוד כי אימסלם אל טורי, אזרח ישראלי בן 20 היה גורם מוביל בתכנון הפיגוע.

גורם בשב"כ אמר כי: מדובר בפיגוע שונה במאפייניו מהפיגועים אחרים שבוצעו במהלך המהומות בחודש מאי 21 – הפיגוע לא בוצע בלהט הרגע ובאופן ספונטני אלא תוכנן במשך ימים ארוכים ומומש כשבוע לאחר ההפוגה באירועי האלימות בכלל ובלוד בפרט וזאת על מנת להצית מחדש את האירועים, על רקע האווירה המתוחה ששררה בעיר באותה התקופה.

הפיגוע בוצע לאחר תכנון מקדים ובמאפייני תשתית של התארגנות טרור מקומית תוך ביצוע סיורי שטח לצורך בחירת יעד מתאים ונתיב מילוט מהיר מהזירה, ייצור בקבוקי התבערה, ושימוש במכשירי קשר בזמן ביצוע הפיגוע. בהודעת השב"כ נכתב כי, שירות הביטחון הכללי רואה בחומרה רבה את מעורבותם של אזרחי ישראל בטרור, וימשיך לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו בכדי לסכל כל איום ולמצות את הדין בחומרה עם כלל המעורבים באירועי טרור על רקע לאומני.

עוד על פי הודעת השב"כ על פיענוח הפיגוע, בימים אלו הסתיימה חקירתם של המעורבים והבוקר הוגשה לבית המשפט הצהרת תובע על הכוונה להגיד נגדם כתב אישום בימים הקרובים.

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
עימותים אלימים וירי חי בדרך לקבר יוסף בשכם: שני לוחמים נפצעו • צפו
בשורה להורים: ילדים מחלימים לא יחוייבו בביצוע של בדיקת אנטיגן
אחרי הגשם בסוכות: מה צפוי בשמחת תורה? • האזינו לתחזית
המבצע הלילי: ב"ה נמנע פיגוע; הכוחות לא איתרו את כל האמל"ח שחיפשו
עם טרקטור על מנוף: בעזה נערכים להריסת בניין שנפגע בשומר החומות • צפו
טירוף: שדד רכב בעיר לוד - הבעלים נתלה על מכסה המנוע • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture