Olivier Fitoussi/Flash90

משפט נתניהו • ישועה כתב לבן של ליברמן: "מעריץ את אביך – אני שומר"

במסגרת ההתכתבויות, הוצגה לישועה הודעה שכתב לראש מערכת החדשות בוואלה, בנוגע לידיעה על ליברמן: "צהוב הזוי ולא הוגן, זה מה שיש לי לומר על הידיעה הזו. מבקש שיעוף מיד ולא יהיה בעמוד הבית" • עוד נחשף: הקשר עם כחלון

כתבות נוספות בנושא:

מנכ"ל פייזר על הווריאנט החדש: "האופציה הטובה ביותר היא להתחסן"
תומך ב"שהידים" ושוהה בלתי חוקי: זה המחבל שביצע את הפיגוע בשער שכם
לאחר שעתיים של חקירה: לוחמי המג"ב שוחררו ממשרדי מח"ש בירושלים
שבוע גשום לפנינו: אובך, רוחות וסופות רעמים • האזינו לתחזית
 • רשת מחשבים וסלולר מחפשת עובדים חדשים למגוון משרות!

  תוכן מקודם

 • "מי ידאג לילדים?" בקשתה האחרונה של מרים ע"ה

  תוכן מקודם

 • לעמותה תורנית גדולה דרוש גייס/ת משאבים

  תוכן מקודם

 • הגרלת הענק על הפריט ההיסטורי שגורמת להדים בעולם היהודי • זה הסיפור

  תוכן מקודם

חקירתו הנגדית של עד התביעה בתיק 4000, מנכ"ל וואלה! לשעבר אילן ישועה נמשכת הבוקר (שלישי) בבית המשפט המחוזי בירושלים. ישועה נחקר על ידי עורך הדין בועז בן צור, פרקליטו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו.

במסגרת ההתכתבויות שנחשפו, הוצגה לישועה הודעה שכתב ב-2016 למיכל קליין, ראש מערכת החדשות בוואלה, בנוגע לידיעה על אביגדור ליברמן: "צהוב הזוי ולא הוגן, זה מה שיש לי לומר על הידיעה הזו. מבקש שיעוף מיד ולא יהיה לא בעמוד הבית – וגם לא בעמוד הבית של החדשות".

עו"ד בן צור הפנה להתכתבות ששלח עמוס ליברמן (בנו של אביגדור): "רק לתקן שהכנס היה באריאל ולא בהרצליה". ישועה ענה לו "מטפל" ואף הוסיף "אני מעריץ אותו (את ליברמן)".

בדיון מוצגת התכתבות בין ישועה לבנו של ליברמן, עמוס, הנוגעת לקידום בוואלה של גן הילדים "שורשים", שאחד מבניו של שר האוצר היו שותפים בהקמתו. בזמן הזה ישועה היה בלוס אנג'לס, בדרכו להוואי. בהתכתבות עם יועץ התקשורת של ליברמן, צחי משה, כתב ישועה: "גם מארה"ב אני שומר".

עו"ד בעז בן צור, אחד מסנגוריו של נתניהו, ביקש לברר בתחילת הדיון הבוקר עם ישועה על קשריו עם שר האוצר אביגדור ליברמן – שר הביטחון בתקופה הרלוונטית. "תאשר לי שהיה לך קשר רציף איתו", אמר בן צור. ישועה השיב: "לא היה לי קשר רציף". אחר כך הציג בן צור לעד המרכזי בתיק 4000 התכתבויות וואטסאפ שלו עם בעלי בזק לשעבר שאול אלוביץ' שמואשם במתן שוחד. "אני בקשר הדוק בחזית הרוסית", כתב ישועה לאלוביץ'. עו"ד בן צור שאל: "החזית הרוסית?", ישועה השיב: "ליברמן". בן צור: "קשר הדוק?", ישועה השיב: "הייתי בקשר עם הבן".

לדבריו, בעל השליטה בקבוצת בזק, שאול אלוביץ', נתן לו הנחיות לא לפגוע בשר הביטחון דאז אביגדור ליברמן. אלוביץ' התפרץ לדבריו וצעק: "לא נתתי הנחיה כזו – אתה שקרן". לטענת ישועה, אלוביץ' אמר לו "לא ללכת על הראש של 'הרוסי", ובמקרה שחרגו מההנחיה, אלוביץ' אמר: "זה פוגע, זה אחד האנשים היחידים שאיתו אנחנו יכולים לעשות עסקים". מנכ"ל וואלה לשעבר אף הוסיף כי לאחר מכן האמירות הפכו ליותר ספציפיות כשבעלי בזק אמר: "אני צריך שהוא יעזור לי במשהו בתקופה הקרובה".

ישועה כתב גם לעורך וואלה דאז, אבי אלקלעי: "תשתדל לא לפגוע בליברמן פגשתי אותו לפני חודשיים טוען בצדק שאנחנו מכסחים אותו. אדרבא אשמח לראות כותרות חיוביות מבחינתו". התכתבויות נוספות הוצגו, והשופט בר-עם ביקש להפסיק: "יש פה מספיק, אני לא רואה ערך להראות עוד מסמך ועוד מסמך".

בהמשך הדיון נחשפה התכתבות נוספת, בה נכללת הודעת סמס בה כתב אילן ישועה לאבי גבאי: "אני עם זוג חברים בשוויץ בוויקנד, הבעל הוא המדען הראשי בפרויקט המאיץ, שניהם ישראלים שחיים בארה"ב כבר 30 שנה. הם מדברים עליך כראש הממשלה הבא. את המומנטום הזה אני חש בהרבה מגזרים".

אחר כך ביקש הסנגור מישועה להציג את טיב יחסיו עם השר לשעבר סילבן שלום, שהתמודד בתקופה הרלוונטית על ראשות הליכוד. לאחר שבוואלה פורסם על אודות חשדות נגדו, כתב לו ישועה: "תהיה חזק וקר רוח, אסייע כמיטב יכולתי". ישועה הודה בדיון היום: "התבקשתי לאתרג אותו מטעם אלוביץ'".
בן צור הציג לישועה התכתבות עם השר משה כחלון מיום הבחירות ב-17 במרץ 2015, שעה אחרי פרסום המדגמים. "ברכות, הישג היסטורי", כתב אז ישועה לכחלון. הסנגור שאל: "למה שלחת לו הודעה?", וישועה השיב: "כחלון היה שר שרציני לשמור איתו על קשר".

הכתבות המעניינות ביותר

צפו: ההגרלה ההיסטורית שהכתה גלים נערכה בבית מרן הרב שטיינמן • זה הזוכה המאושר
נדיר! גדולי ישראל הבטיחו: "נתפלל עליהם ונפעל עבורם בזאת חנוכה"
בהשתתפות אלפי התלמידים: מרן ראש הישיבה הגיע למסיבת חנוכה בפוניבז' • צפו
הרמב"ם היומי • הלכות פסולי המוקדשין פרק י' • צפו
צפו: שידור חי מהמופע הנוסטלגי עם מיכאל שטרייכר והאחים ברונר
ניסוי או השמדת כטב"מ? פיצוץ סמוך למתקן הגרעין בנתנז
מעמד חנוכת הבית לבנין ישיבת אוהל התורה סאסוב • גלריה
טרור אנטישמי חדש בשכונת שמעון הצדיק: כיבוי נרות חנוכה • צפו
תלמידי ישיבת מדרש יחיאל ביתר נבחנו אצל מרן ראש ישיבת סלבודקא
מסיבה לכבודה של תורה בחברת 'קנין ש"ס' שע"י ישיבת ביוד"א בקרית ויז'ניץ
לא ייאמן: הלוחמים שחיסלו את המחבל שפצע חרדי נחקרים באזהרה
טרגדיה משפחתית: נקבע מות אחותו בת ה-9 של הפעוט שנהרג
הילולת הרה"ק רבי יוחנן מטאלנא זצ"ל בחצר הקודש טאלנא
בהוראת מרן ראש הישיבה: בפונביז' לא יצאו לשבת חופשה כנהוג
ישועות גדולות בסייעתא דשמיא בכח התורה והתפילה
הטעם להדלקת נר לר"מ בעל הנס בר"ח טבת • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
ליל שבת בבני ברק: שריפה פרצה בדירה; שבעה נפצעו • צפו
בחור ישיבה חוצה את הכביש - מחבל ערבי מתנפל עליו • תיעוד דרמטי

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו