הרמטכ"ל החליט היום על סבב מינויים בצה"ל, אלא שתשומת הלב התקשורתית מופנת כלפי מי שלא קודם גם הפעם, מח"ט גבעתי לשעבר עופר וינטר. בימין רואים באי-קידומו משום התנכלות מכוונת. "מערכת שלא יודעת להעריך אותו לא ראויה לו", טוען ח"כ סמוטריץ'

הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט הודיע היום סבב מינויים בצה"ל, כאשר מי שמושך את עיקר תשומת הלב הוא מי שלא מונה/קודם. מדובר במח"ט גבעתי לשעבר, תא"ל עופר וינטר, שלמרות ההערכה לה הוא זוכה – שוב מוצא את עצמו מחוץ לסבב המינויים.

בימין חושדים כי הרקע לאי-קידומו הוא זיהויו עם האדף הדתי/מתנחלי בצבא, כשזכורה במיוחד האגרת האמונית ששלח ללוחמיו לפני כניסתם לעזה במסגרת מבצע צוק איתן.

"אם אני עופר וינטר אני פושט את המדים ויוצא לאזרחות. מערכת שלא יודעת להעריך אותו לא ראויה לו. באזרחות ידעו ללא כל ספק להעריך את האיכויות שלו ולאמץ אותן בשתי ידיים והוא יוכל לתרום רבות למדינה ולעם בכל מסגרת שיבחר ולהשאיר אבק לפוליטרוקים בצבא, שרוצים להשאיר את שולחן המטכ"ל נקי מכיפו", הגיב ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

העיתונאי עמית סגל הוסיף: "זה לא קשור לדתיות של וינטר אלא לאופי שלו. בדור האחרון הצבא מקפיד להיפטר מהמטען העודף של קצינים שלא הולכים בתלם המקובע והמרובע. אחד על טרקטורון, אחד על ציוד בשווי מאה שח שנעלם, אחר על פקודת יום. בהצלחה עם זה במלחמה הבאה".

"יש גבולות שלא חוצים": כך ניסה רביב דרוקר להפיל את תא"ל עפר וינטר