ארגמן. צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

ראש השב"כ מזהיר: "ההסדרה – תחזק את חמאס ותוכיח שהטרור משתלם"

"דחיקת אבו מאזן מתהליך ההסדרה תחזק את חמאס בגדה ותוכיח שהטרור משתלם", אמר ארגמן לשרי הקבינט. וגם: מדוע הכסף הקטארי מדאיג את ראשי מערכת הביטחון? ומי הגורמים שהוזעקו לישראל כדי להפיג את החששות? כל הפרטים

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • את היין הזה כבר טעמתם? לחיצה אחת והשליח בדרך אליכם

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

הסכם ההסדרה המתגבש מול חמאס: בחברת החדשות פורסם הערב כי ראש השב"כ, נדב ארגמן, הזהיר את שרי הקבינט מפני המהלך.

ארגמן אמר לשרים בישיבות הקבינט האחרונות: "דחיקת אבו מאזן מתהליך ההסדרה תחזק את חמאס בגדה ותוכיח שהטרור משתלם". עוד הזהיר ראש השב"כ מהשלכות המגעים עם חמאס: "מהלך כזה גם יחליש את המתונים ויוכיח לפלסטינים שרק דרך האלימות משיגה תוצאות מול ישראל".

עוד דווח בחברת החדשות כי המתווה המתגבש מכניס את קאטר לתמונה מעל ראשו של אבו מאזן שמערים קשיים, ולכן שליח האו"ם וגם האמריקנים פעלו ליצירת הציר העוקף הזה שבו הכסף הקטרי יכנס לרצועה בהסכמה של ישראל. ראשי מערכת הביטחון אמרו לשרים כי על פי הניסיון, כסף קטרי לא עוצר במשכורת אלא הולך למימון טרור. המהלך מדאיג גם את המצרים, ששלחו לישראל את ראש המודיעין שלהם שנפגש אתמול גם עם ראש השב"כ וגם עם ראש הממשלה וראש המל"ל.

ע"פ הדיווח, בישראל מתעקשים שהפסקת אש היא כל מה שעומד עכשיו על הפרק-ורק אם תחזיק מעמד כמה חודשים אפשר יהיה לדבר על הסדרה משמעיתית יותר על בסיס ההבנות של סוף מבצע "צוק איתן" וזה כרוך גם בהחזרת החללים והאזרחים.

כך או כך, המבחן הגדול הראשון של הסיכום עם חמאס הוא כבר מחר: הפגנות, נגיעה בגדר, אלימות או הפרחת בלונים ייחשבו להפרת הסיכומים. "בשורה התחתונה לא יעזרו כל ההכחשות: בישראל מדברים עם חמאס וגם מגיעים איתם לסיכומים, כעת בהיקף מוגבל בהמשך גם אולי להסדרה ארוכה", כך בדיווח.

מאמצי ההסדרה: ראש המודיעין המצרי ביקר בישראל ונפגש עם נתניהו

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן