הרמטכ"ל למשפחת גולדין: ניתן להשיב את הבנים תוך שבוע

בסוף השבוע נפגשו הורי החייל החטוף הדר גולדין הי"ד עם הרמטכ"ל גדי אייזנקוט שאמר, כי במידה והמערכת הפוליטית תרצה, ניתן יהיה להשיב את הבנים בתוך שבוע • דו"צ: "המשפטים שהוצאו חלקיים ואינם מיצגים צה״ל פועל להשיב את השבויים"

אמש, יום שישי, נפגשו הוריו של הדר גולדין הי"ד, שמחה ולאה, עם הרמטכ״ל גדי אייזנקוט, כבמהלך הפגישה אמר הרמטכ״ל כי ״יש לעצור את כל הפרויקטים מול עזה עד להשבת החיילים והאזרחים. לעצור הכל פרט להכנסת מים, מזון, ביוב ותרופות", כך על פי בני המשפחה.

לדבריהם, אייזנקוט אף הדגיש כי במידה והמערכת הפוליטית תרצה, ניתן יהיה להשיב את הבנים בתוך שבוע.

שמחה ולאה גולדין אמרו, כי ״מהפגישה הקשה הסקנו כי ראש הממשלה לא רוצה להשיב את החיילים לישראל. בפעם השלישית ראש הממשלה שוב שיחק ברגשות המשפחות והונא אותנו".

הזוג גולדין הוסיף, כי "נתניהו מסכים לשלם משכורות למנגנון הטרור של החמאס לפני שהוא דורש את השבת החיילים חזרה לישראל". בהתאם לכך ביקשו ההורים ש"עם ישראל ידרוש מראש הממשלה ושר הביטחון לעמוד בהתחייבות שנתנו, שלא תהייה הסדרה בלי החיילים״.

בעקבות פרסום זה, דובר צה"ל הבהיר, כי "הרמטכ״ל, רב אלוף גדי איזנקוט נפגש עם בני משפחת גולדין ביום שישי כפי שנוהג לעשות מעת לעת. המשפטים שהוצאו מהפגישה הינם חלקיים ביותר ואינם מיצגים את הדברים שנאמרו בפגישה". לדברי דו"צ: "במהלך הפגישה הציג הרמטכ״ל את עמדת צה״ל כפי שבאה לידי ביטוי באופן קבוע בפני הדרג המדיני בשיחות סגורות ואשר לא השתנתה בשנים האחרונות. צה״ל פועל ללא לאות להשיב את השבויים והנעדרים לישראל וימשיך לעשות זאת".

כזכור, במהלך מבצע צוק איתן, שנערכה בקיץ תשע"ד, התקיימה הפסקת אש הומניטרית של 72 שעות על ידי חמאס וישראל. הפסקת אש זו הופרה תוך זמן קצר על ידי החמאס בשיגור מספר רקטות לעבר יישובי עוטף עזה ולאחר מכן בירי שתי פצצות מרגמה.

כוח של סיירת גבעתי בצה"ל המשיך בפעילות מבצעית לאיתור מנהרות באזור רפיח ומחבלים שיצאו ממנהרה תקפו את הכוח והרגו שלושה מחיילי הכוח: מפקד הסיירת, רס"ן בניה שראל, סגן הדר גולדין וסמ"ר ליאל גדעוני, כשאת גופתו של סגן גולדין, לקחו אתם יחד בשבי, כשמאז גופתו עדיין לא הוחזרה לישראל, על אף הלחצים הרבים שהופעלו מצד הוריו ומכריו, כמו גם מניעת החזרת גופות מחבלים עד להחזרת גופתו.

עימותים בין ח"כים להורים שכולים • אמו של הדר גולדין לנתניהו: "תתבייש"

ישראל החזירה גופות מחבלים, משפחת גולדין: "בגידה בחיילים"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן