איגוד נהגי חברת 'אגד תעבורה', מתכנס בשעה זו בעקבות הפיגוע שארע אמש בבנימין באחד מקווי החברה, על מנת לדרוש יותר בטיחות לביטחון הנוסעים והנהגים גם יחד • מחקירת האירוע עולה כי נמנע אסון גדול, כאשר 11 קליעים נמצאו בסמיכות לאוטובוס

לאחר פיגוע הירי שארע אמש, בשעה 22:20 בבנימין ובו נפצעו שניים באורח קל לאחר שרסיסים משמשת האוטובוס פגעו בהם, על פי חקירת האירוע עולה, כי נמנע אסון כב, זאת לאחר סריקה שערכו כוחות הביטחון במקום הירי ובו נמצאו אחד עשר קליעים בסמוך לאוטובוס שלכיוונו הם נורו.

כזכור, בפיגוע נפצעו שניים, נהג האוטובוס ונוסע נוסף, על אף העובדה כי היה מדובר באוטובוס ממוגן ירי, מחקירת האירוע לא ברור עדיין האם הירי בוצע מטווח קרוב, כגון רכב חוף, או שמא ממרחק, מתצפית כלשהי ברמאללה ממנה אפשר לצפות על הציר.

בעקבות הפיגוע, איגוד נהגי חברת 'אגד תעבורה', שהקו עליו התבצע הירי מופעל על ידי החברה, מקיימים בשעות אלו, בסניף החברה עטרות, אסיפת הסברה לנהגים . בשל כך, קווים החברה הפועלים במרחב בנימין, בתוכה ממנה ואליה, מושבתים בין השעות 14:00 ל-15:30.

ראיד משעל, יו"ר ועד העובדים בחברה אמר: "אנחנו שואלים את עצמנו מה היה קורה עם הנהג היה נוסע קמ"ש אחד פחות. זה היה נגמר באסון. נהג פצוע הוא נהג שמסכן את הנוסעים. זו זילות החברה, התנהגות המשטרה ומשרד התחבורה כאן לא ברורים".

"אנחנו יכולים להבין את מצוקת הנוסעים היום בשל העיצומים. אבל הם חייבים להבין שאנחנו מנהלים כאן מאבק משותף. כנראה שרק שביתה תעורר את החברות והרשויות. אי אפשר לחסוך בחיי אדם. העלויות זניחות, מדובר בסך הכל בכמה קווים שיבטיחו את התנאי הבסיסי ביותר: כל אדם שעולה לאוטובוס, יורד ממנו חי", אומרים באיגוד הנהגים.