צעיר שפונה במצב אנוש לאחר שנסחף בנחל חילזון הוא חייל צה"ל שניסה לחצות את הנחל במהלך ניווט. מותו נקבע בבית החולים. בעקבות האירוע הוחלט על עצירת כלל הניווטים בצה"ל עד להשלמת התחקיר

הותר לפרסום כי הצעיר שפונה במצב אנוש לאחר שנסחף בנחל חילזון הוא החייל אביתר יוספי מגבעת שמואל. החייל שניסה לחצות את הנחל במהלך ניווט. נלכד בין הזרמים האדירים במזג אויר מסוכן

מישיבת בני עקיבא קרית הרצוג נתניה, בה למד החייל ז"ל, נמסר: "משפחת ישיבת בני עקיבא קרית הרצוג בני ברק כואבת ומזועזעת ממותו של בוגר הישיבה אביתר יוספי. אביתר סיים את לימודיו בהצטיינות בישיבה לפני שלוש שנים. ילד נעים הליכות עם חיוך תמידי. מאוד אהוב על חבריו ומוריו. צוות הישיבה עובד כעת לאסוף את חבריו הבוגרים ולדבר עם כל אחד מהם".

עוד נמסר כי בעקבות האירוע, הורה מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, על עצירת כלל הניווטים בצה״ל. המשטרה הצבאית החלה בחקירת האירוע.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, הורה על הקמת צוות מומחים בראשות מפקד חטיבת "עציוני", אלוף-משנה אורן שמחה, לבדיקת נסיבות האירוע.

כזכור, בשעות הבוקר המוקדמות התקבל דיווח במשטרת ישראל אודות צעיר שנסחף ונעלם בנחל חילזון, סמוך לכרמיאל. כוחות משטרה גדולים הוזנקו למקום בסיוע מתנדבי יחידת חילוץ גליל כרמל של משטרת ישראל ומסוק מהמערך האווירי ערכו סריקות לאיתורו.

כעבור שעות ארוכות אותר הצעיר וחולץ כשהוא במצב אנוש. 2 צעירים נוספים פונו במצב קל.

תיעוד מהחיפושים: דוברות משטרת ישראל ודוברות כבאות והצלה צפון