תמונת אילוסטרציה. למצולם אין קשר לתוכן הכתבה • צילום: Gideon Markowicz/Flas90

א' פרש מהמוסד ותוקף: "שורה תחתונה – ניהול לא טוב, גם בקורונה וגם בגרעין"

הוא עמד בראש מנהלת המבצעים של המוסד במבצע לגניבת ארכיון הגרעין, פיקד על אגף "קיסריה" והיה שם כשהמוסד הוזעק לסייע בבלימת המגפה, אך כאשר ד' מונה לראש המוסד, פרש - ותוקף: "נתניהו הוציא אותנו מהסכם הגרעין. ומה? מצבנו היום יותר גרוע"

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

אחרי 34 שנים בתפקידים הבכירים ביותר במוסד, אחרי שפיקד על אגף הלוחמים "קיסריה" ושימש ראש מינהלת המבצעים בעת גניבת ארכיון הגרעין מלב טהרן, א', מי שהיה סגן ראש המוסד ופרש אחרי מינויו של ד' לראש המוסד הבא – מדבר לראשונה בראיון לידיעות אחרונות ותוקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

על מבצע גניבת הארכיון האיראני, אשר הפתיע את העולם כולו כאשר נתניהו הציג אותו לראווה בישראל אומר א', כי ישראל צריכה לשנות את גישתה למאבק באיראן ולהעביר את "מלחמת ההתשה הזו לטהרן", להשתמש במלחמה באמצעות שליח מול האיראנים.

א' היה גם האדם שראש המוסד יוסי כהן הטיל עליו לפתח את תוכנית המוסד להתמודדות עם הקורונה – אך ראש הממשלה גנז את התכנית, מה שמביא למתקפה מצידו של א' על נתניהו: "השורה התחתונה הייתה ניהול לא טוב. אני ראיתי ניהול לא טוב".

"תשווה בין הקורונה לטיפול בגרעין האיראני. כאשר אתה מסתכל על מה קרה מאז שישראל דחפה לביטול הסכם הגרעין, על כמויות האורניום שאיראן צברה מאז, ההתפשטות האזורית שלה, זה גרוע. אבל איך היו המבצעים שביצענו בדרך? היו מדהימים. אותו דבר עושים עם הקורונה. עוד מעט 6,000 קורבנות, אבל איך היה מבצע החיסונים. גדול, לא? זו איננה הצלחה".

א' מזהיר שעצמאות המוסד בסכנה, או כלשונו: "יש לי ביקורת שהמערכת לא משמרת מספיק בשנים האחרונות את הדעה העצמאית שלה", ויוצא נחרצות נגד מגמה של פרסום מבצעים חשאיים.

אך רגע אחרי הביקורת על פרסום מבצעים חשאיים, הוא מגלה שפרישת טראמפ מההסכם עם איראן הייתה יעד של מבצע ישראלי גלוי וסמוי שהמוסד "מימש בו את הדירקטיבה של הדרג המדיני" ונקט בשורה של פעולות שונות כדי להגשימה.

"איך מפרקים?", שואל א' ועונה: "ברור שאם מצליחים להוציא את האמריקאים החוצה מההסכם, הוא ייפול עד שייגמר סופית. נערכנו בהתאם, התחלנו במהלכים, הארכיון היה אחד מהם".

במקביל, א' מבקר בחריפות את התוצאה: "אם אני מסתכל היום, במארס 2021, אז יש לנו מצב שבו יש העשרת אורניום בפורדו, יש עבודה בקשאן, יש עבודה בנתנז, הם צברו 2.5 טונות אורניום מועשר, ועכשיו גם הצנטריפוגות המתקדמות. אנחנו עם ממשל דמוקרטי, מצבנו היום יותר גרוע ביחס למצב בעת הסכם הגרעין. הם לא עצרו לשנייה את ההתפשטות האזורית שלהם, הם מייצרים טילים. הדיל שעשינו הוא לא טוב. חזרנו לאותו מקום".

א' אומר כי הבעיה המרכזית היא שבעוד האיום הגרעיני האיראני הוא האיום הקיומי, הממשלה לא מתייחסת אליו ככזה, אלא דורשת להוסיף לכל מו"מ עם איראן את נושא טילי הקרקע, ההתפשטות האזורית והטרור, מה שדוחק למטה את הנושא הגרעיני. "לטעמי, ישראל מתפשרת בשנתיים האחרונות על הגרעין כי אתה רוצה להשיג הכל, ובינתיים הם צוברים חומר בקיע".

2 תגובות

הוא צודק.
ובכלל – היה לי ברור מראש שהזפת ש"נפלט" במקרה "רק" בחופי ישראל,
הינה פיגוע ענק, שביב במומחיותו השרלטנית מגמד אותה.

קצת פגיעה שלא קודמו, ומתחילים לשפוך בוץ על כל המערכת שהיו חלק ממנה עשרות שנים. המחשה ברורה כמה זה לא כולי ועוצם ידי כל "ההצלחות" של צה"ל והמוסד. תראה אותם יום אחרי שפרשו. אם השם לא ישמור שוא שקד שומר

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell