דרישה לפתוח בחקירה: "איראן שיגרה טיל שמותאם לנשק גרעיני"

בשעה שארה"ב ומעצמות העולם עושות מאמצים לחזור להסכם הגרעין עם איראן, חושפת ישראל כי איראן ביצעה ניסויים בטילים בליסטיים שמיועדים לשאת ראשי חץ גרעיניים • שגריר ישראל לאו"ם דורש ממועצת הביטחון לפתוח בחקירה מיידית בנושא
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

שגריר ישראל לארה"ב ולאו"ם, גלעד ארדן, שלח אתמול מכתב תלונה רשמי לחברות מועצת הביטחון ולמזכ"ל האו"ם ובו חשף את המידע אודות הניסויים שערכה טהרן בחודשים האחרונים, במסגרתם משמרות המהפכה שיגרו מגוון טילים בעלי יכולת לשאת ראש קרב גרעיני, המהווה הפרה של החלטה 2231.

לפי הדיווח בישראל היום, בשעה שארה"ב ומעצמות העולם עושות מאמצים לחזור להסכם הגרעין עם איראן, חושפת ישראל כי איראן ביצעה ניסויים בטילים בליסטיים שמיועדים לשאת ראשי חץ גרעיניים.

ארדן דרש מחברות המועצה לגנות את הפעילות האיראנית. הוא כתב ל־15 החברות כי "על מועצת הביטחון להגיב לאיומים על השלום והביטחון העולמי המגיעים מכיוונה של איראן. חברות המועצה צריכות לחקור את המידע שישראל חשפה בפני המועצה ולדווח על זה במסגרת הדו"ח הקרוב בנושא החלטת 2231. כפי שהבהרנו בעבר – ישראל תגן על אזרחיה ועל ריבונותה בכל היכולות שבידיה". ארדן מפרט במכתב את סוג הטילים ששיגרה איראן ואת יכולותיהם.

הוא כתב כי במהלך תרגיל צבאי בשם "הנביא הגדול 15", שערכה איראן באמצע ינואר, שוגרו טילים לטווחים שונים. בין היתר, הטיל "סגי'ל" המסוגל לשאת ראש נפץ של 650 ק"ג ובעל טווח של עד 2,000 ק"מ; הטיל "גאדר", שיכול לשאת ראש נפץ של 650 ק"ג לטווח 1,900 ק"מ, ואחרים.

"ההתקדמות הטכנולוגית הזו מדגישה שוב את הקשר ההדוק בין תכנית החלל האיראנית והתוכניות הצבאיות, הפועלות במקביל, כדי להביא לפיתוח יכולתה לשאת ראשי נפץ גרעיניים", הזהיר ארדן.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן