כך חשפו פעילי ימין סוכן משטרתי סמוי שהסית נגד ערבים

סוכן משטרתי שהתחזה לפעיל ארגון להב"ה נחשף לאחר שהסית נגד ערבים מתוך מטרה להביא להתססת השטח • מהמשטרה נמסר כי היא אינה מתייחסת ובארגון להב"ה אמרו כי צריך להשקיע מאמצים במלחמה במחבלים

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

ארגון חוננו חושף כי קצין מודיעין מימ"ר ש"י התחזה במשך כשנתיים לפעיל ארגון להב"ה. הפרשה נחשפה לאחר שקצין המודיעין ניסה בשבוע שעבר לגייס כמודיע תושב מהשומרון. התושב פנה לארגון חוננו – ולאחר קבלת ייעוץ משפטי הודיע לקצין כי הוא אינו מעוניין לשתף עמו פעולה.

הקצין התקשר אליו כ-15 פעמים משני מספרים, והתושב שמר אותם במכשיר הפלאפון שלו. מאוחר יותר, כאשר נכנס לאחת מקבוצות הוואטסאפ בה הוא חבר הנקראת "כולנו עם עצורי ציון" וחברים בה פעילים שונים, הבחין להפתעתו כי המספר ממנו התקשר קצין המודיעין חבר בקבוצה.

הוא פנה למנהל הקבוצה שמיהר להסיר אותו ממנה, אך קצין המודיעין פנה למנהל ותמה מדוע הסיר אותו, תוך שהוא טוען ששמו "מירו אמזלג" והוא פעיל להב"ה מירושלים. כאשר ענה לו מנהל הקבוצה כי הוא ניסה לגייס תושבים מהשומרון באמצעות אותם מספרי טלפון, ניסה קצין המודיעין לטעון כי פעילה מרכזית בלהב"ה מכירה אותו.

בדיקה קצרה העלתה כי היא ופעילים נוספים מכירים אותו אך ורק מהתכתבויות בוואטסאפ, במהלכן ניסה כל העת לברר מתי ישנן הפגנות, להשיג תמונות מפעילויות של להב"ה ונוער הגבעות.

לאחר מכן גילו כי אכן יש פרופיל משתמש בפייסבוק תחת השם "מירו אמזלג", שמציג את עצמו כפעיל של ארגון להב"ה. בין חבריו של "אמזלג" בפייסבוק אפשר למצא עצורים מנהליים וגם את אחד מנאשמי "פרשת דומא". לטענתם, איש מעולם לא פגש את "אמזלג" ולא ראה אותו.

"אין ערבים, אין פיגועים", כתב "אמזלג" בין היתר בעמוד הפייסבוק שלו, שבו הוא מתייג פעילי ימין קיצוני שנמצאים בהרחקות והיו עצורים מנהליים. במקרה אחר הוא צירף תמונה של כיפת הזהב והר הבית וכתב: "בעזרת ה', בקרוב הדגמים הללו יהיו בידינו באמיתי". בנוסף, יום לאחר מעצרם של כמה פעילי להב"ה, הוא כתב: "גאה בחברים שלי שנעצרו אתמול. הלב אתכם".

בארגון חוננו המטפל במקרה אומרים כי מדובר בהתנהלות חמורה וכי בימים אלו נבדקות התכתבויות נוספות של הקצין עם פעילים שרק כעת מגלים את זהותו האמיתית, ותוכן ההתכתבויות יעבור בדיקה משפטית.

"מדובר בקצין מודיעין המוכר לנו מניסיונות רבים לגיוס אזרחים נורמטיביים כסוכני משטרה", אומרים בארגון. "על פניו נראה שהקצין פעל להדחת צעירים לביצוע מעשים כנגד ערבים, ובימים אלו נבדק הנושא לעומק ואנו קוראים לנפגעים מאותו קצין מודיעין לפנות למוקד המשפטי של הארגון לקבלת ייעוץ משפטי. אנו מקווים כי המשטרה ומח"ש יחקרו את פעילות הקצין ויורו על השעייתו במידת הצורך. ראינו בעבר את סיפור "שמפניה" ולמה הובילה פעילות של סוכנים מדיחים אך לצערנו הלקח לא נלמד ותקציבי עתק מושקעים בפעילויות בעייתיות כגון אלו".

ארגון להב"ה מסר בתגובה: "עצוב שמשטרת ישראל משקיעה מאמצים באנשים שאוהבים את המדינה במקום להילחם במחבלים".

מהמשטרה נמסר כי "מבלי להתייחס כלל לתוכן או למידת מהימנות הדברים, איננו נוהגים להתייחס בפומבי לסוגיות הקשורות בעולם התוכן המודיעיני של משטרת ישראל".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell