ליברמן: השותפות האיראנית ביצרנית הצוללות שולית ביותר וללא השלכות משמעותיות

כאשר התפרסם התחקיר ולפיה איראן שותפה בחברה שמוכרת צוללות לישראל, טענו במשרד הביטחון כי הם אינם מכירים מעורבות איראנית בחברה. היום אומר שר הביטחון כי "נושא השותפות האיראנית ביצרנית הצוללות היתה ידועה", אך לדבריו: "לא היתה אלטרנטיבה אחרת"

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

האם משרד הביטחון ידע מראש על מעורבות איראנית ושותפות בחברה המייצרת את הצוללות עבור ישראל? תחילה נטען שלא, אך היום אומר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי הדבר היה ידוע מראש.

כזכור, בתחקיר שפרסם העיתון ידיעות אחרונות עלה כי התאגיד הגרמני "טיסנקרופ", המייצרת את הצוללות, וכן את ספינות הסער 6 לחיל הים, באמצעות חברת HDW, השייכת לחטיבה הימית של התאגיד. שייכת גם לחברה ממשלתית איראנית המחזיקה בקרוב ל-5% ממניותיה של טיסנקרופ.

מדובר בחברת השקעות החוץ האיראנית (IFIC), חברה בבעלות ממשלתית שהיא החברה העיקרית שמשקיעה כספי ממשלה איראניים בעולם, השקעות שאותן היא מבצעת בעיקר דרך שתי חברות בת. המעורבות האיראנית מעלה גם סימני שאלה מדאיגים בנוגע לחשיפה אפשרית של בעלי המניות האיראניים לאחד הפרוייקטים המסווגים ביותר של צה"ל.

ממשרד הביטחון נמסר אז בתגובה כי הם לא מכירים מעורבות איראנית בחברה.

Defense Minister Avigdor Liberman arrives at the weekly cabinet meeting at PM Netanyahu's office in Jerusalem on September 4, 2016. Photo by Hadas Parush/Flash90 *** Local Caption *** ????? ????? ?? ??????? ??????? ?????? ??? ?????? ?????? ?????? ???? ?? ??????? ????? ?? ???? ????? ?????? ???

אך היום, אומר לפתע שר הביטחון אביגדור ליברמן כי "נושא השותפות האיראנית ביצרנית הצוללות היתה ידועה וההתקשרות בנושא נחתכה הרבה לפני כניסתי לתפקיד. בכל מקרה המציאות שונה בתכלית מהפרסומים". את הדברים אמר ליברמן במענה לשאלות שהופנו אליו מחברי ועדת הכספים, במהלך דיון שהתקיים היום בוועדה בכנסת בהשתתפותו.

"הנושא היה ידוע", אמר. "מי שיעבור על הפרוטוקולים בקבינט ובמועצה לביטחון לאומי יראה שלא כצעקתה, כמו ששמענו בתקשורת. העובדות והמציאות רחוקות ממה שהצטייר על המרקע. לא היתה אלטרנטיבה אחרת למדינת ישראל. יש הנהלה לחברה ויש board והשותפות זניחה ביותר".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell