הפיגוע באפרת: המחבל הסתובב 40 דקות ביישוב לפני שדקר

הפצוע בפיגוע הדקירה בליל שבת באפרת משחזר: "המחבל דקר אותי ארבע פעמים בגב והיום אני נושם – זה נס לכל דבר" • מחקירת הפיגוע עולה כי המחבל שהה 40 דקות בתוך היישוב • המחבל נמלט ועדיין לא ידוע על מקום הימצאו • הפצוע: "לא נכנסתי איתו לעימות - כדי לשרוד"
 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • אם לתינוק בן חודש: " משה שילה רעב ואין לי כסף לקנות לו נוטרולין"

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • האמא חלתה במחלה קשה והבית עומד לקרוס

  תוכן מקודם

בליל שבת, נפצע רפי ליסקר מפיגוע דקירה ביישוב אפת שבגוש עציון, לאחר שנדקר על ידי מחבל שחדר לתוך היישוב. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום העניקו לפצוע טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים עם פציעות בפלג גופו העליון.

כוח צה"ל שהגיע ליישוב פתח במצוד אחר החשוד בדקירה, שנמלט מהמקום. בהמשך הושם כתר על הכפר חירבת עבדאללה איברהים הסמוך. היישוב מוקף בגדר באופן חלקי בלבד ובאיזורים אחרים קיימת מערכת אבטחה הכוללת מצלמות ואמצעי התרעה נוספים.

ליסקר, בן 50, פונה לאחר האירוע לטיפול רפואי בבית החולים שערי צדק שבירושלים ושוחרר אתמול לביתו. במהלך החקירה עלה כי המחבל הסתובב יותר מ-40 דקות ביישוב עד שביצע את זממו. "המחבל דקר אותי ארבע פעמים בגב והיום אני נושם – זה נס לכל דבר", אמר רפי.

בראיון לאתר וואלה שחזר: "אשתי ואני היינו בטיול קצר כמו שאנו נוהגים לעשות מדי שישי לפני הקידוש, וכשהגענו לרחוב שלנו הגיע המחבל בהפתעה מאחור ודקר אותי בסכין. אשתי הצליחה להימלט לבית סמוך ושם טיפלו בי ופינו אותי לבית החולים. בזמן שאשתי ברחה כדי להזעיק עזרה הצלחתי להסתובב ודחפתי אותו. הוא ניסה שוב להתקרב ולתקוף אותי".

"הרמתי את הידיים כאילו אני מוכן להילחם בו והייתי צריך לקבל החלטה מה לעשות. בסוף החלטתי שלא להיכנס איתו לעימות, כדי לשרוד", הוסיף. "היינו רק אני והוא ולא היו עוד אנשים בסכנה. התרחקתי כמה שאני יכול וצעקתי 'מחבל מחבל' והוא נבהל, ברח דרך הכרמים הסמוכים ונמלט מהיישוב. חשבתי כל הזמן שמה שהרתיע אותו היה שלא נפלתי ועמדתי על הרגליים, כאילו אני מוכן להיאבק בו".

המצוד אחר המחבל נמשך, ומרבית הפעילות עברה למישור המודיעיני. טרם ידוע אם המפגע נמלט רגלית אל השטחים הפלסטיניים באזור, או שעשה זאת באמצעות רכב.

לדבריו של ליסקר, הוא אמנם חווה נס, אך האירוע יכול היה להסתיים אחרת. "אני לא רוצה להעביר ביקורת, אבל זה לא ייתכן שקורה דבר כזה ליד הבית. זה לא הגיוני", אמר. "אני בעל רישיון לנשק אבל לא מסתובב איתו בתוך היישוב, ולמה אני צריך להתחיל להסתובב איתו?".

"זה היה יכול להיגמר אחרת לגמרי", המשיך. "צריך להפיק לקחים ולעשות מה שצריך כדי שדברים כאלו לא יקרו שוב, ולהעביר מסר לאויבים שלנו שלא יצליחו להפיל אותנו ואנחנו נמשיך".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן