מחבלים פלסטינים הניחו מטענים בשתי נקודות שונות לאורך הגבול בין רצועת עזה לשטח ישראל, מתוך מטרה לפגוע בחיילים המסיירים בשטח. בחסדי שמיים לא היו נפגעים וחיילי צה"ל זיהו את המטענים ונטרלו אותם

כוח צה"ל נטרל הבוקר שני מטענים שהונחו ליד גדר המערכת בגבול רצועת עזה ויועדו לפגוע בחיילים. איש לא נפגע והמטענים נלקחו מהמקום.

הפלסטינים הניחו את המטענים ממערב לגדר במרחב האסור לשהייה, ליד שכונת סג'עייה בצפון הגזרה, ומטען נוסף בדרום הרצועה.

דובר צה"ל מסר: במהלך פעילות מבצעית בסמוך לגדר ברצועת עזה נטרל כוח צה"ל שני מטענים שהונחו בסמוך לגדר במטרה לפגוע בכוח צה״ל. לאחר נטרולם, נלקחו המטענים להמשך טיפול. המטענים הונחו מערבית לגדר במרחב האסור לשהייה.

WhatsApp Image 2017-03-07 at 11.24.31

WhatsApp Image 2017-03-07 at 11.24.32

WhatsApp Image 2017-03-07 at 11.24.28

בימים האחרונים הזהיר חמאס את ישראל כי ה"משוואה החדשה" שהיא כופה בתגובה לירי רקטות עלולה להסלים את המצב עד לכדי עימות. באתר "אלמג'ד" השייך למנגנון המודיעין של חמאס פורסם היום כי "למשוואה יש קווים אדומים. דעת הקהל ברצועה רואה צורך להגיב לתקיפות צה"ל, ועל ישראל להבין שהמשוואה השתנתה ואולי תתבסס על עקרון של תקיפה תחת תקיפה".

"טיל נגד טיל, מוצב נגד מוצב", כך טוענים בחמאס שתיראה המשוואה החדשה. במאמר נטען כי אם ישראל חושבת שהיא יכולה להמשיך להפציץ מטרות של חמאס כמה שהיא רוצה – היא טועה. על פי המאמר ייתכן שתהיה לחמאס מוטביציה לסיים את התקופה הארוכה של ההבגלה שבה נקט.

באתר מנגנון המודיעין של חמאס נכתב כי "מאז סיום סבב הלחימה האחרון (צוק איתן) פעלה ישראל לכפות משוואה חדשה בתגובה לירי תלול מסלול מהרצועה, המתבססת על תקיפת יעדים של ההתנגדות. ישראל הייתה מודעת לכך שלמשוואה יש קווים אדומים הנוגעים לפגיעות בנפש, ואם היא תחצה אותם יוביל הדבר להסלמה. דעת הקהל ברצועה החלה לראות צורך להגיב לתקיפות צה"ל. בניגוד להערכות הקודמות שדיברו על כך שההתנגדות מסוגלת להכיל התגרויות ציוניות אלא שהנטייה הציבורית כעת מבקשת לייצר שלב חדש שלא להבליג, אלא להגיב בכדי להפסיק מדיניות זאת".

חמאס מאיים בהסלמה ובעימות: "נגיב לכל תקיפה ישראלית"

עוד נכתב: "אם ישראל רוצה זמן רב של רגיעה, עליה להבין שהמשוואה השתנתה ואולי תתבסס על עקרון של תקיפה תחת תקיפה, מוצב צבאי תחת מוצב צבאי ומטרה תחת מטרה. ייתכן שההתנגדות הבליגה הפעם, כפועל יוצא מתנאים ונסיבות שנוגעים אליה, אולם האמונה הרווחת כעת היא שתקיפה בפעמים הבאות תתקבל בדרכים שונות מבעבר".

בהודעה באתר הוהבר כי "בעבר, ההתנגדות ברצועה התייחסה בתבונה וטיפלה בירי הרקטות מבחינה פנימית כדי לשמור על הרגיעה ולהמשיך בבניין הכוח, אלא שניצול מצב זה בידי ישראל על ידי ניצול הירי לפגיעה ביכולות ההתנגדות הפך את העניין לאתגר גדול ואמיתי, בדומה לחדירות בעבר של צה"ל לשטח הרצועה שהסתיימו בכפיית משוואה חדשה על ידי ההתנגדות. האתגר האחרון אשר ההתנגדות החלה להתמודד עימו מבשר שאנו ניצבים בפני תסריט של עימות הדומה למשוואת הסבב הקודם, עד לשבירת המשוואה אם העניינים יילכו ויסלימו".