כך אומר האלוף במילואים וראש אמ"ן לשעבר, עמוס ידלין. לטענתו, "נפגשתי עם סעודים באירופה, הם לא רואים בנו אויב". על החזית הסורית: "בגלל החולשה של אסד, ישראל מרשה לעצמה לבצע פעולות בסוריה, דבר שלא התרחש 40 שנה"

"מתחת לפני השטח מתרחשים דברים בין ישראל לסעודיה. נפגשתי עם סעודים באירופה, הם לא רואים בנו אויב": כך אומר הערב האלוף במילואים עמוס ידלין, מי שכיהן בעבר כראש אמ"ן.

בראיון ל'קול חי' הסביר ידלין כי "איראן היא האויב שלהם".

על החזית הסורית הוא אמר: "בגלל החולשה של אסד, ישראל מרשה לעצמה לבצע פעולות בסוריה, דבר שלא התרחש 40 שנה".

בדרך לנורמליזציה? הדרמה בסעודיה מבשרת טובות לישראל וארה"ב

כזכור, למרות העובדה שסעודיה וישראל לא מקיימות יחסים דיפלומטיים רשמיים, הן רשמו שורה של שיתופי פעולה מפתיעים בעיקר על רקע החשש המשותף מאיראן. כך לדוגמא הן הציגו לפני חצי שנה חזית אחידה נגד איראן בוועידת הביטחון שנערכת בעיר מינכן שבגרמניה. שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף קרא בוועידה במינכן למדינות הסוניות במפרץ הפרסי לצמצם את האלימות באזור, אך שר החוץ הישראלי אביגדור ליברמן ושר החוץ הסעודי עאדל אל-ג'ובייר דחו את הקריאה, ואליהם הצטרפה גם טורקיה.

ליברמן ואל-ג'ובייר דרשו מהקהילה הבינלאומית להעניש את איראן על התערבותה במלחמת האזרחים בסוריה לצד משטרו של בשאר אסד, על פיתוח טילים בליסטיים, מימון המורדים השיעים בתימן ועל מאמציה לערער משטרים שונים באזור. כזכור, רק בשנה שעברה הוסרו הסנקציות הבינלאומיות מעל הרפובליקה האיסלאמית בעקבות הסכם הגרעין ההיסטורי שעליו חתמה בווינה עם שש המעצמות – ארצות הברית, רוסיה, סין, צרפת, בריטניה וגרמניה.