חייל צה"ל נעצר בחשד שחילק עלונים הקוראים לחיילים להצטרף אליו ולנקום את רציחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד. דובר צה"ל מסר כי בצבא רואים את האירוע בחומרה ומגנה כל אירוע של הסתה ואלימות.

חייל צה"ל נעצר היום בחשד שהפיץ עלונים ובהם קריאה לביצוע פעולות נקמה על פיגוע הירי בחוות גלעד בו נרצח הרב רזיאל שבח הי"ד. אמש אותרו העלונים בבסיס והמשטרה הצבאית פתחה בחקירה שבעקבותיה נעצר החייל.

במנשר אותו הפיץ החייל נכתב "הודעה בדבר הקמת יח"מ לפעילות תג'" עוד מוסיף החייל במכתב אותו עיצב כמכתב רשמי של צה"ל "בתגובה לרצח הנוראי שאירע בחוות גלעד ובנקמה לשפך דמו של הקדוש הרב רזיאל שבח הי"ד, מתארגנת הקמתה מחדש של יחידת פעולות תגמול , להחזרת הכבוד הלאומי. בעז ובעצמה נלחם (נכסח ננצח!!)" החייל קורא לחבריו להצטרף עליו אם אתה חש הזדהות עם מטרת היחידה הצטרף אלינו ! היה אחינו לנשק".

מדובר צה"ל נמסר "אמש אותרו עלונים המעודדים הסתה לפשיעה לאומנית כנקמה בעקבות מותו של הרב רזיאל שבח ז״ל. המשטרה הצבאית פתחה בחקירת האירוע אשר במהלכה נעצר חייל החשוד בהכנת המנשרים והפצתם במחנה צבאי. צה״ל רואה בחומרה ומגנה כל מקרה אלימות והסתה ומדגיש כי כל מעשה מסוג זה יטופל בחומרה" לסיום מדגישי דוב צה"ל כי "המשטרה הצבאית תמשיך לאכוף כל גילוי אלימות או פגיעה בחוק, בסדר ובמשמעת."

הרב רזיאל שבח הי"ד, אב לשישה מחוות גלעד, נרצח ביום שלישי שעבר מירי מחבל בכביש 60 בצומת חוות גלעד. רזיאל, שעבד למחייתו כמוהל והתנדב במד"א, נורה מירי חולף בעת שנהג במכוניתו ונפצע בצווארו. הוא פונה לבית החולים מאיר בכפר סבא במצב אנוש, שם קבעו הרופאים את מותו.

המחבלים שביצעו את הרצח עדיין לא נתפסו וכוחות הביטחון עדיין מבצעים פעולות חקירה רבות לאיתורם מחשש שאף ינסו לבצע פיגוע נוסף.