שמה של המפלגה: תל"מ (תמועה לאומית ממלכתית), ובמערכת הפוליטית מעריכים שיעלון וגנץ, שהציג את מפלגתו "חוסן לישראל",ירוצו תחת שתי מפלגות שונות אך ברשימה אחת. "זהו יום חג, יום של בשורה לאזרחי ישראל", אמר יעלון

הבוקר הכריז באופן סופי שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר משה בוגי יעלון על הקמת מפלגה חדשה ששמה 'תל"ם' שמשמעותה 'תנועה לאומית ממלכתית' בדברים שאמר יעלון הכריז כי "זהו יום חג, יום של בשורה לאזרחי ישראל, יום של תקווה מעורבת באחריות עצומה עבורי ועבור חברי לדרך.

עוד הוסיף ואמר יעלון "הקדשתי את כל חיי למען הבטחת קיומה וביטחונה של מדינת ישראל במדי צה"ל ועל 'אזרחי' בכל זמן, בכל מקום ובכל משימה, לאורך גבולות המדינה ואף הרחק מעבר לים, תמיד בראש הכח מחיל ועד רמטכ"ל, בתפקידי פיקוד קרביים תמיד בחזיתות העשייה המבצעית של צה"ל.

יעלון התייחס אף למצב הפוליטי בישראל "הגיע הרגע בו אני מתייצב שוב כחיל של המדינה בהנהגת כח פוליטי עצמאי" עוד הוסיף ואמר כי "הגיע הזמן למנהיגות אחרת! מנהיגות שתוכלו לסמוך עליה. אני עושה זאת מתוך מחויבות לדורות הבאים, מתוך כבוד לזכרם של חבריי, פקודי ומפקדיי שנפלו במערכות ישראל ומתוך תחושת שליחות עליונה. אני גאה ונחוש לעמוד בראש

לסיום ציטט יעלון את הנביא מיכה: "הִגִּיד לְךָ אָדָם, מַה-טּוֹב; וּמָה ה׳ דּוֹרֵשׁ מִמְּךָ, כִּי אִם-עֲשׂוֹת מִשְׁפָּט וְאַהֲבַת חֶסֶד, וְהַצְנֵעַ לֶכֶת, עִם אלוקיךָ".

נכון לעכשיו עוד לא ברור באיזה קונסטלציה וכי אולם קיימת האפשרות, שיעלון שהציג את מפלגתו החדש תל"ם, וגנץ שהציג את מפלגתו "חוסן לישראל",ירוצו תחת שתי מפלגות שונות אך ברשימה אחת. קיימת גם האפשרות לחיבורים נוספים.

הסיבה לריצה בשתי, מפלגות אך ברשימה אחת, היא ככל הנראה חילוקי דעות אפשריים בין השניים, כשאחד הנושאים הבולטים בהם הוא האפשרות לישיבה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר הבחירות. בעוד גנץ לא פסל את האפשרות, יעלון מתנגד לדבר זה, ורואה בהחלפת נתניהו כיעד עליון.