לדברי נתניהו: "לחץ בריוני ולא אנושי שמופנה במשך שנים מצד מפגיני השמאל והתקשורת על היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט כדי שיגיש כתב אישום בכל מחיר- גם כשאין כלום". הדברים באים על רקע הוויכוח המשפטי והציבורי האם ראוי שהיועמ"ש יפרסם את החלטתו על תיקי נתניהו, טרם הבחירות

הערב [חמישי] שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו תגובה על רקע מה שהוא מכנה כ"לחץ בריוני ולא אנושי שמופנה במשך שנים מצד מפגיני השמאל והתקשורת על היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט כדי שיגיש כתב אישום בכל מחיר- גם כשאין כלום".

עוד אמר נתניהו "הלחץ הזה מגיע לשיאו בימים אלה. מנסים לכפות על היועמ"ש להתערב התרבות גסה בבחירות על ידי הזמנתי לשימוע – כשידוע מראש שלא ניתן לסיים את השימוע עד הבחירות". לטענת נתניהו "לא ייתכן לפתוח בשימוע אם לא ניתן לסיימו עד הבחירות".

עוד לדבריו: "לא יעלה על הדעת שהציבור ישמע טענות רק מצד אחד, ולא ישמע את התושבות מן הצד השני". לטענת נתניהו "השמעת התושבות הביאה פעם אחר פעם לסגירת תיקים בעבר, זאת בדיוק הסיבהשאף פעם לא פתחו בשימוע לפני הבחירות אם לא יכלו לסיים אותו עד הבחירות". נתניהו אף האשים את גורמי השמאל ולדבריו: "זאת בדיוק הסיבה שהשמאל מנסה לעשות עכשיו את ההיפך, כי המטרה שלו ברורה: לנסות להדיח ראש ממשלה באמצאות משפט שדה וגניבת הבחירות מאזרחי ישראל"

הבוקר התראיין פרקליט המדינה לשעבר משה לדור, לרשת ב' והביע את דעתו בעניין חקירות נתניהו,והצורך בפרסום ההחלטה לפני הבחירות לדבריו: "ליועץ המשפטי לממשלה יש אחריות מוגברת לקבל את ההחלטה הנכונה כי להחלטה יש השלכות שכל אחד מבין, ההחלטה חייבת להיות מבוססת אך ורק על שיקולים מקצועיים".

לדברי לדור "העיתוי הוא עניין של אילוץ וכורח. אין אופציה אחרת בנסיבות שנוצרו. אני מעריך שצריך לפרסם את ההחלטה אי שם לקראת אמצע – סוף פברואר [טרם הבחירות] כדי שיוותר מספיק זמן שהציבור יעכל ויפנים את משמעויות ההחלטה".

בתגובה מוקדם יותר היום מפלגת הליכוד פרסמה ציוץ חריף נגד פרקליט המדינה לשעבר משה לדור שבה נאמר: "זה תקופה שמשה לדור מנהל קמפיין לחצים אגרסיבי נגד היועמ״ש כדי שיגיש נגד רה״מ נתניהו כתב אישום בכל מחיר, למרות שאין כלום". עוד נאתר בתגובת הליכוד "השבוע הוא עומד מאחורי הדלפות וראיונות שמטרתן ללחוץ על היועץ להתערב התערבות גסה בבחירות",

הערב בדברים שנשא היועמ"ש מנדלבליט, בכנס העמותה למשפט ציבורי בחיפה, אמר "גם בשנה החולפת, המשפט הציבורי עמד במרכזה של העשייה המשפטית הציבורית, ושלי באופן אישי כיועץ המשפטי לממשלה", אמר היועמ"ש בפתח דבריו, והוסיף: "בשנה החולפת, עמדו בפנינו אתגרים רבים – בתחום הייעוץ המשפטי, בנושאי חקיקה, בנושאים של ייצוג המדינה בערכאות, ובנושאים של אכיפת החוק והתביעה הכללית אולם מכל האתגרים המקצועיים, האתגר הגדול ביותר הניצב בפנינו בימים אלו הוא השמירה על העצמאות של מוסדות המשפט ואכיפת החוק ועל אמון הציבור בהם, כמוסד ממלכתי , מקצועי ונקי – אמון שהוא תנאי יסודי לתפקוד התקין של מוסדות אלו", אמר מנדלבליט.

"למרבה הצער", המשיך מנדלבליט, "בעת האחרונה נשמעות טענות חסרות כל ביסוס על התנהלות לא-עניינית כביכול מצד רשויות אכיפת החוק, ובצידן נשמעות אמירות חסרות אחריות על כך ש'מיליוני אנשים לא יקבלו' החלטה כזו או אחרת. האמירות הללו מבקשות לקעקע את אמון הציבור בכך שההחלטות שלנו הן מקצועיות וענייניות. הן מבקשות לפגוע ביסודות העמוקים ביותר של שלטון החוק. האמירות הללו לא רק שאין בינן לבין האמת ולא כלום, אלא שהן גם חסרות אחריות – אחריות למדינה שלנו, לחברה שלנו, לעם שלנו".