על אף אחוז החסימה הגבוה ח"כ אחמד טיבי העומד בראש מפלגת תע"ל על פרישת מפלגתו מהרשימה המשותפת • האתגר הניצב כעת בפני ח"כ טיבי ויתר חברי מפלגתו הוא הקושי להתמודד עם אחוז החסימה הגבוה הנדרש בחוק בשביל להיכנס לכנסת,

יו"ר מפלגת תע"ל [תנועה ערבית להתחדשות] ח"כ אחמד טיבי הודיע היום (שלישי) על פרישת ממפלגתו הרשימה המשותפת. במכתב ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ מיקי זוהר, כתב טיבי כי הוא מבקש לאשר את התפלגות הרשימה המשותפת, המורכבת מהמפלגות חד"ש, רע"מ, בל"ד ותע"ל, ולרשום את המפלגה בראשה הוא עומד כסיעה נפרדת בכנסת.

בסביבתו של יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן הודה, אומרים כי לא קבלו על כך הודעהרשמית וכי שמעו על בקשת ההתפלגות של ח"כ טיבי, מהתקשורת.

בכיר ותיקי חברי הכנסת הערביים ח"כ אחמד טיבי ביקש לערוך לאחרונה סקר שימדוד את חוזקה של כל מפלגה ברשימה, שלאחריה באה ההחלטה על ריצה נפרדת של מפלגת תע"ל, למרות התנגדות יתר נציגי המפלגות האחרות. הפילוג בא ככל הנראה עקב כך שח"כ טיבי חש שלא מקבל ייצוג הולם ברשימה המשותפת.

האתגר הניצב כעת בפני ח"כ טיבי ויתר חברי מפלגתו הוא הקושי להתמודד עם אחוז החסימה הגבוה הנדרש בחוק בשביל להיכנס לכנסת, מה שהביא בבחירות הקודמות לאיחוד של כלל המפלגות הערביות לרוץ תחת פתק אחד.