יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מלצר, הודיע כי מספר 2 במפלגת העבודה יוכל להתמודד ברשימת מפלגתו. גבאי: "שמח שהישראלים שמשרתים במילואים ניצחו" • בתוך כך, נדחתה עתירה האוסרת שימוש בשם כחול לבן לרשימתם של גנץ ולפיד

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, קבע היום (ראשון) כי אלוף במיל' טל רוסו, ששובץ במקום השני ברשימת מפלגת העבודה, יוכל להתמודד בבחירות. בשבוע שעבר הבהיר היועמ"ש כי התקופה שבה רוסו שירת במילואים בתנאי קבע אינה נחשבת חלק משירות הקבע שלו ולכן תקופת הצינון שלו תמה.

הדיון במועמדותו של רוסו החל לאחר שמלצר עצמו העריך כי המועמד לא סיים את תקופת הצינון שחלה עליו לפני כניסה לחיים הפוליטיים. לפי חוק הבחירות לכנסת, תקופת הצינון על קצינים בדרגת אלוף ומעלה אמורה לחלוף בתום שלוש שנים – ואילו מתום שירותו של רוסו חלפו כשנתיים. עם זאת, פרישתו הרשמית מצה"ל היתה ב-2014 – ואילו כהונתו כמפקד פיקוד העומק היתה במילואים בתנאי קבע, וסוגיה זו היתה במוקד המחלוקת.

טל רוסו הגיב להחלטה ואמר: "עכשיו זה סופי – אני רץ ואני צריך אותכם איתי. במפלגת העבודה יש דרך ברורה, יש לנו את הערכים הנכונים ויש לנו נבחרת מצוינת. קול למפלגת העבודה זה קול בטוח לשינוי. חברים, מהפך שלטוני יקרה רק אם מפלגת העבודה תהיה חזקה. דיברנו מספיק – עכשיו חוזרים הביתה לעבודה. הצטרפו אליי, ויחד נוביל לשינוי במדינה".

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, ציין בתגובה על אישור מועמדותו של רוסו: "הצדק ניצח. הישראלים ניצחו. שמח שהישראלים שמשרתים במילואים ותורמים למדינה ניצחו. טל הוא לוחם ומנהיג ששירת את המדינה עשרות שנים, מנהיג שדורות של לוחמים הלכו והולכים אחריו. היום טל מתגייס סופית לשורות מפלגת העבודה וביחד נוביל שינוי בישראל".

 

בתוך כך העתירה של בני כשריאל ראש עיריית מעלה אדומים לוועדת הבחירות המרכזית נדחתה אחרי חוות הדעת של יו"ר הועדה כבוד השופט העליון מלצר. כשריאל התנגד לאישור השם "כחול לבן" בטענה שסיעתו ברשות המקומית נקראת בשם דומה. ועדת הבחירות המרכזית הגיעה להסכמה שמר כשריאל ימשוך את עתירתו ובתמורה הצהירה כחול לבן שבעוד חמש שנים, במידה ומר כשריאל ירצה להתמודד שוב הוא יהיה רשאי לעשות זאת תחת השם "כחול לבן".