בכיר הליכוד ח"כ גדעון סער בפניה למבקר המפלגה: "לבדוק את התנהלותו של יו"ר המפלגה בנימין נתניהו בכל הנוגע לשימוש אסור במשאבי תנועת הליכוד". סער: "נעשה שימוש בניגוד לנהלים בכספי הליכוד לטובת נתניהו"

הקרב בליכוד לקראת הפריימריז: בסוף השבוע פנה בכיר הליכוד ח"כ גדעון סער למבקר המפלגה, עו"ד שי גלילי, וביקש ממנו לבדוק את התנהלותו של יו"ר המפלגה בנימין נתניהו בכל הנוגע "לשימוש אסור במשאבי תנועת הליכוד".

פרקליטו של סער עו"ד עופר חנוך טען בכתב התלונה, כי באחת ההודעות מטעם דוברות הליכוד נכתב כי "סער כהרגלו מגלה אפס נאמנות ומקסימום חתרנות". "ברור לחלוטין כי במצב דברים בו עובדים ו/או יועצים של תנועת הליכוד המקבלים את שכרם ו/או התמורה להם זכאים מהליכוד, משרתים מועמד אחד בבחירות מקדימות או לקראתן, אינו תואם סדרי מנהל תקינים, מהווה שימוש פסול עד כדי מעילה במשאבי התנועה", נכתב בתלונה.

במכתב נוסף שהעביר סער למבקר הליכוד ציין כי הגיע אליו מידע ולפיו נעשה שימוש בניגוד לנהלים בכספי הליכוד גם לצורך עריכת סקרים וטלמרקטינג לטובת נתניהו. בתגובה, הודיע מבקר המפלגה כי פנה למנכ"ל הליכוד צורי סיסו וכי זה יוציא הנחיה לעובדי המפלגה "להימנע מכל התערבות ו/או הזדהות על מי מהמועמדים העתידיים בבחירות המקדימות, לרבות בדרך של איסור על עריכת סקרים לטובת מועמד כזה או אחר ועל פרסום הודעות דובר המפלגה המשרתות מועמד אחד".

גורמים בליכוד שצוטטו 'בידיעות אחרונות' טוענים כי הגיעו פניות ליו"ר הכנסת לגייס חתימות על מנת שיהפוך למועמד חלופי בעצמו. לטענתם אף "נמנע פוטש" לאחר שלאחרונה פנו לח"כ אדלשטיין גורמים בימין שביקשו ממנו להוביל את המהלך. אולם אדלשטיין, כמו סער, הבין כי פיצול סיעת הליכוד וגיוס לפחות 10 ח"כים היא משימה מורכבת ולא ריאלית. מלשכת אדלשטיין נמסר: "יו"ר הכנסת מתמקד אך ורק בדבר אחד: הקמת ממשלה ומניעת בחירות נוספות, מיותרות יקרות וחסרות אחריות, ושום אמירה שאינה נכונה לא תסיט אותו ממטרה זו". בסביבת רה"מ מסרו: "אין אינדיקציה שאדלשטיין ניסה להוביל מהלך כזה".

כזכור, ח"כ יואב קיש התייחס הבוקר לקריאות לפריימריז במפלגתו ולמתקפה נגד ח"כ גדעון סער בעקבותיהן, ואמר כי "במידה ונדרדר לבחירות נוספות אנחנו נהיה מחוייבים לעשות פריימריז לראשות הליכוד. השאלה שתעמוד מול המצביעים היא מי בימין מסוגל להוביל את הליכוד לשלטון. האם זה נתניהו, או לדוגמה גדעון סער שאמר שיתמודד, ואני חושב בפירוש שהוא מועמד ראוי. עם כל האהבה שיש לנתניהו, בסוף חשוב שהקבוצה תנצח. לרה"מ יש בעיה אם הוא פעם אחר פעם לא מצליח להרכיב ממשלה".

בראיון 'לגלי צה"ל' אמר קיש: "אני בעד הקרב הפוליטי והדמוקרטי בליכוד ואנחנו נבחר את האדם שהכי מתאים למי שראוי להנהיג את המפלגה. כשיהיו פריימריז אחליט במי אני תומך". על נתניהו הוסיף: "ברור שיש לו בעיה אם הוא לא הצליח במשימה, פעם אחר פעם להרכיב ממשלה שתי פעמים. המתקפות על סער הן אלה שמפלגות".