בכיר הליכוד ח"כ גדעון סער מתנגד להצעתו של ראש הממשלה לקיים בחירות ישירות: "אין לשנות שיטת ממשל בחטף כדי לנסות לפתור סיטואציה פוליטית רגעית". עוד הוסיף סער: "כל עוד נתניהו ימשיך להוביל את הליכוד לא יהיה לנו רוב בכנסת"

בכיר הליכוד ח"כ גדעון סער התייחס הבוקר (ראשון) להצעתו של ראש הממשלה לקיים בחירות ישירות, ואמר כי מדובר ב"מהלך שאין לו סיכוי לעבור בימים הספורים שנותרו לכהונת הכנסת הזאת". סער הוסיף והסביר כי בכל מקרה "אין לשנות שיטת ממשל בחטף כדי לנסות לפתור סיטואציה פוליטית רגעית".

בראיון 'לרשת ב" אמר סער: "הבחירה הישירה שהליכוד תמיד התנגד לה ובצדק – בוטלה אחרי שנים ספורות" והוסיף, "יש גם החלטה של מרכז הליכוד נגד. כשאולמרט ניסה לשנות את שיטת הממשל אמר לו נתניהו גם בצק – 'שיטת ממשל אינה גרביים'. אנחנו נשארים הרי עדיין בשיטה הפרלמנטרית, אתה צריך רוב בכנסת. הבעיה שלנו היום היא שאיבדנו את הרוב בכנסת. למרבה הצער כל עוד נתניהו ימשיך להוביל את הליכוד לא יהיה לנו רוב בכנסת. כל השאר בעיניי זה ספינים".

סער התייחס לירי הרקטות אמש ואמר, כי יש לו מחלוקת עם נתניהו על המדיניות כלפי עזה: "היא לא הצליחה בשנתיים האחרונות. ללכת להסדרה ללא בלימת התעצמות הכוח שלהם תהיה טעות קשה. צריך להחליט מה יעד המדיניות. חייבים לחשוב במונחי פגיעה בתשתיות שלהם. אני יכול לתמוך בשיקום הרצועה אם הוא כולל בלימה של בניית הכוח של חמאס וג'יהאד".

בהמשך דבריו התייחס לסער לקיום הפריימריז בליכוד ואמר: "הדבר היחיד שאני רוצה זה להשאיר את הליכוד בשלטון. כל אחד רשאי להתמודד לכן הצעתי את ההצבעה הדמוקרטית, זה דבר שהוא נכון פוליטית וגם הוגן. אני לא מעלה בדעתי שבתנועה דמוקרטית כמו הליכוד – ובפרט בסיטואציה הפוליטית הנוכחית – לא יהיו פריימריז לראשות הליכוד. הליכוד שואב את כוחו בין היתר מכך שהוא מפלגה דמוקרטית, התמודדות זה לא דבר שמחליש מפלגה אלא דבר שמכניס בו חיות ומחזק אותה".

גם השר ישראל כץ התייחס לפריימריז בליכוד והצהיר כי אם אכן יתקיימו פריימריז בתוך הליכוד – הוא יתמוך בנתניהו. "יהיו פריימריז בליכוד לראשות הליכוד במידה ויהיו בחירות חדשות לכנסת, אנחנו עדיין פועלים לכונן ממשלת אחדות. עד יום רביעי בחצות אולי עוד דברים יקרו. במידה ולא – ואכן יהיו בחירות חדשות יהיו פריימריז לראשות הליכוד אני אתמוך בבנימין נתניהו", את הדברים אמר בראיון 'לרשת ב".

כץ התייחס לדברי גדעון סער ולרצונו להחליף את נתניהו בתפקיד יו"ר המפלגה ותקף: "הליכוד היא מפלגה שמגבה את המנהיגים, היא לא מאפשרת חתרנות ולא הדחות".

יו"ר הימין החדש איילת שקד, אמרה בראיון 'לגלי צה"ל' כי "בחירות שלישיות זו הפקרות פוליטית. "ליברמן יכול להסכים לממשלת ימין צרה, היא תהיה טובה בהרבה מממשלת אחדות". על האפשרות של מבצע צבאי בעזה לאחר הקמת הממשלה אמרה שקד: "אין מנוס ממבצע נרחב. אי אפשר להמשיך במצב שבו אזרחי ישראל נמצאים תחת איום טילים, צריך לשים לזה סוף".

בתוך כך, מרכז הליכוד יתכנס היום כדי להצביע על החלטה לביטול הפריימריז לרשימת הליכוד. בד בבד, ממשיכים במפלגה להיערך לפריימריז לראשות המפלגה, שייערכו ככל הנראה ב-‭22‬ בדצמבר. עם זאת, עיתון "ישראל היום" מדווח כי ח"כ דוד ביטן פועל בתוך הליכוד כדי שלא לערוך פריימריז גם לראשות המפלגה.