עוד לפני פיזור הכנסת, ראש מפלגה בימין מבהיר: "לא יקרה שוב מצב של בלוק, המהלך היה נכון, זה משהו שחשוב היה לעשות כדי למנוע הקמת ממשלת שמאל. אבל בפעם הבאה זה לא יקרה. אם נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה, נצטרך לחפש חיבורים אחרים"

הכנסת ה -22 עדיין לא התפזרה, אבל במערכת הפוליטית יש מי שכבר חושבים על יום הבחירות הבא, ועוד יותר מזה אפילו על היום שאחריו. אחד מראשי בלוק הימין פסק נחרצות בימים האחרונים בשיחות סגורות: "לא יקרה שוב מצב של בלוק בימין".

יש לציין כי מדובר באמירה משמעותית שפותחת פתח גם להליכה עם מתמודדים אחרים ואולי מפלגות אחרות. לדברי הבכיר שצוטט 'בישראל היום': "המהלך היה נכון לשעתו. זה משהו שחשוב היה לעשות עכשיו כדי למנוע הקמת ממשלת שמאל. אבל בפעם הבאה זה לא יקרה. לא נתייצב כבלוק ונסנדל צעדים פוליטיים אפשריים אחרים. אם נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה, לא נוכל לחזור למה שקרה בחודשים האחרונים, אלא נצטרך לחפש אפשרויות אחרות וחיבורים אחרים".

בתוך כך, ‏במפלגת ימינה מביעים ביקורת על כך שנתניהו לא עשה מאמץ אמיתי לנסות ולהביא את ליברמן לממשלת ימין צרה. לטענת בכירים בימינה שצוטטו 'בכאן חדשות' , ראש הממשלה לא נקף אצבע בימים האחרונים כדי ללחוץ על החרדים, ולהביא הישג כלשהו בנושאי דת. לטענתם, זה מעיד שחיפש ללכת לבחירות.

ח"כ יואב קיש אמר הבוקר בראיון 'לגלי צה"ל' כי: "מחנה הימין עוד יתגעגע לימי ה 55 מנדטים. דבריו באים בעקבות הסקר שפורסם אמש 'בחדשות 13' המעניק לכחול לבן 37 מנדטים, ולליכוד 33. הרשימה המשותפת נשארת עם 13 מנדטים, ישראל ביתנו יציבה עם 8 מנדטים, יהדות התורה עם 7 מנדטים, וש"ס מקבלת 6 מנדטים בלבד, הימין החדש מקבלת 6 מנדטים. מפלגת העבודה-גשר יורדת במנדט ומקבלת 5 מנדטים. המחנה הדמוקרטי מקבלת גם 5 מנדטים בעוד איחוד מפלגות הימין ועוצמה יהודית אינן עוברות את אחוז החסימה.

המשמעות, גוש השמאל נשאר עומד על 60 מנדטים וגוש הימין חרדים מתרסק ל 52 מנדטים, וישראל ביתנו יציבה עם 8 מנדטים. למרות זאת יש לציין כי הנתונים של הסקר לגבי המפלגות החרדיות אינם מדיוקים בלשון המעטה, והסוקרים מתקשים לסקור את הציבור החרדי ומצביעיו

כזכור, ההערכה במערכת הפוליטית כי ראש ההמשלה בנימין נתניהו החליט למנות את יו"ר הימין החדש נפתלי בנט לשר הביטחון, לאחר שהשתכנע כי הימין החדש מנהלת משא ומתן מתקדם עם כחול לבן בנוגע לאפשרות של הקמת ממשל מיעוט. כזכור, כבר במהלך השבוע האחרון פורסמו מספר דיווחים על הצעות מפתות שקיבלו בנט ושקד מכחול לבן, והשניים ככל הנראה השתמשו בהם כדי להלחיץ את נתניהו.

בשלב מסוים רמזו גורמים בכחול לבן על כך שגם הם נמצאים במשא ומתן עם בנט ומוכנים להגיש הצעה נדיבה לו, ולשותפיו בימין החדש איילת שקד ומתן כהנא. זאת, על מנת להעביר את שלושתם צד ולהקים ממשלה בראשות גנץ, כאשר מפלגת הימין החדש תהיה שותפה בכירה בה. לדברי הגורמים במערכת הפוליטית, האמירות שבאו מכחול לבן הלחיצו את נתניהו וגרמו לו לקדם את הרעיון של מינוי בנט לתפקיד שר.