Hadas Parush/Flash90

דיווח: בכחול לבן החליטו לדחות את תחילת קמפיין הבחירות בחודש

בכחול לבן החליטו להמתין עם העלאה רשמית של קמפיין הבחירות של המפלגה ובחודש הקרוב לא צפוי הקמפיין להתחיל, למעט אירועים נקודתיים. השיקולים להחלטה: הרצון למקד את תקציב הקמפיין בתקופה קצרה יותר, וההבנה שהציבור עייף ואין לו קשב

כתבות נוספות בנושא:

מנכ"ל פייזר על הווריאנט החדש: "האופציה הטובה ביותר היא להתחסן"
תומך ב"שהידים" ושוהה בלתי חוקי: זה המחבל שביצע את הפיגוע בשער שכם
לאחר שעתיים של חקירה: לוחמי המג"ב שוחררו ממשרדי מח"ש בירושלים
שבוע גשום לפנינו: אובך, רוחות וסופות רעמים • האזינו לתחזית
 • "מי ידאג לילדים?" בקשתה האחרונה של מרים ע"ה

  תוכן מקודם

 • "בואי אמא, אל תלכי יותר" הפרידה המזעזעת של מטי ברים

  תוכן מקודם

 • מנהלת חשבונות ? המשרה הזו בשבילך

  תוכן מקודם

 • טכנאי מחשבים ? המשרה הזו בשבילך

  תוכן מקודם

בכחול לבן החליטו להמתין עם העלאה רשמית של קמפיין הבחירות של המפלגה , כך דווח ב'כאן חדשות'. על פי הדיווח, במפלגה החליטו שלפחות בחודש הקרוב לא צפוי הקמפיין להתחיל, למעט אירועים נקודתיים. השיקולים מאחורי ההחלטה הם שניים: הרצון למקד את תקציב הקמפיין בתקופה קצרה יותר, וההבנה שהציבור עייף ממערכות הבחירות ואין לו קשב.

למרות זאת, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ מסייר היום ברמת הגולן יחד עם ראש המועצה האזורית גולן חיים רוקח וחברי הכנסת צבי האוזר, ע'דיר מריח, יזהר שי ואורלי פרומן, כשהוא מתכוון לקיים הצהרה פתוחה לתקשורת בתצפית עמק הבכא. "נמצא בסיור בגולן ושומע על מעצר עשרות פעילי הטרור של החזית העממית, ביניהם החוליה שתכננה את רצח רנה שנרב זכרונה לברכה. פעולה חשובה של השב׳׳כ וצה׳׳ל במאבק הבלתי פוסק נגד הטרור", צייץ גנץ לפני זמן קצר..

כזכור, גורמים בצוות הקמפיין של כחול לבן שצוטטו 'בידיעות אחרונות' אומרים כי במפלגה מתכוונים לחזור על המסר המרכזי שלהם מהבחירות הקודמות, כי יקימו ממשלת אחדות ליברלית עם הליכוד, אולם הם לא יחזרו על הביטוי "ממשלת אחדות חילונית". לטענת הגורמים, הביטוי ממשלת אחדות חילונית פגע בציבור החרדי שבחלקו הסכים להצטרף לממשלה בראשות גנץ, אולם הסתייג מהביטוי. "ממשלה חילונית".

אחת המטרות של קמפיין כחול לבן היא לפתח שיח עם המפלגות החרדיות, אשר היו מחויבות במו"מ הקואליציוני האחרון לגוש הימין חרדי ולנתניהו. בכירים במפלגה, ובהם המועמד לראשות הממשלה בני גנץ, מתכוונים לנהל מגעים ושיחות עם המפלגות החרדיות תוך כדי קמפיין הבחירות ולנסות להגיע לשיח על שיתוף פעולה לאחר הבחירות. בכחול לבן מעריכים כי לאחר הוויתור על הרוטציה של מספר 2 במפלגה, ח"כ יאיר לפיד, ראשי המפלגות החרדיות כבר לא יחרימו שותפות שלהם בממשלה שבה חבר לפיד.

רונן צור, יועצו האסטרטגי של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, נתן השבוע בראיון ל'רדיו 103' פרטים נוספים על קווי הקמפיין העתידי של מפלגת 'כחול לבן'. "לא צריך להמציא מועמד מחדש, צריך להדגיש דברים שונים משהיו במערכות הבחירות השונות. מערכת בחירות צריכה להיות מעניינת כדי שתייצר גירויים. אם ממשיכים אותו הדבר, זה לא מעניין אנשים", אמר צור.

במענה לשאלה האם צפוי שינוי ביחס כלפי החרדים, השיב צור "זו נקודה מצוינת. לא באמת השתנה משהו. הדגש שניתן על כך שמנהיגי כחול לבן הם לא אנטי חרדיים זה באמת כך. לא בני גנץ ולא יאיר לפיד ראו עצמם כאנטי חרדים. יש רצון להגיע להבנות עם האוכלוסייה החרדית, כך שכל אחד ישמור על מנהגיו מבלי לפגוע באחרים. בשנים האחרונות, גם מנהיגי הציבור החרדי מבינים את העניין הזה, ומגיעים להסדרים. יש תחבורה ציבורית בשבת שהיקפה הולך ומתרחב, כפי שיש גם עבודות הכרחיות שפועלות בשבת".

בהתייחסות לגבי האופן בו נתניהו צריך לצאת לקמפיין אמר "נתניהו נמצא במלכוד. רוב הציבור בישראל מאס במצב הקיים ורוצה לראות מנהיגות שמטפלת בו, ולא בעניינים המשפטיים של נתניהו. נתניהו צריך לשכנע את הציבור שהוא יוכל גם לנהל משפט, גם להיות מוטרד בענייניו האישיים, כולל איום של הליכה לכלא באשמת שוחד, וגם העובדה שהאיש בן 70 – לא מפריעים לו לנהל מדינה. כל אדם בישראל יגיד לך שזה בלתי אפשרי".

עוד נשאל רונן צור האם הפעם ישמעו את קולו של גנץ יותר בתקשורת או שינסו להוזיזו מקדמת קמפיין המפלגה, "לפי הפידבקים שאנחנו מקבלים, גנץ כבר נכנס לתפקיד המנהיג הלאומי. אני חושב שגם ברמה הפוליטית, יש לו מיומנות גבוהה מאוד. הייתי עם גנץ כשהשקנו את קמפיין הבחירות, והדבר הבולט בו היה 'קמפיין השתיקה'. לדבר יותר מדי לא מבטא מנהיגות. צריך לדבר כשיש מה לומר. חלק מהתפקיד של מנהיג הוא לדבר לעניין".

הכתבות המעניינות ביותר

צפו: ההגרלה ההיסטורית שהכתה גלים נערכה בבית מרן הרב שטיינמן • זה הזוכה המאושר
נדיר! גדולי ישראל הבטיחו: "נתפלל עליהם ונפעל עבורם בזאת חנוכה"
בהשתתפות אלפי התלמידים: מרן ראש הישיבה הגיע למסיבת חנוכה בפוניבז' • צפו
הרמב"ם היומי • הלכות פסולי המוקדשין פרק י' • צפו
צפו: שידור חי מהמופע הנוסטלגי עם מיכאל שטרייכר והאחים ברונר
ניסוי או השמדת כטב"מ? פיצוץ סמוך למתקן הגרעין בנתנז
מעמד חנוכת הבית לבנין ישיבת אוהל התורה סאסוב • גלריה
טרור אנטישמי חדש בשכונת שמעון הצדיק: כיבוי נרות חנוכה • צפו
תלמידי ישיבת מדרש יחיאל ביתר נבחנו אצל מרן ראש ישיבת סלבודקא
מסיבה לכבודה של תורה בחברת 'קנין ש"ס' שע"י ישיבת ביוד"א בקרית ויז'ניץ
לא ייאמן: הלוחמים שחיסלו את המחבל שפצע חרדי נחקרים באזהרה
טרגדיה משפחתית: נקבע מות אחותו בת ה-9 של הפעוט שנהרג
הילולת הרה"ק רבי יוחנן מטאלנא זצ"ל בחצר הקודש טאלנא
בהוראת מרן ראש הישיבה: בפונביז' לא יצאו לשבת חופשה כנהוג
ישועות גדולות בסייעתא דשמיא בכח התורה והתפילה
הטעם להדלקת נר לר"מ בעל הנס בר"ח טבת • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
ליל שבת בבני ברק: שריפה פרצה בדירה; שבעה נפצעו • צפו
בחור ישיבה חוצה את הכביש - מחבל ערבי מתנפל עליו • תיעוד דרמטי

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו