לפיד: "או שנעביר הצעת אי אמון עם כחול לבן או שנלך לבחירות"

בישיבת הסיעה השבועית אמר יו"ר ישראל ביתנו: "לצערי אנחנו נצטרך לחזור עוד פעם על נושא הצוללות, ספינות השטח ומטוסי F35. כל הפרסומים האחרונים כולל הודעות של אלופים במילואים דן הראל ועמוס גלעד מחייבים אותנו להקים ועדת חקירה ממלכתית רצינית שתבחן את הסיפור"
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד אמר בפתח ישיבת הסיעה בכנסת: "אתמול בישיבת קבינט הקורונה, ראש הממשלה נתניהו אמר: "אין לנו את היכולת לממן את הקפסולות בכיתות א' ב'." התוצאה היא שכיתות א' ב' ילמדו רק שלושה ימים בשבוע. הילדים משתגעים. ההורים לא יכולים לעבוד. מה יעשה הורה שצריך לחזור לעבודה? יודיע שהוא עובד שלוש פעמים בשבוע"?.

לדבריו, "אם אין לנתניהו את היכולת לממן בתי ספר לילדים, איך יש לו את היכולת לממן ממשלה של 36 שרים? את היכולת לממן שר לענייני מים, שרה לקידום קהילות לא קיימות. איך יש לו את היכולת לממן לעצמו מטוס פרטי במיליארד שקל? אם אין לכם כסף, למה אתם ממשיכים להעביר מיליארדים בשוחד פוליטי לשותפים הקואליציוניים? הממשלה הזו היא האירוע הכי בזבזני, הכי מופקר, הכי חסר אחריות בתולדות המדינה".

"בעולם פתחו את בתי הספר. בגרמניה, פינלנד, שוודיה, דרום קוריאה. ב-27 ממדינות ה-OECD, יש לימודים. בתי הספר פועלים. לא רק עד כיתה ד', עד סוף התיכון. יש בתי ספר. את בתי הספר בישראל צריך לפתוח. שיפתחו חמישה ימים בשבוע. שיפתחו חמש שעות ביום, אבל שיפתחו. יש פתרונות: לימודים באוויר הפתוח. העברת סמכויות למנהלים ורשויות המקומיות. שימוש בהורים מתנדבים. מערך בדיקות בתוך בתי הספר".

"הכי קל להודיע שאין כסף. זה רק לא נכון. אנחנו אישרנו פה בכנסת יותר ממאה מיליארד שקל לסיוע במשבר. חלק גדול מהכסף לא נוצל. הם לא יודעים לעבוד. אפשר לחזור ללימודים. זה רק לא יקרה עם הממשלה הזו".

בסיום דבריו פנה לשר הביטחון: "בני גנץ אמר אתמול אחרי ישיבת הקבינט: 'אני מתוסכל, אנחנו יושבים פה שעות על גבי שעות ולא מחליטים כלום'. אתה מתוסכל?! אתה יודע איך מרגישים הורים לשלושה ילדים שכבר חודשים תקועים בבית?! צריך מהר ממשלה אחרת, מתפקדת, שתעשה את העבודה ותחזיר את הילדים לבתי הספר. או שכחול לבן יצביעו אתנו אי אמון, או שנלך לבחירות. ככה אי אפשר להמשיך".

מוקדם יותר אמר יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו: "לצערי אנחנו נצטרך לחזור עוד פעם על נושא הצוללות, ספינות השטח ומטוסי F35. כל הפרסומים האחרונים כולל הודעות של אלופים במילואים דן הראל ועמוס גלעד מחייבים אותנו להקים ועדת חקירה ממלכתית רצינית שתבחן את כל הסיפור מהתחלה עד הסוף".

הוא הוסיף: "מה שעוד מחזק אותי בעמדתי היום זה הדבר המדהים ששמעתי גם מראש הממשלה וגם משר הביטחון בנושא F35. אומר שר הביטחון שמערכת הביטחון לא ידעה כלום, הכל נעשה מעל ראשה. אומר ראש הממשלה שהכל נעשה בידיעת מערכת הביטחון. אחד מהם משקר. אני לא מבין למה במדינת ישראל הדבר הזה מתקבל כקוריוז כשיש שני אנשים, אחד מהם ראש ממשלה והשני שר הביטחון ואחד מהם לא דובר אמת, וזה לא משנה כרגע מי אומר אמת ומי לא. עצם העובדה שאחד מהם לא דובר אמת מהווה פגיעה בביטחון של מדינת ישראל".

"מתברר שלא למדנו שום דבר ולא תיקנו שום דבר לכן אני חוזר ואומר צריך לבחון כרגע את כל נושא הצוללות והספינות".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן