Noam Revkin Fenton/Flash90

הנדל והאוזר: "אם הקואליציה תחליט על ארכה נוספת – נתפטר מתפקידינו"

לאחר שחברו למפלגתו החדשה של גדעון סער הודיעו יועז הנדל וצביקה האוזר כי הם יתפטרו מתפקידיהם כשר התקשורת ויו"ר ועדת חוץ וביטחון אם הבחירות יידחו. "אנו תומכים בפיזור הכנסת כדי לחזור לבוחר ולהחליף את נתניהו", הודיעו

כתבות נוספות בנושא:

באופן חסר תקדים: דחייה צפויה בבחירת שופטים לבית משפט העליון
גז מדמיע וכיסאות באוויר: עימות בין מאבטחים לבני ישיבות • צפו
מפקד מג"ב החזיר את הנשקים ללוחמים: "פעלתם בנחישות ומקצועיות"
לקראת חיסון רביעי? מחוסנים עם בוסטר נדבקו בזן האומיקרון
 • "אמא, מי ידליק לנו את החנוכייה" בואו נאיר לו את החושך>>>

  תוכן מקודם

 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

 • "מי ידאג לילדים?" בקשתה האחרונה של מרים ע"ה

  תוכן מקודם

 • הגרלת הענק על הפריט ההיסטורי שגורמת להדים בעולם היהודי • זה הסיפור

  תוכן מקודם

חברי סיעת 'דרך ארץ', יועז הנדל וצביקה האוזר שהצטרפו למפלגתו החדשה של גדעון סער הודיעו היום (שני) כי יתפטרו מתפקידיהם בממשלה באם הבחירות יידחו. ההצהרה מגיעה ברקע הצטרפותם למפלגה החדשה של ח"כ הליכוד לשעבר גדעון סער ברביעי, וניסיונות בליכוד ובכחול לבן למצוא מתווה פשרה בנושא התקציב והרוטציה שימנע בחירות.

בהודעה שפורסמה מטעם 'דרך ארץ' כתבו כי "לא נתמוך בפשרות נוספות. אנו תומכים בפיזור הכנסת כדי לחזור לבוחר ולהחליף את נתניהו. אם הקואליציה תחליט על ארכה נוספת – נתפטר מתפקידינו". יצוין כי ההערכה היא שבכוונתם להתפטר מתפקידי שר התקשורת ויו"ר ועדת חוץ וביטחון, אך לא מכהונתם כחברי כנסת.

כזכור, ביום רביעי האחרון הודיעו השניים כי הם מתכוונים להצטרף למפלגתו של גדעון סער בבחירות הקרובות. "בבחירות הקרובות דרך ארץ תצטרף לתנועה של גדעון סער", אמר ח"כ יועז הנדל בנאומו. "צריך חלופה מימין לנתניהו, גדעון הוא הבית המדויק לכל מאות אלפי אנשי הימין הממלכתי שמחפשים עכשיו בית ראוי. לא ימין של פולחן מנהיגות ופולחן אישיות, ימין אידיאולוגי של סער שמאמין בשלמות העם והארץ, ימין אחראי וממלכתי".

הנדל אמר כי "מדינת ישראל במשבר מנהיגותי מתמשך. שנתיים של כאוס פוליטי שמקורן אך ורק בהחלטה של נתניהו להעמיד את טובתו האישית לפני הלאומית. עשיתי כל מה שאני יכול כדי שתקום ממשלת אחדות ממלכתית. התפשרנו, קיווינו, אבל נתניהו לא ניצל את ההזדמנות לרדת מבמת ההיסטוריה כראוי. מצבו המשפטי הכתיב את המצב הפוליטי ומכאן את דרך קבלת ההחלטות לגבי המשבר הכלכלי-חברתי בימי קורונה".

"אין מקום לעוד פשרות. בבחירות הקרובות דרך ארץ תצטרף לתנועה של גדעון סער. צריך חלופה מימין לנתניהו. גדעון הוא הבית המדויק לכל אנשי ימין ממלכתי כמונו. לא ימין של פולחן מנהיגות אלא ימין אידיאולוגי של גדעון סער שמאמין בשלמות העם והארץ. גדעון מציג מנהיגות אחראית, ממלכתית ומאחדת עם ניסיון עשיר בכנסת ובממשלה. ובעיקר מביא קול לאומי וממלכתי".

"מגיעה לנו מנהיגות שתאחד את העם בניגוד למנהיגות המפצלת של נתניהו. מגיע לנו מנהיגות ימנית שהגדרתה העצמית היא אהבת הארץ ולא דרך שנאת האחר, השמאלני, הערבי, היריב הפוליטי. להיות ימני זה לא להיות ביביסט ולקבוע עמדות על פי מה שטוב למנהיג. להיפך, זו תפיסת עולם קבועה שיודעת להתווכח מתוך כבוד. זה אידאולוגיה וערכים".

"זה גדעון ואנחנו ועוד רבבות רבות של ימין ממלכתי שראויים לבית פוליטי. הליכוד התבלבל בשנים האחרונות, גדעון לא. אני רואה במו עיני מה המשמעות של עיסוק בטפל ולא בעיקר בתחום תשתיות התקשורת. אזרחי ישראל כולם חווים את זה עכשיו ומבינים עד כמה חשובה ענייניות ומסירות".

"נפעל בכנסת ובממשלה בחזית מול נתניהו כדי לתת מענה לצרכי הציבור ונפעל בבחירות, כדי שתיווצר הנהגה שתהיה ראויה לעם הנפלא הזה. שוחחתי מוקדם יותר היום עם שר הביטחון בני גנץ. אני מעריך אותו מאוד. הוא פטריוט ישראלי וציוני אמיתי. עבדנו עד עכשיו בשיתוף פעולה ונדע גם לעבוד בעתיד. כל אחד מהמקום האידאולוגי שלו. מדינת ישראל היא נס גלוי. אנחנו נשמור עליה – עליה, ורק עליה. אף אדם ולא משנה כמה שנים הוא בשלטון אינו בא לפני המדינה ותושביה", דברי הנדל.

האוזר אמר בהצהרה כי "בשנתיים האחרונות, מאז נבחרתי לכנסת, פעלתי כמיטב יכולתי לנסות ולהביא אחדות לישראל, עשיתי זאת גם במחיר פשרות לא פשוטות. יועז ואני, ראינו לנגד עיננו חברה משוסעת ומתפרקת, פעלנו למנוע ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה הערבית המשותפת שהייתה מרסקת עוד יותר את הלכידות, והעדפנו במודע לתת סיכוי לממשלת אחדות. אבל נתניהו בחר להמשיך ולפלג את ישראל דווקא בשעת משבר קשה מנשוא. לצערנו, ממשלה זו כשלה בתפקידה".

"בנקודה בה אנחנו נמצאים כעת, ברור לחלוטין שחלופה לנתניהו תקום רק מימין. יש רק אדם אחד שמתאים למשימה הזו, אני מכיר אותו, מפעילות פוליטית ואידיאולוגית כבר 37 שנים: עוד לפני הצבא, באוניברסיטה, ובתפקידים ציבוריים. מהיכרות אישית קרובה עם כל המועמדים לראשות ממשלה אני יכול לקבוע בלב שלם שגדעון סער הוא האיש המתאים ביותר לראשות הממשלה. היכן שאני מזהה פזיזות ותזזיתיות אצל אחרים, אני מזהה אצלו קור רוח, שיקול דעת, ואחריות. הוא האיש היחיד בשעה קשה זו, יכול לאחד סביבו את עם ישראל, ולהבטיח מנהיגות מנוסה וממלכתית שאנו כה זקוקים לה".

"שנים הלכנו יחד, גדעון ואני, במחנה הלאומי -גאוותנו וביתנו. בשנים האחרונות היו מי שניסו לשנות את פניו של המחנה הלאומי. אני יודע שרבבות עדיין מצביעים 'ליכוד' וגם 'ימינה' הם עושים זאת בחריקת שיניים, בקריצת עין ובתחושה ש"אין ברירה אחרת". חבריי, היום לראשונה יש לכם ברירה. לכם, ולכל אנשי המחנה הלאומי, יש במי לבחור. אני יודע, יגדפו אתכם, יטנפו עליכם, אבל אתם יודעים את האמת, ואנחנו יודעים אותה: "אתם אוהבים את מדינת ישראל"; אתם הימין האמיתי, הערכי, האידאולוגי, היום, סוף, סוף יש לכם שוב בית".

"דרך ארץ מודיעה היום על הצטרפותה לתנועה של גדעון סער, ועל תמיכתה במועמדותו לראשות הממשלה בבחירות הקרובות. אני קורא לכם להצטרף אלינו, להקמת תנועה לאומית רחבה ומאוחדת בראשות גדעון סער. בית פוליטי לימין הממלכתי שחיפשנו שנים. מחר נדליק נר ראשון של חנוכה, בשנה מאוד לא פשוטה שעוברת עלינו. המכבים נלחמו כנגד כל הסיכויים והביאו את האור, אין לי ספק כי הדרך החדשה שאנו יוצאים אליה היום, בהובלת גדעון סער, תביא את האור למדינת ישראל. חג חנוכה שמח", חתם האוזר.

הכתבות המעניינות ביותר

בְּאוֹרְךָ נִרְאֶה אוֹר • ה'לעכטיל' בחצר הקודש גור
"החתן המתחזה" פתח בקמפיין גיוס כספים: רוצה לעלות לישראל
כתב אישום: אח הלך לישון באמצע משמרת - אחד החולים מת
תופעת טבע נדירה: 7 עגורים נהרגו מפגיעת ברק • צפו
עַל נִסֶּיךָ • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק לעלוב
חג האורות בבית • לְהוֹדוֹת וּלְהַלֵל: משדר מוזיקלי עם מיטב שירי חנוכה
"המחלקה לטיוח חקירות שוטרים": מח"ש שוב בעין הסערה - הפעם מהכיוון ההפוך
לְהוֹדוֹת וּלְהַלֵל • ראש ישיבת סלבודקא בהדלקת נרות חנוכה
החורף הגיע: שלג ראשון החל לרדת בהר חרמון • צפו בתיעוד החורפי
בְּנֵי בִינָה • חומש סעודה בתלמוד תורה 'קהל חסידים' באלעד
קוֹל מִצְהֲלוֹת חֲתָנִים • שמחת נישואי נכד ראש ישיבת ברכת אפרים
כל הסגולות לנר שמיני של חנוכה - זאת חנוכה
בַּיָּמִים הָהֵם בַּזְּמַן הַזֶּה • האדמו"ר מלעלוב ירושלים בהדלקת נרות חנוכה
מימי החשמונאים: הבלשים איתרו מטבעות עתיקים בביתו של תושב מזרח ירושלים
קָבְעוּ שִׁיר וּרְנָנִים • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק ווערדאן ירושלים
הַנֵּרוֹת הַלָּלוּ • האדמו"ר מטשאקאווע בהדלקת נרות חנוכה
כִּי אַתָּה תָּאִיר נֵרִי • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק פינסק קרלין
אסון קשה בירושלים: אם צעירה אבדה את הכרתה במהלך הלידה ונפטרה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו