צילום: אלעד מלכה

ילידת נצרת: מרצ מצרפת במקום הרביעי מועמדת ערבייה לרשימה

יו"ר מרצ אמר באירוע הצגת הרשימה של מרצ כי ברשימה קיים שיוויון מלא- שותפות ערבית ישראלית החותרת לשלום. "אנחנו היחידים שקוראים לביטול מוחלט של חוק הלאום", טען. הורוביץ תקף את נתניהו כי אין לו מה לחפש בקרב המצביעים הערבים והוא לא יקבל מהם מנדטים
 • על מה אמר הגאון הגדול רבי עמרם פריד ש'זו מצווה גדולה מאד'

  תוכן מקודם

 • הפוך פרווה? קל! בואו להכיר את משקה BARISTA המושלם לקפה >>>

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • קיום מצוות שמיטה בהידור: לא שכירות. לא שותפות. בעלות אמיתית!

  תוכן מקודם

יו״ר מרצ, ח״כ ניצן הורוביץ, יביא לאישור ועידת מרצ השבוע את שיבוצה של הגברת ג׳ידא רינאווי-זועבי, מועמדת ערביה ילידת נצרת, במקום הרביעי ברשימת מרצ לכנסת. רינאווי-זועבי תשתלב ברשימה במקומו של ח״כ לשעבר אילן גלאון שהחליט הפעם שלא להתמודד במערכת הבחירות הזו. שאר המועמדים ברשימה יישארו במקומם.

ח״כ ניצן הורוביץ אמר כי "ג׳ידא היא שילוב של מנהיגות ערבית ותוספת כוח משמעותית למרצ, בציבור הערבי ובציבור הכללי בישראל. הצירוף של ג'ידא לרשימה יאפשר לנו להבטיח ייצוג שיוויוני ברשימה, לחזק את השותפות היהודית-ערבית, ולהציג פנים חדשות. ג'ידא מביאה עמה תפיסת עולם מגובשת וגם ניסיון מעשי עשיר בקידום ענייני החברה הערבית מתוך החברה האזרחית וכן בעבודה מול משרדי הממשלה".

"רק על מרצ אפשר לסמוך. אחרים מדברים, מרצ עושה: מרצ תהיה המפלגה היחידה בבחירות הללו שתציג נבחרת מגוונת כזו: שלושה מועמדים מהחברה הערבית בעשירייה, יחד עם שיוויון מלא. זו רשימה מעולה, המשקפת היטב את רוחה ומטרותיה של מרצ, והיא תאפשר לנו להתמודד עם האתגרים המשמעותיים שעומדים בפנינו".

במר"צ אומרים כי ג׳ידא רינאווי-זועבי היא אחת הנשים הבולטות בחברה הערבית בישראל, מומחית בתחום הרשויות המקומיות בדגש על זכויות ושוויון. היא שימשה כמנכ״לית המייסדת של מרכז אינג'אז לקידום השלטון המקומי בחברה הערבית, כיום, היא מנכ"לית אגודת הידידים של ביה"ח פדה-פוריה. עד לאחרונה ניהלה את המרכז האקדמי אקטו במכללה למנהל, מכון מחקר בתחום השקעות אימפקט.

רינאווי-זועבי מכהנת בחבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית, במועצת המנהלים של מכללת רופין בנתניה, ובמועצת המנהלים של בית איזי שפירא. בעבר היתה עמיתה במכון הרטמן בירושלים, חברה בוועדה הכלכלית הממשלתית לגמלאות נשים, חברה בשולחן העגול של ראש הממשלה להכנה לשעת חירום לאומית, חברה במועצת המנהלים של קרן מרים למאבק בסרטן ומנטורית בתוכנית הסטודנטים של קרן רוטשילד.

סגן הרמטכ״ל לשעבר ח״כ יאיר גולן אמר על הצטרפות ג׳ידא רינאווי זועבי למרצ: "אין שמאל ציוני בלי שיתוף פעולה יהודי- ערבי, וג׳ידא היא ההוכחה שחיים משותפים המבוססים על כבוד, ערבות הדדית ושוויון הם לא חלום אלא מציאות שנמצאת בהישג יד. מרצ מוכיחה שוב שהיא לא רק מדברת על ערכים, אלא חיה אותם. לכן יש ברשימה שלה שוויון מלא בין נשים וגברים ושני נציגים של הציבור הערבי בחמישיה הראשונה".

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, במסיבת העיתונאים להצגת המועמדת החדשה ברשימה: "הסיבה היחידה שאנחנו נמצאים בפתחה של מערכת בחירות רביעית היא שהיו מי שלא רצו להיתמך על ידי קולות הערבים. בגזענות טהורה הם החליפו את 'רק לא ביבי' ב'רק לא ערבים', והביאו אותנו לדילים הציניים בין נתניהו למנסור עבאס. שותפות יהודית-ערבית זה הדבר הנכון לשמאל ולמדינת ישראל, ומרצ היא זו שמובילה את החזון. אנחנו יוצאים למערכת בחירות קשה, אבל נצא יחד עם השותפות הזו – וננצח".

הגברת רינאווי-זועבי אמרה: "דור חדש קם בחברה הערבית. דור חדש האומר לא עוד! זהו דור אשר דורש אזרחות עם כבוד, דור אשר מחזיק בזהות הקולקטיבית הערבית פלסטינית אך גם רוצה לחזק את הזהות האזרחית הישראלית״. היא הוסיפה, ״זהו דור אשר רואה את עתידו כאן, שאינו ממתין לאחרים שיביאו לו את השינוי ומחפש דרכים חדשות לשנות מציאות. לשנות מציאות של אפליה, גזענות וכיבוש מתמשך באמצעות בניית בריתות חדשות עם האזרחים היהודים מתוך עמדה של כוח ושל בעלות משותפת על המדינה.״

במענה לשאלות כתבים על סיכויי נתניהו למשוך קולות מהמגזר הערבי אמרה הגב׳ רינאווי-זועבי, ״הציבור הערבי לא מטומטם. הוא יודע שנתניהו עושה ניסיון ציני ושקרי. המהלך שאנחנו עושים כאן היום יבטיח שהליכוד בראשות נתניהו יקבל את התוצאה הכי נמוכה שקיבל אי פעם בציבור הערבי״.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

בניין בחדרה פונה מדייריו; מפגעים ניסו לחצות מרצועת עזה • סיכום חדשות השבת
העיתון האמריקני חושף פרטים דרמטיים על חיסול ראש תכנית הגרעין האיראני
הפרשן הבכיר חושף: נתניהו נפגש עם גנץ והציע לו שוב את ראשות הממשלה
לאחר דיון סוער: מומחי ה-FDA אישרו את מתן החיסון השלישי לבני 65 ומעלה‎‎ בלבד
חיפושים נרחבים: בן 30 נעדר לאחר שנכנס למים בחוף לא מוכרז בכנרת
מתגרה במערב: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מרכבת • צפו בניסוי
מחדל הבריחה מהכלא: סוהר הגיע לתא בזמן שהמחבל חפר את המנהרה
ונשמרתם: תוך שעות 3 נפצעו במהלך בניית הסוכה - אחד במצב קשה
משלוח של דלק הגיע ללבנון; צעיר ביצע ירי של טיל RPG לשמחה • צפו
ביום כיפור: לוחמי מג"ב עצרו ערבים שיידו אבנים סמוך לביתוניא
עם תרגול ירי: סיום קורס במנגנוני הביטחון של חמאס בעזה • תיעוד
היסטוריה בחלל: הטיסה הראשונה המאויישת באזרחים המריאה • צפו
בכירים נגד פרויקטור הקורונה: "העבודה במחיצתו לא נעימה"
דרמה בבני ברק: 2 בנייני מגורים פונו מיושביהם מחשש לקריסה • צפו
זביידי לעו"ד: "החיילים היכו אותי מכות נמרצות; שברו לי עצם בלחי ושני צלעות"
"נביא לבחירת דיינים נפלאים": השר מפרסם את הלו"ז בו תתכנס הוועדה למינוי דיינים
בסמוך לגבעת שמואל: נהג שככל הנראה היה שיכור דרס רוכב אופניים למוות
סמוך לכניסת יום הכיפורים: ערבי תושב הרשות ביצע פיגוע דקירה ביפו

המיוחדים

חדש באתר

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו