Oren Ben Hakoon/POOL

סמוטריץ' נגד החלטת בג"ץ: "15 שופטים שדורסים ברגל גסה את הכנסת" • צפו

לאחר פסיקת בג"ץ אמר יו"ר הציונות הדתית, "פסק הדין הזה הוא שערורייתי כי בגץ נכנס למגרש לא לו. אף אחד לא הסמיך אותו לקבל הכרעות בשאלות ערכיות מהותיות הנוגעות לליבת הזהות של מדינת ישראל. בדמוקרטיה מכריעים בוויכוחים ערכיים ששנויים במחלוקת ציבורית במגרש הדמוקרטי"

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • השנה זוכים פעמיים- גם מקיימים את ההבטחה וגם זוכים בטיסה

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם


יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ הגיב הערב בשידור חי לפסיקת בג"ץ המאפשרת הכרה בגיורים רפורמים ואמר כי, "הערב הזה פחות טוב אחרי פסק הדין שניתן היום בבית המשפט העליון שמכיר למעשה לראשונה מאז קום המדינה בגיורים רפורמים".

"מי שרוצה להכנס בשערי העם היהודי צריך להתגייר ע״פ ההלכה היהודית. זה הוסכם כחלק מהסטטוס קוו ע״מ לשמור על אחדות העם. כדי שעם ישראל יישאר עם אחד לא רק היום אלא דורות קדימה. כדי שהנכדים והנינים יוכלו להנישא אחד עם השני בלי שנצטרך לנהל כאן ספרי יוחסין".

"פסק הדין הזה הוא שערורייתי כי בגץ נכנס למגרש לא לו. אף אחד לא הסמיך אותו לקבל הכרעות בשאלות ערכיות מהותיות הנוגעות לליבת הזהות של מדינת ישראל. בדמוקרטיה מכריעים בוויכוחים ערכיים ששנויים במחלוקת ציבורית במגרש הדמוקרטי".

עוד אמר סמוטריץ', "בגץ לקח חרות שוב ושוב לדרוס את הכנסת והממשלה, לדרוס את העם ולקבל החלטות שנוגעות באמת לליבת הקיום שלנו. זה בסדר שיש מחלוקות ולכן נתווכח ונכריע כמו בדמוקרטיה. לא יכריעו בזה 15 שופטים שדורסים ברגל גסה את הכנסת, הממשלה וריבונות העם ופוגעים פעם אחר פעם בזהותה היהודית של המדינה".

"הפתרון הוא חקיקת חוק גיור ממלכתי שיקבע שבמדינת ישראל יוכר אך ורק גיור ממלכתי. בשנה האחרונה קיבלנו סימנים שפסק הדין כתוב ורק מחכה לעיתוי כדי להתפרסם. אני לא פוסל שבית המשפט מסתכל היום על הסקרים ושומע מפלגות ימין שלא מתכוננות לבא לממשלת ימין אלא הולכות להקים ממשלת שמאל אז הוא רגוע. בגץ מרשה לעצמו לרמוס מוסכמה של 72 שנה כי הוא רואה שיש לו חסינות כנראה בקדנציה הבאה".

"כדי שחוק גיור ממלכתי יוכל לעבור בכנסת וכדי שנסגור את הפרצה המסוכנת שבגץ פרץ היום אנחנו צריכים ממשלה שתהיה מורכבת ממפלגות המחנה הלאומי. אלו שמחוייבות לשמירת הזהות היהודית של מדינת ישראל. אלה שיש להם אומץ לא להיות פופוליסטים. את זה לא עושים עם יאיר לפיד או אביגדור ליברמן, מרב מיכאלי וניצן הורוביץ".

סמוטריץ' סיים את דבריו ואמר, "מי שחושב שניתן לשים את כל הערכים בצד ולהתעסק רק בקורונה קיבל היום תזכורת כואבת מאוד למה זה לא ריאלי. בגץ לא יוצא להפסקה והפרקליטות לא יוצאת להפסקה. זה אתגר קיומי למי שחשוב לו לשמר את העם היהודי קדימה. לא יכול להיות ששרדנו 2000 שנה ופה בארץ ישראל במדינת העם היהודי המתחדשת אנחנו נדרדר להתבוללות, פגיעה ברוב היהודי ואחדותו של העם".

2 תגובות

מדינת ישראל היא מדינה דיקטטורית
15 שופטים מחליטים ללא התחשבות ב-9 מיליון אזרחים
כל הסקרים והדגימות מראים כי העם איבד את אמונו במערכת המשפט אבל משום מה
דבר בסגנון הגבלת כוחות בג"ץ נקרא " פגיעה בדמוקרטיה "
פעם אחר פעם בג"ץ בועט ברגל גסה בכלל הציבור הישראלי
ולשופטים תדעו שהעם לא טיפש
רגע… אבל אם העם לא טיפש למה המצב לא משתנה ???
רק מפלגת ימין דתית\חרדית (סמוטריץ, בן גביר, יהדות התורה, ש"ס ) תשנה את זה !!!!!!
אז הפעם כולם הולכים להצביע ! ! ! ! !

ומה עשית במפלגה אחת עם אילת שקד שחיזקה את מנדלבליט, שתומך בהחלטות בגץ השערוריתיות?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell