Yonatan Sindel/Flash90

הפרשן הפוליטי: "ליברמן מגביר איבה כלפי חרדים, אבל לא הולך לו. הוא לא אמין"

הפרשן הפוליטי שלום ירושלמי מסביר כי למרות שליברמן עושה הכל כדי להגביר את האיבה כלפי החרדים, החילונים מעדיפים להצביע ליאיר לפיד ולא לאיווט שעבר במהירות מימין הקיצוני לעמדת החילוני הליברלי, ולכן נתפס כאדם לא אמין
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

הפרשן הפוליטי שלום ירושלמי, מפרסם טור באתר 'זמן ישראל' בו הוא תוקף את יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אותו הוא מגדיר כאדם לא אמין, שמזגזג בעמדותיו.

תחילה הוא מזכיר את הימים בהם איווט היה איש ימין קיצוני, כאשר היה מכה באלימות את ראשי הסטודנטים הערביים באוניברסיטה, הציע לגרש אותם מישראל ורץ במשך מספר מערכות בחירות תוך הסתה נגד הערבים, להם גם קרא לשלול אזרחות.

"המסע הארוך של ליברמן ממחוזות הימין הקיצוני לעבר השמאל החילוני-ליברלי מרתק בהחלט. בדרך הוא עבר הרפתקאות עם רחבעם זאבי (גנדי), אליו חבר בשנות ה-2000 לרשימה שאימצה את עקרונות הטרנספר, וגם אל האיחוד הלאומי, רשימה שבה בן-גביר היה יכול לתפוס מקום של כבוד. ליברמן עשה קריירה על שנאת ערבים, והריץ קמפיינים על "אין נאמנות – אין אזרחות"".

"היום ליברמן מפציע בכל יום מחדש, וכאילו מעניק לשמאל החילוני את כל מה שהוא מבקש. אבל זה לא ממש הולך לו. מאחורי החיוכים של ליברמן באולפני החדשות – ששמחים להעמיד לרשותו את המיקרופון לעוד הצהרת אנטי-נתניהו – מסתתר גם תסכול לא קטן של מנהיג ישראל ביתנו, שתקוע בסקרים תקופה ארוכה".

שלום ירושלמי מזכיר כי "ליברמן מגביר במקביל את האיבה כלפי החרדים. אולי זה יעזור, אבל גם כאן הוא לא גורף דיבידנדים", והקולות של החילונים הליברלים הולכים דווקא אל יאיר לפיד.

לדברי ירושלמי, "ליברמן נסוג לאחור. את העוצמה לוקח לידיו יאיר לפיד בלי הרבה מאמץ והצהרות מפוצצות". לפי הסקרים, יש עתיד מקבלת 18-19 מנדטים, בעוד ישראל ביתנו תקועה על 6-7 מנדטים.

כותב שלום ירושלמי: "מה קורה כאן? מדוע הקולות של השמאל החילוני נסחפים ללפיד ולא לליברמן? התשובה היא אחת: אמינות. בעניין הזה לפיד מוביל בגדול. הוא לא מזגזג ולא קופץ מאהבה לשנאה, מיאיר גולן לבן-גביר, מטרנספר לערבים לביטול חוק קמיניץ. היציבות עובדת".

"ליברמן הוא חפץ חשוד. קשה עדיין להפנים גם את העמדות המתונות שלו כלפי האזרחים הערבים. הדימוי שלו הוא ימני קיצוני, גם אם נתניהו מתעקש לקרוא לו שמאלן. קשה לשנות מותג בזמן קצר. עד הבחירות ליברמן עשוי לאבד אפילו עוד מנדט לטובת לפיד, ואולי לרדת לקו האדום התחתון", כותב שלום ירושלמי ב'זמן ישראל'.

כתבות קשורות

המחבל מצומת תפוח הורשע ברצח יהודה גואטה הי"ד
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי יעקב משולם אורנשטיין זצוק"ל, בעל הישועות יעקב
הגר"ח רבי השיא את נכדתו, רבנים ואישי ציבור עלו לברך • גלריה
שריפה גדולה סמוך לירושלים: כביש 1 נחסם; תושבים פונו מהבתים • צפו
מעמד נרגש בסיום השנתי של מנו"ף בעיריית ב"ב באמצעות 'איגוד הסמינרים'
מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר התכנסו בקזחסטאן
מעמד כבוד התורה וחלוקת פרסים בישיבת עץ חיים באבוב ב"ב
"תסתלקו מכאן": החרדים הגיעו לראות נכס בישוב הצפוני וגורשו בבושת פנים • צפו
העיר אלעד לובשת חג לקראת השבת ההיסטורית בראשות האדמו"ר מויז'ניץ
באירוע ענק: חגיגת הכנסת ספר התורה השביעי של ילדי ישראל • 100 רגעים
ר"י זוועהיל הגה"צ רבי שמואל דוד גולדמן בביקור אצל האדמו"ר מתולדות יהודה
מנותק: שר האוצר לא ידע מה זה רב קו; בליכוד ובמערכת הפוליטית תקפו ולעגו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן