צילום: Sraya Diamant/FLASH90

דם החרדים הותר? איווט ליברמן התבטא בגסות; בודדים בלבד גינו את הדברים

איווט ליברמן, בניסיון נואש להישאר רלוונטי, ירד לשפל חדש כאשר התיר את דם החרדים וקרא לשלוח אותם במריצות אל המזבלה. אך אל מול דברי הרפש שנאמרו בשידור בפריים טיים, בחרו כל ראשי המפלגות הגדולות לשתוק וח"כים בודדים בלבד הוציאו הודעות גינוי
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

דברי הסתה חמורים מעין אלו, לא נשמעו הרבה מאוד זמן בזמן שידור טלוויזיוני מרכזי. בערוץ הנצפה במדינה, חדשות 12, בשעת צפייה מרכזית, בחרו בתקשורת להעניק שוב במה לאיווט ליברמן, שכדרכו – ניצל את ההזדמנות להשתלח בציבור החרדי.

ההתבטאות החמורה כי הוא ישלח את החרדים על מריצה למזבלה, מילים המתירות את דם הציבור החרדי – עברה בשתיקה. ניתן רק לשער את הרעש שהייתה מעוררת התבטאות דומה נגד הערבים, השמאלנים או כל קבוצת אוכלוסייה אחרת במדינה.

ראשי המפלגות הגדולות, כולל פוליטיקאים הנחשבים לבעלי ברית של הציבור החרדי, לא גינו את הדברים החמורים עד לשעת כתיבת שורות אלו. לא ראש הממשלה בנימין נתניהו, לא ח"כ נפתלי בנט, לא גדעון סער, וכמובן שלא ראשי המפלגות בשמאל.

היחיד שגינה הוא יו"ר 'הציונות הדתית' ח"כ בצלאל סמוטריץ' שאמר: "‏מנוול היה ומנוול נשאר. איווט ליברמן הוא האיש המסוכן ביותר במערכת הפוליטית. בונה את עצמו על שנאה ושיסוי. מקווה מאוד שהוא יתייבש באופוזיציה כמה שנים וילך הביתה".

"אני מצפה מכל ראשי המפלגות, מימין ומשמאל, להודיע עוד היום שלא ישבו עם האיש המסוכן הזה באף ממשלה. אין בפוליטיקה הישראלית מקום לשיח ביבים פלגני ופוגעני כמו שאביגדור ליברמן מוביל. הציונות הדתית לא תשב איתו בממשלה".

יו"ר עוצמה יהודית, המתמודד ברשימת הציונות הדתית, עו"ד איתמר בן גביר הגיב אף הוא ואמר: "ליברמן גזען. בממשלה הבאה נתקן את חוק הגזענות שימנע הסתה גם נגד חרדים".

במפלגת הליכוד, היו שתי חברות כנסת שבחרו להגיב. ח"כ טלי פלוסקוב, נציגת עולי ברית המועצות במפלגה שאמרה: "‏ליברמן, אני מתביישת. אתה לא מייצג את ישראלים דוברי הרוסית, אתה מבזה אותנו! כנראה ששכחת שהנאצים לא בחרו אדם לפי כיפה על ראשו או אישה שמדליקה נרות לפני כניסת השבת. כולנו היינו שווים כשקרובינו נשרפו בתנורים. תזכור זאת ליברמן. מלחמת אחים בתוך העם שלנו לא תוביל לשום דבר טוב".

ח"כ מאי גולן הצטרפה: "‏רק מנסה לדמיין איך היו נפתחות מהדורות החדשות אם איזה ח"כ מהימין היה מעז לשלוח רה"מ ומגזר שלם 'למזבלה טובה'. אבל כל עוד זה ליברמן ששולח את נתניהו והחרדים וכל עוד שזה מצחיק את המראיינים הסופר מקצועיים ואובייקטיבים, אז הכל סבבה. תחושת בחילה קשה".

שאר 34 חברי הכנסת של מפלגת השלטון, מפלגה הרואה בנציגות החרדית שותפים לקואליציה הבאה, שותקים. אף אחד מהם לא טרח להגיב עד לרגע זה, מלבד 2 הח"כיות.

במפלגת תקוה חדשה היה אחד שהגיב: עופר ברקוביץ', סגן ראש העיר ירושלים. לדבריו, "‏אני מגנה את האמירות של ליברמן אצל אופירה ברקו. לשלוח את החרדים עם נתניהו לפח הזבל? זו הרמה? בושה וחרפה. הגיע הזמן לאחד את עם ישראל, ולזכור שמטרת הפוליטיקאים לשרת את העם. לא הפעילים של נתניהו שקוראים בוגד וזורקים אבן ולא ליברמן יחברו את ישראל. גדעון סער ו'תקווה חדשה' יעשו זאת. באהבה".

מלבד אותם ח"כים בודדים ומועמדים בודדים לכנסת הבאה, בחרו ראש הממשלה, השרים, ראשי המפלגות וחברי הכנסת שלא לגנות את האמירה השפלה והבזויה של איווט ליברמן, המסיתה באופן כה בוטה ודוחה נגד הציבור החרדי.

כתבות קשורות

6 תגובות

 1. "ליברמן גזען. בממשלה הבאה נתקן את חוק הגזענות שימנע הסתה גם נגד חרדים"
  נו יש עוררים מלבחור בבן גביר?
  לא ראינו ולא שמענו את החכי"ם החרדים מדברים כך. שיתעוררו, בוקר טוב.

 2. חשבתם על זה פעם שגם המודעות בחירות ברחבי הארץ של איווט "ממשלה ללא חרדים"
  זה הסתה?????
  ואזרחי ישראל שותקים כמה נכונים דברי ח"כ מאי גולן שהנאצים לא הבדילו אם יש כיפה בראש היהודי,
  ובאמת אם היום זה בחרדים מי אמר שמחר לא יקום ח"כ שיסית נגד קהל היעד של ליברמן,
  הרוסים????

 3. יש שיר פרעה בפיג'מה באמצע הלילה, אך אני משנה לאיווט בפיג'מה צועק באמצע הלילה: החזירו אותי בתשובה משה אמת ותורתו אמת

 4. אולי אפשר לבקש לא להביא כאן עוד תמונות מן 'דבר אחר' המגונה הזה? מה תועלת יש בהבאת דברי ההבל של הנבל הזה, ומן הצגת 'תמונתו'? כלום הדבר מוסיף למישהו מאתנו מנה של יראת שמיים? אדרבה, נתעלם לגמרי ממנו ושכמותו – 'שיתפוצץ'!!

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן