Sraya Diamant/Flash90

ההישג הגדול של הדתיים: הריצה הנפרדת גרמה להכפלת הכח בכנסת

יחד, הביאו נפתלי בנט ובצלאל סמוטריץ' 6 מנדטים בכנסת היוצאת. לחוד, בשיתוף פעולה עם הפלגים שנדחו בבחירות הקודמות, הצליחו להביא לפי המדגמים ואחרי ספירת מחצית הקולות, 14 מנדטים • יו"ר הציונות הדתית הודה לחרדים שהצביעו עבורו
 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

בהתבסס על העדכונים האחרונים של המדגמים וספירת מחצית הקולות, ניתן לקבוע בוודאות כי המהלך של פיצול מפלגת הימין הדתית השתלמה. מ6 מנדטים בכנסת היוצאת, הפעם יקבלו יחדיו 14 מנדטים פלוס מינוס.

יחדיו, הביאו נפתלי בנט ובצלאל סמוטריץ' 6 מנדטים בבחירות הקודמות. הפעם, התפלגו והחלו להילחם במלוא המרץ על כל קול. בנט הצליח הפעם במשימה להביא קולות של ימניים שאינם דתיים, ואילו סמוטריץ' מיקסם את קהל היעד שלו בשיתוף הפעולה עם עוצמה יהודית ונועם, אותם החרימו בעבר.

בנאום הניצחון שלו הערב, אחרי שהתברר כי יש סיכוי והוא יהפוך ללשון המאזניים, אמר בנט: "כל ממשלה שתקום, תדאג לכלל אזרחי מדינת ישראל – יהודים וערבים, חילוניים ודתיים, אנשי ימין ושמאל. אני איש ימין, איש ארץ ישראל, נחוש לממש את ערכי הימין, אבל ימני אמתי לא מוחץ את יריביו האידאולוגיים אלא מיישם את ערכיו".

בנט הוסיף: "עכשיו הזמן לריפוי, לאיחוי השסעים בעם. מה שהיה הוא לא מה שיהיה. עוד יעברו מספר ימים עד נדע את התוצאות, נמתין בסבלנות לראות מה תהיה תמונת הממשלה, אבל אני מבטיח דבר אחד – כל ממשלה שתקום תדאג לכלל האזרחים. אנחנו נפעל שהנהגת ישראל תעבור משנאת חינם לאהבת חינם. מסערה וכאוס ליציבות ולביטחון".

סמוטריץ' אמר בנאומו, "זכינו לאחדות גדולה מאוד – בציונות הדתית, עם ציבור חרדי גדול, עם חסידי חב"ד, עם עולם גדול ונהדר של תשובה. ההישג הזה הוא תוצאה של החיבור הזה. אנחנו מקווים שהתוצאות הכלליות יבשרו על רוב למחנה הלאומי-אמוני במדינת ישראל".

עו"ד איתמר בן גביר אמר, "אני לא מאלה שאומרים משהו אחד לפני הבחירות ואחר כך משהו אחר. מעוניין ברפורמה במערכת המשפט, אני רוצה בית משפט אבל גם יועץ משפטי שלא יהיה חזק יותר מראש הממשלה".

יו"ר מפלגת נועם שנכנס כעת לכנסת במסגרת הבלוק עם רשימת הציונות הדתית, ערך כנס ניצחון נפרד ובו אמר: "הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו. אשרינו שזכינו להרים בציבור את הרוח הגדולה של זהותה היהודית של מדינת ישראל ואת המאבק ברוחות הזרות המאיימות עליה".

"על אחת כמה וכמה טובה כפולה ומכפלת למקום עלינו שזיכנו לראות בקיבוץ הגלויות ובתקומת המדינה, בפעולות זרועות הביטחון, בצמיחת הכלכלה ובהתיישבות, בתורה החוזרת ללומדיה בריבוי כמות ואיכות, ובעם ישראל ההולך ומתוודע אל זהותו. ושזִיכַּנוּ להדרכת רבותינו, נושאי דגל התורה הגואלת בדורנו, הפוקחים את עינינו ומעמידים אותנו על המִשמר להוספה בגילוי זהותה היהודית של מדינתנו בכל מרחבי החיים הציבוריים", אמר מעוז.

לדבריו "בשבועות האחרונים חזינו בהשתאות באלפי פעילינו המתנדבים, שפעלו לשם שמים בגבורה ובנחישות מעוררת הערצה. כ- 2000 מתנדבים קיימו כ- 150 אלף שיחות טלפון לגיוס מצביעים, וב"ה הביאו הרבה למעלה מחמישים אלף מצביעים לקלפי. כ- 1,000 נשים צדקניות איישו 10 מוקדי טלפניות ברחבי הארץ. כ 1500 פעילי שטח שטפו את הארץ במשך עשרה ימים – מאילת וצפונה, וכמובן, כולל ירושלים, בית שמש, גוש עציון וטבריה. מאות מתנדבים במטות בלמעלה ממאה יישובים קיימו פעילות רישום והסברה. היום הזה פעלו מעל 1400 מתנדבים שהתפזרו ב 750 קלפיות וכן מפקחים על הבחירות ומשקיפים בספירה, שעדיין פועלים ומשקיפים".

"אני רוצה להודות לידידי בצלאל סמוטריץ', לידידי איתמר בן גביר, על המסע המשותף למען הצלחת המפלגה. האיחוד של'נעם' היה החלק העיקרי והמשמעותי ביותר ביצירתו, הביא את הרשימה לכארבעה מנדטים בסקרים השונים. ואם התוצאות של המדגמים תתבררנה כנכונות גם כתוצאה סופית, אני קובע בבירור, כי כוחה של נעם עומד על לפחות כשני מנדטים".

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

הממשלה מזלזלת בקדושת החיים / יעקב אשר זועם על מחדל הקורונה
תיעוד מהמסוק: כך נתפסו השב"חים שהיו מעורבים בדריסה
מחדל: גבר בן 50 מת בתוך בית החולים בשל המחסור במכשירי אקמו
פיגוע דריסה ליד היישוב מכמש שבבנימין: אישה פונתה במצב בינוני
תיעוד דרמטי ממחנה הפליטים: הלוחמים קפצו מהרכב ועצרו חשודים • צפו
תחזקו את הסוכות: הרוחות יתחזקו והגשם הראשון יירד • האזינו
הנכים יצאו להפגין והממשלה נכנעה: "כל הדרישות התקבלו"
השוטרים עצרו את הנהג לבדיקה שגרתית וגילו להפתעתם כי הוא חולה קורונה • צפו
השריף של ים המלח: המח"ט שבונה חומה ממלח ונערך לעימות עם דאע"ש
בשל הפרת בידוד: משרד החוץ בהודעה חריגה בעקבות מעצרם של ישראלים בפולין
הליכוד עולה למתקפה ברקע המשבר בארה"ב: "ההזנחה של בנט ולפיד זועקת לשמים"
ביידן הכריז: נרכוש מילוני חיסונים נגד נגיף הקורונה בעבור מדינות מועטות יכולת
דיווח: לבקשת שרת החינוך בוטלו קנסות לבעלי מוסדות חינוך ביישובים אדומים
נתוני התחלואה: 723 חולי קורונה מאושפזים בביה"ח במצב קשה; 172 מונשמים
בנט מסרב לכנס את הקבינט - לא מוכן לקבל את המלצות הרופאים
בעקבות הלחץ הציבורי: משרד הבריאות יביא את "התרופה של טראמפ"
מנהלי מחלקות הקורונה על המחסור בציוד: "אנחנו בוחרים מי יחיה ומי ימות"
דיווחים בסודאן: נכשל ניסיון הפיכה צבאית בבירה ח'רטום

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו