Yonatan Sindel/Flash90

מקורב לבנט: "הוא החליט להדיח את נתניהו; לפיד משפיל ומבזה אותו"

בסביבת יו"ר ימינה טוענים כי הוא קיבל החלטה להצטרף למפלגות השמאל ולהדיח את נתניהו. הם זועמים על יאיר לפיד שגורר את ישראל לבחירות חמישיות העיקר שלא לתת לבנט להיות ראש ממשלה ראשון ברוטציה: "לפיד מנסה להרוס את בנט בפני הציבור שלו"
 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

"בנט הולך על המרכז-שמאל. לבנט אין שום ספק בעניין הזה. הוא החליט להדיח את נתניהו וזהו" – כך אומר אדם המקורב ליו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט, לפרשן הפוליטי שלום ירושלמי.

בטור אותו פרסם ב'זמן ישראל' כותב ירושלמי, כי מהפגישה היום של בנט ונתניהו לא ייצא שום דבר, וכי השניים יסיימו את הפגישה עם סיכום להמשיך לעמוד בקשר. לפי ירושלמי, הפגישה החשובה יותר תהיה במוצאי החג, עם האח לשעבר יאיר לפיד.

אך יש בעיה: בנט ושקד לא מאמינים שהוא באמת רוצה להניח בידיו של בנט את המפתחות. "לפיד יודע שבנט בפנים", אומר המקורב. "אז מה הוא רוצה? מה הוא מקשקש? הוא אומר לבנט בוא ניפגש, בוא תגיד שאתה עם המשותפת, יש לו כל מיני דרישות".

שלום ירושלמי מוסיף לצטט את המקורב לבנט: "לפיד אומר שבנט רוצה לקחת את ההמלצה ולרוץ לנתניהו. איזה שטויות. למה שבנט יכייס אותו? מה נתניהו ייתן לו? את ראשות הממשלה?".

המקורב לבנט ממשיך: "לפיד אמר בפירוש שאם בנט יהיה ראשון ברוטציה, הוא מעדיף בחירות. אולי לשם הוא מכוון. בנט רואה שלפיד מעביר אותו מסע של ביזוי והשפלה לא רלוונטיים. הוא דורש מבנט להתפרק מכל הנכסים שלו לפני שמשהו נסגר.

"יש לנו תחושה שלפיד מנסה להרוס את בנט בפני הציבור שלו. הוא מעדיף בחירות מאשר לתת לבנט להיות ראשון או בכלל. מה הבעיה לתת לו להיות ראשון? בנט יקיים הסכמים. הוא לא שקרן כמו נתניהו".

ההצעה של המקורב לקראת הפגישה המכרעת מחר היא להשיג הסכם כתוב בין לפיד ובנט, שאותו ינסחו גדעון סער וזאב אלקין המנוסים, ושיסלול את דרכו של בנט ראשון ללשכת ראש הממשלה, בלי תנאים ובלי התניות. בינתיים לפיד מתעקש להיות המועמד שיקבל את ההמלצות לנשיא, בנט מסרב. האם יצליחו בפגישה להגיע לסיכומים ולהקים ממשלה ללא הליכוד?

כתבות קשורות

פצצות "בזוקה" ממלחמת השחרור אותרו בעבודות בגבעת התחמושת
מתן כהנא חושף את האמת מאחורי הרפורמה: הדרך שלי - של 'צהר'
ממשיך בתפקידו: איסמעיל הנייה נבחר לראשות הלשכה המדינית של חמאס
מנסור עבאס חשף במתיחה: המשותפת תתמוך בתקציב המדינה? • האזינו
איווט מנסה לחנך עם מסים: "אין כאן גזירות, אלא ניסיון לשנות דפוסי התנהגות"
הנשיא אחרי החיסון השלישי: "מרגיש מצוין, לצאת להתחסן ולקיים מצווה"
טהרן מכחישה מעורבות; בנט: איראן היא זו שתקפה את הספינה - יש ראיות מודיעיניות
נתניהו מרוצה באופוזיציה: "אפשר לישון לילה שלם בלי טלפון אדום"
עומס חום קיצוני ישרור בישראל; אלו ההנחיות לצלוח את השרב בשלום
ויראלי ברשת: הנהג שנסע "נגד כיוון התנועה" • וידאו משעשע
סינגל-קליפ בכורה: צביקי נוילנדר מאחל לכם "עוד שמחה" • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו

3 תגובות

 1. בנט אמר: מה שהיה הוא לא מה שיהיה. אבל האמת היא שמה שהיה הוא מה שיהיה, כיון שמה שהיה היה רצונו יתברך שמו וזה מה שגם יהיה, לא משנה כלל מה התרחיש שיתרחש

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן