David Cohen/Flash90

הכירו את מנסור עבאס: בעברית מושיט יד לשלום, בערבית מתאבל על הנכבה

"היהודים כבשו את לבנו ואת לב האומה (האסלאמית) כולה", אמר יו"ר רע"מ בנאום בשפה הערבית באותו שבוע בו נאם בשפה העברית ואמר שהוא מושיט יד לשינוי, בלי להזכיר את פלסטין או את הנכבה • דו פרצופיות, ומסרים סותרים של מנסור עבאס - בשפות השונות
 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

יו"ר רע"מ, ח"כ מנסור עבאס נשא אמש נאום שאמור היה להכשיר את הלבבות לקראת תמיכתו בממשלה מבחוץ, אך מתברר כי רק השבוע נשא נאום בשפה הערבית בו דיבר בצורה אחרת לחלוטין.

אם בעברית דיבר עבאס על הצורך בחיים משותפים ואמר שהוא מושיט יד לשינוי, בערבית, בקטע וידאו שנחשף על ידי אסף גיבור מתוך נאום שנשא עבאס רק השבוע, הוא אומר כי היהודים כבשו את לב המוסלמים.

"אחים ואחיות מכובדים", אמר עבאס לחברי מפלגתו בתחילת השבוע, "אנחנו עומדים בצניעות בפני עמנו והחברה הערבית הפלסטינית היקרה שחיה את הנכבה ודבקה באדמה הזאת ושמרה על זהותה. הם (היהודים) כבשו את לבנו ואת לב האומה (האסלאמית) כולה. בזכותם פלסטין לא נשארה רק זיכרון. מה שנשאר מהאדמה הזאת שלהם, ושלמענם אנחנו הולכים את הדרך הזאת – הם המקור שלנו ושורשי המולדת הזאת".

עוד אמר לחברי מפלגתו כי "המטרה שלנו היא להמשיך בחיזוק הדבקות, הנוכחות והכוח הזה – עד שהנבחרת הזאת, מבני האומה, יהיו היהלום שבכתר האומה האסלאמית הערבית. אחים יקרים, על החברה הזאת אנחנו מדברים ובשבילה אנחנו פועלים. לכבוד הוא לנו לשרת אותה".

בנאומו בעברית אמר יו"ר רע"מ, "אני מנסור עבאס, ערבי-מוסלמי גאה, אזרח ישראל, שעומד בראש התנועה הערבית הגדולה ביותר, מושיט יד, בשמי ובשם הציבור הערבי שבחר בנו, כדי לייצר הזדמנות לחיים משותפים בארץ הקדושה לשלושת הדתות ושני העמים".

עבאס הוסיף: "אנחנו מתעבים אלימות נגד כל אדם בשל זהותו הפוליטית או הדתית. הגיעה העת להכרת הנרטיב ולחפש את המשותף". לדבריו, "מדינת ישראל משנה את פניה ומסרבת להפנים זאת. אנחנו חייבים לילדנו את הזכות להכיר אלו את אלו. אם לא נשכיל למוטט את הגזענות, נשאיר לילדנו מציאות מורכבת ומסובכת".

"תיאורים רבים עלו וימשיכו לעלות גם אחרי נאומי – זה 'לשון מאזניים', 'ממליך המלכים'", ציין עבאס. "אינני מתרשם מתארים. לא רוצה להיות חלק מגוש הימין או השמאל, אני חלק מגוש אחר. הגוש של הציבור הערבי שבחר בי. קו ההמלצות מבחינת רע"ם הוא אחר, אנחנו כאן כדי להביט קדימה. אנחנו חיים באקלים של שינוי, זה הזמן לשינוי".

כתבות קשורות

בדרך לסגירת נתב"ג? אלרעי-פרייס: "איסור טיסות למדינות ספציפיות כבר לא מספיק"
פרופ' רן בליצר מתריע: "גם המחוסנים מאוכלוסיות הסיכון חייבים להתנהג בזהירות מונעת"
הציג את מתווה אומן: השר לשירותי דת מתן כהנא נפגש עם שגריר אוקראינה
טרגדיה בבני ברק: הולכת רגל חצתה את הכביש ונדרסה למוות; המשטרה חוקרת
בנט על החיסון שלישי: "המלצות כבדות משקל; נשלים את עבודת המטה" • צפו
כזה עוד לא ראיתם: חברת מערכות הלחימה שיגרה את הטיל המתקדם • צפו
אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת עקב • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה
מסע הקודש של האדמו"ר מפיטסבורג לקברי צדיקים באירופה
משיקולים לוגיסטיים בלבד: פרופ' גרוטו נגד מתן החיסונים בתוך בתי הספר
הצלחה חסרת תקדים בהרשמה לישיבת 'תפארת יונתן יהושע' 
תיעוד: דינר 'חלקי' בקהילת בעלזא בית שמש

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן