הנשיא יודיע היום מי נבחר להרכיב את הממשלה; סקר: בנט ולפיד מתחזקים

נשיא המדינה ריבלין יכריע היום, אחרי סבב ההמלצות אתמול, על מי יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה הבאה • סקר מנדטים המתפרסם היום מעלה כי מפלגות יש עתיד וימינה מתחזקות משמעותית, ואם נלך שוב לבחירות יהיה רוב לגוש 'רק לא ביבי' עם ימינה

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

אחרי ששמע את המלצותיהם של נציגי המפלגות אתמול, יכריע היום (שלישי) נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין על מי מהמועמדים לראשות הממשלה יטיל את מלאכת ההרכבה.

היום, גם מציינים שבועיים בדיוק ליום הבחירות שהסתיימו ללא הכרעה חד משמעית מצידו של הבוחר, והיום ישביעו את חברי הכנסת ה-24 שתחל היום את פעילותה עם מספר נכבד של ח"כים חדשים.

בינתיים, כשהעתיד הפוליטי לוט בערפל, סקר מיוחד שערך מכון פאנלס פוליטיקס עבור התוכנית 'שבע תשע' עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm מעיד על כמה מגמות מרתקות בקרב ציבור הבוחרים.

על פי הסקר, מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד זוכה לנתון של 21 מנדטים – 4 מושבים יותר מהמספר שלו זכתה בתוצאות האמת. עולה נוספת היא ימינה בראשות נפתלי בנט, עם 10 מנדטים מול 7 שהיא עתידה לאייש בכנסת הנוכחית.

התוצאות המלאות: הליכוד עם 30 מנדטים, יש עתיד עם 21, ימינה עם 10, ש"ס עם 9, כחול לבן, יהדות התורה והעבודה עם 7 מנדטים למפלגה, ישראל ביתנו עם 6, הציונות הדתית, תקוה חדשה, מרצ והרשימה המשותפת עם 5 מנדטים למפלגה ורע"מ עם 4 מנדטים.

על פי הסקר העדכני, גוש הכולל את נתניהו, החרדים והציונות הדתית מגיע ל־50 מנדטים, ויחד עם ימינה ל־60 – בדיוק מחצית מהכנסת. גוש 'רק לא ביבי', הכולל את שאר המפלגות, מגיע ל־51 מנדטים, ו־61 עם ימינה – כך שעקרונית, על פי סקר זה, יכולים ראשיו להקים קואליציה ללא הרשימה המשותפת ורע"ם.

2 תגובות

את מי זה מעניין הסקרים כעת
?

סקרים שקרים, לא מדייקים בתוצאות וכולם מכורים להם.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן