צילום: pixabay

לא מפתיע: זה הפוליטיקאי הכי מפלג ברשת; החרדים – המושמצים ביותר

באמצעות ניתוח תוכן הציוצים של הפוליטיקאים הישראלים ברשת הטוויטר וחלוקתם לקטגוריות של הודעות "מפלגות" מול הודעות "מאחדות", מציג ליאור מלנבוים את הרשימה השחורה: מי רק מפלג, מי הכי מפלג, והנתון הכי פחות מפתיע: החרדים הכי מושמצים מכל המגזרים
 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • "לא להתעלם מלחץ בחזה" הרהורים בעקבות האסון של דים

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

בכותרת הכתבה, נאלצתם לנחש מיהו הפוליטיקאי הכי מפלג ברשת. עכשיו, התור שלנו להמר: נכון ידעתם שמדובר בלא אחד מאשר איווט ליברמן, האיש שהפך את השנאה התהומית שלו לקודשי ישראל ואת ההשתלחות חסרת הרסן שלו בציבור החרדי לכלי לצורך הישרדותו הפוליטית?

ובכן, לא טעיתם. מדו"ח שחיבר ליאור מלנבוים על בסיס ניתוח נתוני Big Data עולה כי אייוט ליברמן קוטף את המקום הראשון ברשימה השחורה. שיא נוסף לפוליטיקאי הכי מפלג בישראל: הוא לבד צייץ 64% מהציוצים המפלגים. ב-36% הנותרים התחלקו כל שאר הפוליטיקאים בישראל. לפחות הישג אחד יש לאיווט בקריירה הפוליטית שלו.

כך ערך ליאור מלנבוים את החלוקה: ציוצים מפלגים הם ציוצים שתוקפים את המחנה השני ומכנים אוכלוסיות בכינויי גנאי. ציוצים עם ביקורת או מסר פוליטי לא הוחשבו "מפלגים", אלא אם הם הופנו נגד אוכלוסיה מסוימת, מעצם היותה כזאת.

ולנתונים בהרחבה: לא פחות מ-55 הודעות מפלגות צויצו מחשבון הטוויטר של איווט ליברמן, בלי שום הודעה מאחדת. במקום השני, מי אם לא יאיר לפיד עם 12 הודעות מפלגות מול 3 הודעות מאחדות.

שלישי הגיע ניצן הורביץ ממרצ עם 7 הודעות מפלגות בלי הודעות מאחדות. רביעי ברשימה התברג גדעון סער עם 3 הודעות מפלגות בלי הודעות מאחדות, ובמקום החמישי בני גנץ עם 2 הודעות מפלגות והודעה אחת מאחדת.

במקום השישי איימן עודה עם שוויון: 2 הודעות מפלגות מול 2 הודעות מאחדות. במקום השביעי מרב מיכאלי עם הודעה אחת מפלגת מול הודעה אחת חיובית, ובמקום השמיני אריה דרעי עם 4 הודעות מאחדות בלי הודעות מפלגות.

מיד אחריו בצלאל סמוטריץ' עם הודעה אחת מפלגת מול 5 הודעות מאחדות, ובמקום העשירי נפתלי בנט עם הודעה אחת מפלגת מול 7 הודעות מאחדות. במקום האחרון ברשימה ראש הממשלה בנימין נתניהו עם הודעה אחת מפלגת מול 18 הודעות מאחדות.

מבחינת הנושאים עליהם צייצו המפלגים: 76 ציוצים מפלגים הופנו נגד החרדים, 4 נגד הימין, 3 נגד כוחות הביטחון 2 נגד השמאל ו-0 נגד האוכלוסייה הערבית.

כתבות קשורות

השיעור השבועי: פרשת ראה • הרב נתנאל אביסרור
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – כ"ח באב ה'תשפ"א
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים • חומש סעודה בת"ת תולדות אברהם יצחק הר יונה
שמחת האירוסין בחצרות מעליץ - בישטנא - שאץ - זוויעהל
חומש סעודה בתלמוד תורה סאטמאר בני ברק • גלריה
פיילוט במגזר החרדי: תו ירוק לילדים מחלימים על בסיס בדיקה סרולוגית
תיעוד: מטוסי כיבוי הוזנקו לשריפת חורש ליד ביתר עילית
אסונות בין הזמנים: בן 50 נמשה מהים סמוך לגשר רידינג בת"א - מצבו קריטי
גל שריפות ביוון: יותר מ-100 בתים עלו באש; ישראל תשלח סיוע • צפו
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • המקובל רבי אברהם חיים עדס זצ"ל
10 בני משפחה בהם ילדים קטנים נקלעו לחשכה בהר מירון - חשש להתייבשות
סקר: רוב הציבור חושב שתפקוד הממשלה במשבר הקורונה "רע" • כמה יצייתו לסגר?

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן