Miriam Alster/FLASH90

ש"ס תגיש היום את ההצעה לבחירות ישירות; ליברמן תוקף: "שיטה קלוקלת"

היוזמה לפתרון הפלונטר הפוליטי: היום יגישו נציגי סיעת ש"ס את החוק לבחירה ישירה לראשות הממשלה, במטרה לקיים את הליך הבחירות בעוד כשלושים יום • ליברמן מסית כהרגלו: שיטה קלוקלת כדי להשאיר את נתניהו ואת המפלגות החרדיות זמן נוסף בשלטון

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

בניסיון לפתור את הפולנטר הפוליטי, נחשף אמש כי יו"ר ש"ס מקדם יוזמה לערוך בחירות ישירות לראשות הממשלה על מנת להכריע את זהות האיש שירכיב את הממשלה הבאה.

הבוקר (שני) מדווח בביטאון 'הדרך' של ש"ס כי עוד היום יגישו נציגי הסיעה את החוק לבחירה ישירה לראשות הממשלה, במטרה לקיים את הליך הבחירות בעוד כשלושים יום, כאשר עוד קודם לכן נרמז כי יפעלו להקמת קואליציית מיעוט עם השותפות הטבעיות כיום ללא רע"מ.

עוד רמזו במפלגה כי המטרה לאפשר כניסה של גדעון סער לממשלה תחת בנימין נתניהו, שם הסבירו כי המטרה בחקיקת החוק הוא "לאפשר הכרעה ברורה בזהות העומד בראשות הממשלה, דבר שיגרום גם למפלגות האחרות להצטרף לקואליציה לאחר הכרעת הבוחר".

הפרשן הפוליטי מתי טוכפלד כותב בישראל היום כי בחירות ישירות הן סיכון לנתניהו, משום שבכל מערכות הבחירות האחרונות תמכו בו מעט פחות ממחצית הבוחרים. בגוש שנגדו, שלוש פעמים בראשות בני גנץ ובפעם האחרונה בראשות יאיר לפיד, השיגו יותר. לכן נמנע עד כה ראש הממשלה מלתמוך מכך. אבל הפעם גם הוא מבין שהמבוי הסתום מצריך פנייה ישירה לעם ולכן נתן אור ירוק לאריה דרעי להניח את הצעת החוק.

לדבריו, הבחירה הישירה לא מבטיחה קואליציה למועמד שינצח. מפת המנדטים לא תשתנה, כי לא יהיו בחירות נוספות לכנסת, וכל אחד יוכל להמשיך לדבוק בסירובו גם אחריה. לצד זאת, תאפשר ההכרעה בבחירה הישירה לכל אחד מהשחקנים על המגרש לרדת מהעצים שעליהם טיפסו. גדעון סער, בני גנץ ואחרים, יוכלו לשבת עם נתניהו אם ינצח. נפתלי בנט, יהדות התורה וש"ס יוכלו לנטוש אותו אם יפסיד.

מי שמנצל את היוזמה להסתה נוספת כהרגלו, הוא יו"ר ישראל ביתנו ח"כ איווט ליברמן ששיגר היום הודעה תחת הכותרת "כן לשינוי שיטת הממשל, לא לשבירת כללי המשחק".

לפי ליברמן, "רק לפני שנה נעשו שינוים בחוקי היסוד לטובת קיום ממשלת חילופים בין גנץ לנתניהו, אבל בשניה שזה לא התאים לנתניהו דבר לא הפריע לו כדי לגרור את מדינת ישראל לסבב בחירות רביעי ומיותר. עכשיו כשהלחץ של נתניהו הולך ומתעצם הוא שוב רוצה להשתמש באותה שיטה קלוקלת כדי להשאיר אותו ואת המפלגות החרדיות זמן נוסף בשלטון".

"שינוי חוקי יסוד כתכנית כבקשתך הוא צעד פסול ובמקרה כזה ישראל ביתנו תתנגד לו. שינוי השיטה צריך לבוא ממקום שקול ומתוך ראיה ארוכת טווח, לכן מיניתי את פרופ' יוסי שיין, מומחה למשטרים, לעמוד בראש צוות חשיבה שיגבש בצורה יסודית ומעמיקה אלטרנטיבות לשיטת הממשל והבחירות הקיימת, שיביאו להכרעה ברורה ביום הבחירות העתידי".

5 תגובות

ליברמן מתנגד ואומר במפורש שהוא יודע שנתניהו והחרדים ינצחו

רעיון מעולה של חיים רמון, בא נראה את כל אלו שטוענים שהעם לא רוצה את נתניהו

ליברמן שיטה קלוקלת מה אתה אומר אתה מקולקל כדאי שתתקן את עצמך מהר לפני שאתה מגיע לבור שלך

אל תתנו לכתבה להוליך אותכם שולל לא כל מילה של ליברמן צריך לקבל כותרת אפשר לכתוב כתבה גם על ש"ס לבד על ההצעה הכותרת זה לא ליברמן
תעזבו אתכם מכל מילה של ליברמן

לברמן בדיחת איש הזבל

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן