צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בנט יהיה ראשון ברוטציה? בכיר מרצ: "זה לא טבעי, אך נצא לדרך"

"אם מישהו מהשותפים מראש משפיל אותו, ברור שהקואליציה לא תחזיק יום", אומר יאיר גולן שהבהיר מה הם הקווים האדומים של מרצ להצטרפות לקואליציית שינוי • לדבריו, אם הסיכום עם יו"ר יש עתיד יהיה שיו"ר ימינה יתמנה ראשון לתפקיד ראש הממשלה - מרצ תאשר זאת
 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

ח"כ יאיר גולן (מרצ) אמר הבוקר (שני) בריאיון ל-103FM כי האפשרות שיו"ר ימינה נפתלי בנט יהיה ראשון ברוטציה עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד לא טבעית, אך מפלגתו תתמוך בכך. לדברי גולן, "אמרתי בנושא הזה שזה נראה לי מוזר, לא טבעי, אבל אם זה מה ששני הג'נטלמנים לפיד את בנט יסכמו – אני מניח שזה מסוג הדברים שאנחנו נאמר 'בוא נצא לדרך'".

כאשר נשאל האם מרצ בכל מקרה בפנים, השיב כי "אם אנחנו לא נהיה בפנים כנראה שלא תקום קואליציה, 6 המנדטים של מרצ חיוניים להקמת חלופה ישראלית, לאומית. בוודאי שהכל זה מכלול, זה תיקים, עקרונות, קווי היסוד, הכל מכל וכל. אני לא חושב שאנחנו יכולים להגדיר כרגע מהו ייהרג ובל יעבור למעט דברים קיצוניים כמו קו יסוד לספח את כל שטחי יו"ש, כמובן שמרצ לא תהיה בפנים, אבל אני לא יכול לתת תשובה מה זה ייהרג ובל יעבור".

לדבריו, "אני חושב שכל מי ששותף למשא ומתן הזה מבין שצריכה להיות רמה מסוימת של הוגנות אם לא תישמר רמה של הוגנות אי אפשר להקים את השותפות הזאת. הוגנות זה גם פשרה, אנחנו אמרנו פעם אחר פעם אחר פעם אנחנו נכונים להתפשר אנחנו מבינים שצריך להתפשר אין מה לעשות זו ממשלה של ימין ושמאל".

עם זאת, בהמשך ציין כי "אם מרצ משום מה מקבל בסך הכל תיק אחד זוטר בלבד אז לא נסכים לזה, אני לא מבין על מה הפליאה פה. אם מישהו מהשותפים מראש משפיל אותו, ברור שהקואליציה לא תחזיק יום. אין דבר כזה בכל מחיר. יש לנו עקרונות וגם כבוד עצמי".

גולן מתח ביקורת חריפה על ההצעות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ, ליו"ר תקווה חדשה גדעון סער או לבנט להתמנות ראשון ברוטציה. "האיש נחוש לחלץ עצמו מאימת הדין ולכן יעשה כל מה שעושה חיה נרדפת כשהיא מרגישה את המוות הפוליטי במקרה הזה מתקרב, אני לא מתפלא על כלום, עוד ירוצו ספינים כאלו ואחרים".

"אם אתה שואל אותי הוא לא הולך לנשיאות ושום פטנט שמרחיק אותו מבלפור. הוא יישאר בבלפור ויעשה הכול בשביל לעשות את זה. אנחנו צפויים להפתעות שונות ומשונות, מצב מסוכן מאין כמותו אדם נואש ואני מציע שנתכונן לבאות".

בסיום דבריו, גולן התייחס למתיחות הבטחונית ולתפקודו של נתניהו בנושא: "מה שטוב אצל נתניהו, ואני הולך להגיד מילה טובה על נתניהו, שהוא חששן גדול והוא כבר למד את לקחו כמה מסוכן להיכנס לעזה. אני חושב שהוא למד את לקחו היטב מצוק איתן, הוא מבין שלהסתבך בעזה בלי אסטרטגיה ברורה זו דרך ללא מוצא וזה רק יחסל אותו פוליטית, אך אני חושב שהוא חושש יותר מהסתבכות ביטחונית הוא מבין את גודל העניין הוא לא איש בלתי נבון".

סגן הרמטכ"ל לשעבר הוסיף בנושא כי "אני מתרשם שגם חמאס לא מעוניין להדליק את השטח. סגנון הירי הולך לשטחים פתוחים ופחות ריכוזי אוכלוסין, לא עובר את הטווח היחסית מוגבל של עוטף עזה, לכן כל הסימנים מראים שהמטרה של חמאס בעיקר לצבור נקודות במערכת הבחירות המתקרבת ברשות הפלסטינית. אולי עדות לכך שהקורונה במגמת ירידה והוא מרגיש בנוח לחזור לסורו".

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. עכשיו הבנתי. ריבונו של עולם נותן לשמאל הרגשה של קירבה לימין.
  חזק.
  תודה רבה השם שאתה מפורר את השמאל מתוכם בלי שהם ישימו לב.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן