Share on whatsapp

Tomer Neuberg/Flash90

הפרשן מדווח: ניר ברקת פועל להזיז את נתניהו כדי להציל את שלטון הימין

ניר ברקת, הזוכה לפי הסקרים בתמיכה נרחבת ונחשב לבעל הסיכוי הטוב ביותר להחליף את נתניהו בראשות הליכוד, פועל כדי להזיז את ראש הממשלה. לפי הדיווח, הוא אף נפגש עם עיתונאים 'ביביסטים' כדי לשכנע אותם כי המהלך נחוץ להצלת שלטון הימין
 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

דיווחים רבים במהלך התקופה האחרונה על תסיסה בתוך מפלגת הליכוד ורצון להזיז ממקומו את ראש הממשלה בנימין נתניהו, מקבלים היום (שני) תפנית מפתיעה עם הצגת השם הפועל לכאורה מאחורי הקלעים: ניר ברקת.

לפי הסקרים שפורסמו, האיש האהוד ביותר על מתפקדי הליכוד ובעל הסיכוי הגבוה ביותר להחליף את בנימין נתניהו בראשות המפלגה, הוא ברקת, המיליונר שכיהן בעבר בראשות העיר ירושלים, עבר לפוליטיקה הארצית ולמרות הבטחת נתניהו כי ימונה לשר האוצר – נשאר ח"כ מן השורה.

היום כותב הפרשן בן כספית: "הפגישה שהתקיימה ביום חמישי האחרון במסעדת "מלכה" בתל-אביב, בין בכיר הליכוד ניר ברקת לשניים מבכירי הביביסטים, עורך ישראל היום בועז ביסמוט ופרשן גלי צה"ל יעקב ברדוגו, היתה הרבה פחות תמימה מכפי שנראתה: על פי גורמים הבקיאים בתוכן הפגישה, ברקת העלה במהלכה בפני השניים את הצורך להחליף באופן מידי את נתניהו כדי "להציל את שלטון הימין".

לדבריו, "ברקת, על פי אותם גורמים, וביניהם גורמים בליכוד, טען כי אם נתניהו לא יוזז הצידה ויתחלף באחד מבכירי הליכוד, הדרך להקמת ממשלת שמאל תהיה קצרה וזו תהיה "בכיה לדורות" ו"מחדל היסטורי". הסיפור הזה יוכחש בתקיפות על ידי כל הצדדים. יחד עם זאת, העובדה שבכירים בליכוד שוקדים בשבועות האחרונים על תכנית להזזת נתניהו מוכרת לגורמים לא מעטים במפלגה".

בן כספית מדווח כי בין היתר עולה ההצעה ולפיה נתניהו יישאר בראשות מפלגת הליכוד, אך אחד מבכירי המפלגה יהיה מועמד הליכוד לראשות הממשלה, וזאת כדי לאפשר הקמת ממשלת ימין.

מספר בן כספית, "כמה ממקורביו של ברקת, איתם דיברתי, התקשו להכחיש את פרטי הסיפור הזה, אך טענו כי "לא הוצגה תכנית אופרטיבית" או "לא היה שם לו"ז לשום דבר". התגובה הרשמית מטעמו של ברקת היא זו: "מדובר בשקר מוחלט. ניר ברקת תומך בראש הממשלה נתניהו ובמאמציו להקים ממשלת ימין". אני מניח שביסמוט וברדוגו יכחישו בתוקף את הפרטים שנמסרו כאן, ויקפידו על חסיון הפגישה".

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

3 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן