צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חילוקי דעות? 'המודיע' קרא לחבור לממשלת לפיד; ליצמן מיהר להתנער

הביטאון של אגודת ישראל פרסם הבוקר מאמר עם קריאה להצטרף לממשלת לפיד: "יעשה הכל להקים ממשלה, והוא מסוגל להעניק ויתורים רבי ערך ציבורי לאלה אשר יסכימו להשתתף" • ליצמן מיהר להבהיר כי המאמר לא משקף את עמדת אגודת ישראל
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

האם יש חילוקי דעות בתוך אגודת ישראל בנוגע לאפשרות ההצטרפות לממשלה בראשותו של יאיר לפיד? הבוקר (חמישי) מתפרסם בעיתון המודיע, המזוהה עם הסיעה המרכזית, שנציגה בכנסת הוא יעקב ליצמן, מאמר מעניין.

תחת שם העט מ. שלום, מתפרסם מאמר כמעט יומיומי של אחד מהאנשים הכי בכירים במערכת. היום, הוא כותב כי יש לשקול להצטרף לממשלה אותה יקים יאיר לפיד, שלטענתו תביא הישגים רבים עבור הציבור החרדי.

"לפיד יעשה הכל להקים ממשלה, והוא מסוגל להעניק ויתורים רבי ערך ציבורי לאלה אשר יסכימו להשתתף בקואליציה שלו", נכתב במאמר תוך ציון העובדה שלפיד כבר לא תוקף תקופה ארוכה את החרדים: "שתיקותיו עם סגירת הקלפיות בבחירות האחרונות נגד הציבור החרדי היא אחת האותות לאן הוא שואף".

לפי המאמר, "אין ספק שלפיד יעדיף את המפלגות החרדיות העולות יותר מכפליים במספר החברים שלהם על ימינה, מלבד עצם העבודה שהוא מכיר את הפוליטיקאי בנט וסחטנותו מזה, ואת חברי יהדות התורה וש"ס מזה".

הכותב מזכיר כי כבר היו דברים לעולמים, בזמן ממשלת ברק. "כבר היו דברים מעולם שהסיעות החרדיות השתתפו בקואליציה בראשות אהוד ברק, למרות שהסיסמה שלו בבחירות היית 'עם אחד וגיוס אחד'".

לסיום נכתב, "הצעותיו של לפיד לכל סיעה וסיעה אשר יש סיכוי שיסכימו לתמוך בממשלה שלו, יהיו בהחלט רבות ענין… אין ספק שהיהדות החרדית אשר התייצבה בתוקף לטובת ממשלת נתניהו, תצטרך לשקול היטב את עתידה בהנהגת מורי הדור שליט"א".

מלשכת שר הבריאות יעקב ליצמן נמסר בתגובה: "במענה לפניות כתבים יובהר, כי הדברים המצוטטים מהמאמר בעיתון המודיע ("האפשרויות לממשלת לפיד") אינם מייצגים את עמדת אגודת ישראל, הפועלת אך ורק על פי קביעת מועצת גדולי התורה".

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. שטויות, אין משהו שהעיתון הזה מפרסם מבלי שהאחראי עליו ידע מכך.
  במיוחד בעניינים כאלה.

  אחד בלב ואחד בפה.

  הגיע הזמן לעקור את הע"ז של "ביבי". לא ביבי יביא טובה לישראל ולא ביבי יביא גאולה לישראל.
  צריך לזכור שלביבי היתה אפשרות להכריב ממשלה בלי החרדים הוא בחר לעשות זאת, על אף שהוא יכל להרכיב את הממשלה יחד איתם במקום עם לפיד כשהיה מדובר בהבדל של מנדט אחד שגם בלעדיו היה ניתן להרכיב ממשלה.

  וכל עוד ויש למפלגות החרדיות אפשרות לעזור לשמור על ציוויון היהודי בארץ ישראל, למנוע חילולי שבת והתבוללויות בארץ ישראל ולשמור על קדושת הארץ, הם מצווים ומחוייבים לעשות זאת מן התורה.

  גדולי ישראל שהורו על הקמת המפלגות החרדיות הורו לעשות זאת כדי לשמר את הציוויון החרדי ולמנוע מאנשים להתחלן. לא בשביל שילכו באש ובמים עם אדם שאפילו לא שומר תורה ומצוות.

 2. עמדת מ. שלום נכונה ונבונה.
  אולם ספק רב אם לפיד ירצה בחרדיים..
  (בניגוד לדמיון שאנו מפגינים ערכי נאמנות – בחוץ רואים את זה אחרת ובצדק.
  כאשר איש ישר כגנץ רומה על ידינו לעיני כל ישראל, ורב נוכלים כביבי מקבל נאמנות וחיבוק עיוור מצד שותפיו "הנאמנים").

 3. גנץ יכול להמשיך להיות ישר. כי יש לו מלטפים מכל הכיוונים בתקשורת. אבל זה ישר בעד כנופית הפרקליטות והמשפט . והוא ישר בעד השמאל. אבל ביבי צריך לחמוק מהפושעים בפרקליטות. ומהתקשורת העויינת. אז להכן ישר יילך

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן