צילום: Yonatan Sindel/Flash90

נפתלי בנט לא עמד בלחץ; הפרשן: "אם הולכים לבחירות – הוא נמחק"

"אם בסופו של התהליך נלך לבחירות, בנט יימחק כמו בימי הסיבוב הראשון באפריל 2019, אז לא עבר את אחוז החסימה עם מפלגתו הקודמת, הימין החדש", כותב שלום ירושלמי • בן כספית: "לנתניהו אין ממשלה עם בנט. שום דבר לא השתנה"
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

ההחלטה של נפתלי בנט אתמול להפסיק את המגעים עם ראשי מפלגות 'רק לא ביבי' ולחזור לגוש הימין, גורמים למתקפה חריפה נגדו מצד הפרשנים הפוליטיים, שרובם כמובן לא אוהבים את העובדה שסיכוייו של נתניהו להישאר בראשות הממשלה עלו פלאים.

הפרשן בן כספית כותב הבוקר בעיתון מעריב כי "נפתלי בנט יכול היה לזכות במלוכה, אבל העדיף להישאר עם האתונות". לדבריו, "בנט לא עמד בלחץ. הוא הבין שממשלת השינוי מבוששת להגיע והעדיף להפסיק את הדימום הכבד שדימם מרגע שהחלה ההתדרדרות הביטחונית".

בן כספית מטיל האשמה חמורה מאוד: "כרגע אי אפשר להוכיח את זה, אבל לא אתפלא אם בעתיד יתברר שנתניהו דחף להתלקחות הביטחונית הזו באופן יזום. נתניהו יודע שהנפץ הדליק ביותר בעולם הוא הר הבית. בסיועם האדיב של אמיר אוחנה ומפכ"לו הלא מנוסה, יחד עם איתמר בן גביר, הפירומן הידוע, הכל נדלק. הפלסטינים תמיד היו פרטנרים למדורה. מרגע שנדלק, מתה ממשלת השינוי, ונתניהו קם לתחיה מחדש".

עם זאת, לדבריו, "אין ממשלה עם בנט. שום דבר לא השתנה במתמטיקה. כל עוד סמוטריץ' ובן גביר לא יושבים עם עבאס, זה תקוע. גדעון סער, אדם עם עמוד שדרה מוצק, לא זורם לדיל ביבי־בנט".

הפרשן שלום ירושלמי כותב באתר זמן ישראל כי "יו"ר ימינה נפתלי בנט קרס כמו מגדל קלפים ועכשיו הוא מחפש את דרכו חלש ומבויש חזרה לזרועותיו של בנימין נתניהו, שאותו הוא מחשיב כאבי הכישלון של המדיניות הישראלית באשר היא. אם בסופו של התהליך נלך לבחירות, בנט יימחק כמו בימי הסיבוב הראשון באפריל 2019, אז לא עבר את אחוז החסימה עם מפלגתו הקודמת, הימין החדש".

"בנט חצה כבר את הרוביקון, אבל במקום לדהור לרומא כמו יוליוס קיסר (או במקרה הזה לבלפור), הוא השתהה על הגדה זמן רב מדי ולא הקים את הממשלה שלו במהירות יחד עם יאיר לפיד. זהו פספוס היסטורי ואישי, אולי חסר תקדים".

טל שלו כותבת באתר וואלה! כי "המערכה בעזה עוד רחוקה מהכרעה, אבל במערכה של נתניהו על ביצור שלטונו בבלפור, בנט, תחת איומים ואולטימטומים של איילת שקד, העניק לו חתיכת תמונת ניצחון. ספרי ההיסטוריה המשותפת של השלושה ושורת החיפוש בגוגל עמוסים באיומים לא ממומשים והתקפלויות לתפארת מהעבר, אבל זו כנראה המפוארת שבהן. במשך שנת קורונה שלמה, אחרי שהוגלה לספסלי האופוזיציה, בנט זעק על הצורך להחליף הנהגה וממשלה, ודווקא בשבוע שבו אוזלת היד של השלטון המתמשך זועקת יותר מתמיד, הוא ויתר על האפשרות הנדירה והנדיבה שניתנה לו לעשות את זה".

לדבריה, "לא רק שבנט ויתר על הקלף היחיד שהיה לו, הוא גם שם על נתניהו את כל הז'יטונים, כמו שנאמר, מלא מלא, וכרך את גורלו בו כל הדרך לבחירות אישיות או חמישיות, מה שיבוא קודם. בימינה ובליכוד מקווים שקבורת ממשלת השינוי יחד עם שעת החירום יכפו על סער, או חלקים ממפלגתו, לרדת מעץ ההתנגדות לנתניהו ולחזור הביתה להקמת ממשלת ימין, או שהנסיבות הביטחוניות יפוררו את ה"אין היתכנות" של גנץ לשיתוף פעולה מחודש עם נתניהו".

"אם לא, לבנט ושקד מובטחים מינויים בכירים ושריונים נדיבים שאמורים לתת להם מחסה מבחירות חמישיות, אבל גם נדרשת תמיכתם בביטול הרוטציה עם גנץ וביוזמת הבחירות הישירות, שיכולה, באופן תיאורטי, לבצר את נתניהו בשלטון לעוד שנים רבות".

כתבות קשורות

10 תגובות

 1. מאד מעניין שבאופן קבוע, השמאלנים מריחים את ההפסד שלהם, וזה מוציא מהם המון מילים מופרעות וקיצוניות, וכל עולמם חרב עליהם…
  חחחח…

 2. ליאור עזריה תזכרו זה היה האירוע המכונן של כל אחד שלא מגיב לירי או אבנים. בוגי יעלון והשופטים צריכים לתת את הדין על כך

 3. חשבתי שהשמאלנים יתפקחו קצת ויבינו שהם חיים בסרט מט7מטם של שנאה עצמית ואהבת האויב עד כדי שחיטת האחים והשקאת האויב בדמם הרותח. אבל למרבה התדהמה זה לא קרה בינתיים לאנשי התשקורת

 4. בנט בהחלט לא מתאים לחבורה הזאת לפיד וחבורת השמאל שעולם התקשורת שייך להם, הם עדיין עסוקים בלינץ שעשו היהודים בבת ים במחבל ערבי ולא מודעים כלל ללינצ'ים האכזרים של הערבים ביהודים ומבחינתם גם לא ירו טילים לישראל אולי חמש קטיושות, אבל העוילעם לא גוילעם, ואם יהיו בחירות חמישיות, השמאל כמעט יימחק לחלוטין, רק אם תושבי עזה יקבלו זכות בחירה ייתכן שהשמאל יקבלו את הממשלה, וגם זה בהנחה שהציבור העזתי יצא ביום הבחירות להצביע לממשלת שמאל וכן בהנחה שמפלגות השמאל ישריינו להם לפחות את משרד הבטחון מה שנראה שבסופו של דבר יתקפלו ויתנו להם, הבעיה שעד מהרה ימצאו את עצמם אנשי השמאל במסדרונות הכנסת עוברים לינץ ע"י החכ"ים העזתים, ולבסוף לא יחברו לליכוד אלא יעזבו את הארץ לשבדיה או גרמניה ארץ אומנית שהם כ"כ אוהבים

 5. בנט בהחלט לא מתאים לחבורה הזאת לפיד וחבורת השמאל שעולם התקשורת שייך להם, הם עדיין עסוקים בלינץ שעשו היהודים בבת ים במחבל ערבי ולא מודעים כלל ללינצ'ים האכזרים של הערבים ביהודים ומבחינתם גם לא ירו טילים לישראל אולי חמש קטיושות, אבל העוילעם לא גוילעם, ואם יהיו בחירות חמישיות, השמאל כמעט יימחק לחלוטין, רק אם תושבי עזה יקבלו זכות בחירה ייתכן שהשמאל יקבלו את הממשלה, וגם זה בהנחה שהציבור העזתי יצא ביום הבחירות להצביע לממשלת שמאל וכן בהנחה שמפלגות השמאל ישריינו להם לפחות את משרד הבטחון מה שנראה שבסופו של דבר יתקפלו ויתנו להם, הבעיה שעד מהרה ימצאו את עצמם אנשי השמאל במסדרונות הכנסת עוברים לינץ ע"י החכ"ים העזתים, ולבסוף לא יחברו לליכוד אלא יעזבו את הארץ לשבדיה או גרמניה ארץ אומנית שהם כ"כ אוהבים

 6. אם לראש הממשלה יהיה שכל ויש לו שישאיר את בנט וחבר מרעיו מחוץ לממשלה ואז שימחק בע"ה בבחירות הבאות.
  ולפרשן השמאלני בן כספית לא יעזור לך ביבי יהיה ראש ממשלתינו לדורי דורות.ובבחירות הבאות בן גביר וסמוטריץ יכפילו את כוחם.ושיחיו הקנאים ויסבלו

 7. זאת ממש הסתה..להגיד שראש הממשלה חשוד בהצתת השטח? עיתונאים חולי נפש! היו צריכים להעמיד אתכם לדין על הסתה! אתם חושבים שאתם בעל הבית על המדינה..

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן