Tomer Neuberg/Flash90

החלו קרבות הירושה בליכוד: ניר ברקת הזמין, ישראל כ"ץ תקף

ח"כ ניר ברקת מזמין את חברי הליכוד לכנס - ועורר את זעמו של השר ישראל כ"ץ: "פעולה מוטעית ומיותרת. מעולם בתולדות הליכוד, על שורותיו אני נמנה עשרות שנים, לא היתה פעולה חתרנית מסוג זה נגד ראש ממשלה מכהן", כתב בהודעה לפעילים
 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתקשה להקים את הממשלה הבאה ועל פי הערכות של רבים במערכת הפוליטית, אם הליכוד תישאר באופוזיציה, ביבי יפרוש ולא ימשיך לנהל את המפלגה שהתרגלה למנעמי השלטון.

עובדה זו, ככל הנראה מעוררת מחדש את מלחמות הירושה בין בכירי מפלגת הליכוד. יריית הפתיחה, בהזמנה ששיגר ח"כ ניר ברקת לחברי המפלגה לכנס אותו הוא עורך בעוד כשבועיים בגני התערוכה בתל אביב.

ברקת, הזוכה לפופולאריות עצומה בליכוד ולפי הסקרים המתפקדים רואים בו את המועמד המוביל לרשת את נתניהו, מאוכזב מהעובדה שההבטחה שקיבל מנתניהו להתמנות לשר האוצר לא מומשה, והוא נותר ח"כ מן השורה.

בהודעה ששיגר לפעילי הליכוד תחת הכותרת "באנו להצליח", כתב ברקת: "אני נרגש להזמינכם לאירוע חגיגי להצגת החזון שלי למדינת ישראל חזקה ומתקדמת. אשמח לראותכם".

הזמנה זו, עוררה את זעמו של מי שכן קיבל את משרד האוצר, ח"כ ישראל כ"ץ שכתב לפעילי הליכוד: "הכנס שעורך ניר ברקת על "חזונו לניהול המדינה", מול המאמצים שמקיים כעת רה"מ בנימין נתניהו להקים ממשלת ליכוד, היא פעולה מוטעית ומיותרת. מעולם בתולדות הליכוד, על שורותיו אני נמנה עשרות שנים, לא היתה פעולה חתרנית מסוג זה נגד ראש ממשלה מכהן".

"הליכוד היא תנועה דמוקרטית ויש בה דרכים מקובלות להתמודד על ההנהגה. הכל בבוא העת ולפי הכללים המקובלים. כאשר תהיה התמודדות על הנהגת התנועה וראשות הממשלה יוכל ח"כ ברקת להציג את חזונו ואת מכלול מעשיו עד כה ברמה הלאומית".

שר האוצר הוסיף, "כפי שהודעתי בעבר בכוונתי להתייצב בהתמודדות זו עם מכלול פעילותי ותפקידי הממלכתיים ועם ניסיוני ויכולותי להוביל את מדינת ישראל וחברי הליכוד ידרשו להכריע. לא כעת ולא בדרך הזאת".

בתגובה למתקפה אומרים בסביבתו של ניר ברקת כי לא מדובר בכנס להחלפת ראש הממשלה, וכי בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו הוזמנו אף הם לכנס שיתקיים כאמור בעוד כשבועיים בתל אביב.

כתבות קשורות

עם משפחות ההרוגים באסון מירון: יעקב שוואקי בקליפ חדש - "יבוא היום" • צפו
זינוק בתחלואה: 3,161 נדבקים ביום; 217 במצב קשה - 9 נפטרו
תיעוד: אדמו"רים ורבנים בניחום אבלים אצל האדמו"ר מרימנוב
הילולת כ"ק האדמו"ר משומרי אמונים זצ"ל בראשות בנו האדמו"ר שליט"א
האדמו"ר ממכנובקא בעלזא בעליה לציון הרה"ק רבי אהרן מבעלזא זי"ע
התכנסות רבתית של כלל בחורי קרעטשניף בארץ הקודש
שר האוצר איווט ליברמן: "נגייס בלי בושה ח"כים מהמשותפת שיתמכו בתקציב"‎‎
מעמדו של נתניהו בליכוד נחלש? נציגתו לוועדה למינוי שופטים הובסה בבחירות
גורם ביטחוני תוקף את נתניהו: "תמך בברית הגנה עם ארה"ב - אין גבול לציניות"
מכין את הקרקע: בנט כינס את השרים והביא את המומחים שתומכים בהגבלות
שיא יומי מדאיג: 2,441 ישראלים אובחנו מאז חצות כחיוביים לנגיף הקורונה
הפקת לקחים ממבצע שומר החומות: בעיר אשקלון יופעלו שני אזורי התרעה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן