צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ההסכם הקואליציוני הראשון: נישואין בניגוד להלכה ותחבורה ציבורית בשבת

פגיעה חמורה בקודשי ישראל: מרצ היא המפלגה הראשונה החותמת על הסכם קואליציוני, הכולל בתוכו הכרה בנישואין האסורים על פי ההלכה וקידום תחבורה ציבורית ופתיחת מרכולים תוך רמיסת קדושת השבת
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • כניסה משפחתית לנחשונים במים יכולה להיות שלך!

  תוכן מקודם

 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

הסכם קואליציוני ראשון בין מפלגת יש עתיד למפלגת מרצ נחתם היום (חמישי) והוא כולל בתוכו פגיעה חמורה בקודשי ישראל, עם חתימה של יאיר לפיד לפעול לקידום רמיסת הדת במרחב הציבורי בעת כהונת הממשלה בראשה יכהן נפתלי בנט.

בסעיפים הראשונים העוסקים בחקיקה היה חשוב למפלגות מרצ ויש עתיד להתמקד בנושאי דת ומדינה, אחרי סעיף אחד המבהיר כי "בתחום המדיני יש להימנע מצעדים חד צדדים". תחילה מתחייבים יש עתיד ומרצ לפעול לקידום נישואים האסורים על פי ההלכה.

עוד נכתב בהסכם, "הצדדים להסכם זה מתחייבים לפעול בכל הכלים העומדים לרשותם על מנת לקדם תחבורה ציבורית בשבת", ובסעיף שאחריו הם מתחייבים לשנות את החוק כך שניתן יהיה לפתוח מרכולים בשבת.

אותו הסכם, שלא מחייב את מפלגת ימינה, וכולל בתוכו פגיעה חמורה בכל הקדוש והיקר לכל מי שעם ישראל ותורת ישראל חשובה לו, נפתח, באופן אירוני, במשפט "הממשלה תפעל לאיחוי השסעים בין רכיביה השונים של החברה הישראלית".

יו"ר מרצ ניצן הורביץ מסר בתגובה לחתימה על ההסכם: "‏חתמתי עכשיו עם לפיד על ההסכם הקואליציוני. זה הסכם היסטורי שכולל סעיפים תקדימיים רבים, מליבת האג'נדה שמרצ מובילה כבר שנים. ביום ראשון נחליף סוף סוף את השלטון ונעלה את המדינה על דרך הישר לטובת האזרחים כולם".

כתבות קשורות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן