Share on whatsapp

Olivier Fitoussi/FLASH90

ליצמן נאם בכנסת: שנים הציגו את החרדים כסחטנים. ואז הגיע עבאס…

בעבר, הצהיר נפתלי בנט כי עשה טעות בברית האחים עם יאיר לפיד. היום, במליאת הכנסת, התייחס לכך השר יעקב ליצמן: "אתה עומד לחזור על טעותך זו פעם נוספת ולהתחרט עליה כפליים. והפעם לא תהיה מחילה שוב" • "מי שאמר לזרוק את החרדים למזבלה מתקבל בכבוד ומקבל שליטה על המדינה, אבל אוי ואבוי, מישהו אמר על בנט רשע, אוי זו הסתה"
 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

השר היוצא יעקב ליצמן נשא היום (ראשון) נאום תוקפני במליאת הכנסת ואמר, "היום אנו צפויים לראות לראשונה בישראל, השבעת ממשלה ללא תמיכה ציבורית, ללא ניצחון בבחירות, בלי גיבוי של העם, אלא זהו אוסף של שקרים, הונאת בוחרים, וחיבור של שונאים שמצאו דרך, פירצה חוקית, לנקום בשנוא נפשם נתניהו, ללא כל דבר מחבר ביניהם אידיאולוגית וערכית".

"ממשלת בנט-לפיד- וליברמן זו ממשלה רפורמית שקוראת תיגר על כל הקדוש והיקר לעם היהודי לדורותיו. הפקרתם את השבת כיום המנוחה הלאומי, פגעתם בגיור ההלכתי, בכשרות, בחינוך החרדי, בעולם התורה, בכותל, בערכי הדת ומסורת ישראל. זו ממשלה שתוכננה בחטא ושנולדה בפשע של שנאה והסתה. מי שנותן לרודף הדת והמסורת ליברמן להיות שר אוצר ויו"ר ועדת הכספים, עושה צעד נואש ובזוי".

"נפתלי בנט, את מה שאתה חושב על ליברמן אני יודע יותר מאחרים. לא אצטט כאן משיחות אישיות שלנו, רק אומר שהוא האחרון שהיית נותן לו לנהל בנק או חנות. ואת מה שאמרת על שותפך החדש-ישן לפיד אמרת גם לאחרים ובכל מקום: "טעות חמורה שלא אחזור עליה לעולם". אני מגלה לך בנט, שאתה עומד לחזור על טעותך זו פעם נוספת ולהתחרט עליה כפליים. תרשום לך. והפעם לא תהיה מחילה שוב".

ליצמן הוסיף, "חבריי חברי הכנסת, תראו יש כאן משהו מדהים: בעוד מפלגות קואליציית השיסוי וההחרמה סיכמו שלא להעלות נושאים בעייתיים ביניהם, בגלל השעטנז האידיאולוגי שיש בהן, אך עם זאת מצאו לנכון להסכים ביניהם על עקירת כל סממן יהודי ופגיעה בציביון היהודי של ישראל. על זה אין להם ויכוח ומחלוקת. בושה וחרפה".

"קיבלנו הערות וגינויים על ההתקפות של הנציגות החרדית נגד הונאת המאה של בנט. ואני שואל אתכם, איפה הייתם? איפה הייתם כשיגדפו והסיתו נגד החרדים בצורה הקשה והמכוערת ביותר? איזו צביעות והתחסדות. שנה שלימה של קורונה הכפישו וטינפו על החרדים וכלום לא שמענו נגד. מי שאמר לזרוק את החרדים למזבלה מתקבל בכבוד ומקבל שליטה על המדינה, אבל אוי ואבוי, מישהו אמר על בנט רשע, אוי זו הסתה".

"בכל קואליציה שיהדות התורה היתה שותפה בה, הוצגנו, החרדים, כסחטנים, כשודדים שגוזלים את קופת המדינה לצרכיהם האישיים. ואז מגיע מנסור עבאס, ומראה לכולם איך מקבלים תקציבים בכפולות של מיליארדים, לא כמה מיליונים לתקציבים בסיסיים לחינוך החרדי ועולם התורה, אלא מיליארדים כאוות נפשו. והכל בסדר. אין הסתה ואין תקשורת שמתירה את דמם. אבל לחרדים אסור. אותם עיתונאים ופוליטיקאים ששנים הציגו את החרדים כסחטנים – אני קורא לכם מכאן תתנצלו היום. הגיע הזמן!".

"יהדות התורה וגם שס, סירבנו יחד בגאון ובלי היסוס לכל ההצעות הפוליטיות שהוצעו לנו על מנת לעבור צד ולתמוך בקואליציית השינוי וההסתה. עמדנו על עקרונותינו, שמרנו על הבטחותינו לבוחרינו ללכת עם הימין ונתניהו ואנו לא מתחרטים על כך לרגע. ידוע מאמר חז"ל כל הנוטל עצה מהזקנים אינו נכשל. נמשיך לפעול תמיד כהוראות מועצת גדולי התורה, ניאבק בממשלה הרעה הזו, נעצור את מזימותיה נגד מסורת ישראל והציביון היהודי חלילה".

"אנו, הציבור החרדי, יודע להכיר טובה, ויודע להבחין מי מנסה לרכוש אותו בשקרים והבטחות שווא. אנחנו צפויים למילים יפות, להבטחות, חנופה והרגעה, יהיה בסדר ולא נפגע בכם. אנו לא מאמינים לך בנט ולפיד, עוד לא שכחנו את גזירות ברית האחים, ונוכח מסע השקר וההונאה שביצעתם, נגד כל ההבטחות שלכם, אנו רואים את הסכנה הקשה על עולם התורה והישיבות, על המשפחות החרדיות ברוכות הילדים, על עתיד קיום העם היהודי בארצו ונעמוד יחד, יהדות התורה ושס, באחדות וכאיש אחד, בכל הכוח על משמר קדשי ישראל".

"אני רוצה לומר לך מר בנט. אתה לא השקרן הראשון. קדם לך כבר בהיסטוריה רמאי גדול שהיתל, שיבש, שיקר והחליף דעות ושיטות עשרת מונים. הוא גם ביקש ״לעקור את הכל״. אם לא ידעת, אני מגלה לך שהוא לא הצליח ונצח ישראל לא ישקר".

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן