Yonatan Sindel/Flash90

"חוצפן ושחצן; לא בקו הבריאות": במפלגות החרדיות משיבים אש לעבר בנט

במפלגות החרדיות יוצאים בתקיפות נגד דבריו של בנט שאמר כי "צריך להגביל את ההשפעה הפוליטית של החרדים". מי שעוד הצטרף למתקפה הוא יו"ר הציונות הדתית. ח"כ גפני: "זו הקדנציה האחרונה שלו במערכת הפוליטית"

כתבות נוספות בנושא:

ערבי הודה בתקיפת יהודים ליד הר הבית; התיק נגדו נסגר
תופעה מדאיגה בפלטבוש: נוער שוליים גונב רכבים מבתי הכנסת • צפו
האיום של החוקר על ניר חפץ: "תחטוף פצצה, עולמך יזדעזע מהיסוד"
תאונת פגע וברח: האחים נפצעו בדרכם ללמוד ב'חיידר'

בסיעות החרדיות ובמערכת הפליטית זועמים על דבריו של ראש הממשלה נפתלי בנט אשר התבטא בצורה מחוצפת נגד המגזר החרדי ואמר כי "אני שמח שיש חרדים, אבל צריכים להגביל את ההשפעה הפוליטית שלהם".

חבר הכנסת יעקב ליצמן תקף את בנט ואמר: "כשבנט מדבר על הצורך להגביל את ההשפעה החרדית הוא שוכח כמה הוא השתמש בה לצרכיו הפוליטיים ולמען הציבור שהוא ייצג בעבר. בשעתו, בעבר הלא רחוק כשהוא היה זקוק ל״השפעה החרדית״ הוא ידע להתחנן לעזרתה. על זה נאמר אתה אומר ״פן ירבה״, ואנחנו אומרים ״כן ירבה".

חבר הכנסת משה גפני אמר כי "דבריו של בנט לא מפתיעים, הוא עשה את זה בברית האחים עם לפיד ורק התחנחן בפני הציבור החרדי כי היה צריך אותו לצרכיו. זה אותו האיש שמשקר במצח נחושה עבור נושאים שמעניינים אותו באותו רגע. לא מפתיע כי בנט גם יודע שהוא לא יצטרך אותנו יותר, כי זו הקדנציה האחרונה שלו במערכת הפוליטית".

חבר הכנסת ישראל אייכלר תקף אף הוא את בנט ודרש ממנו להנצל, לדבריו, "החרדים נמצאים פה כבר מאתיים שנה, עוד מימי התורכים. עליית החסידים, עליית תלמידי הגר"א והעליה התימנית כולם היו חרדיים".

"הוריו של בנט היגרו לכאן מסן פרנסיסקו. תארו לעצמכם שנשיא ארצות הברית היה אומר שהוא מאוד שמח שיש יהודים באמריקה אבל צריך להגביל את ההשפעה הפוליטית שלהם. הכל יודעים מה ההשפעה הפוליטית של המיעוט היהודי בארצות הברית. העולם היהודי היה מזדעזע. יש לבנט שתי אפשרויות: להתנצל או להתפטר".

גם בש"ס מיהרו לתקוף את בנט. יו"ר המפלגה אריה דרעי תקף בחריפות ואמר כי "ראש ממשלה לא לגיטמי עם שישה מנדטים, שבכל הסקרים מגרד את אחוז החסימה ומייצג רק את עצמו, רוצה להגביל את השפעת החרדים המייצגים מיליון איש. בנט, לכל הונאה יש סוף. עוד יגיע היום שתוקם ממשלה שתייצג את רצון העם, כולל הציבור החרדי שקיבל בבחירות האחרונות 16 מנדטים".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי הגיב ואמר "נפתלי החוצפן והשחצן מדהים כל פעם מחדש. אני לא מאמין שהיה מעיז להגיד על הציבור הערבי את מה שאומר על הציבור החרדי- ששמח שיש חרדים, אבל צריכים להגביל את השפעה הפוליטית שלהם. אבל מה כבר אפשר לצפות מאדם שמכר את כל הערכים של המדינה היהודית בשביל לשאת נאום מעל בימת האו"ם בתור ראש מפלגה עם 6 מנדטים".

חה"כ אוריאל בוסו אמר בתגובה לדבריו של נפתלי בנט בוועידה העשירית של הג'רוזלם פוסט: "מגוחך לשמוע את האיש עם ששת המנדטים הדורש להגביל את השפעתם של נבחרת מצויינת בת 16 נציגים זוהי שבירית שיאים בציפצוף על הדמוקרטיה,כאן המקום להזכיר לראשונה בתולדות המדינה מכהן ראש ממשלה(בתואר) עם 6 מנדטים בלבד שבכל ההסכמים החדשים הטיל גזירות איומות למגזר החרדי במעונות, בישיבות ועוד".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף אף הוא את בנט ואמר כי "‏פוליטיקאי עם שישה מנדטים שגנב את ראשות המממשלה בהונאה מבקש להקטין את השפעתם של שישה עשר מנדטים. כמה חוסר מודעות במשפט אחד".

הכתבות המעניינות ביותר

קָבְעוּ שִׁיר וּרְנָנִים • נר א' דחנוכה בחצה"ק קרעטשניף סיגעט
חבורת המשמחים אירגנו מסיבת חנוכה במרכז הרפואי הדסה עין כרם
שֶׁעָשָׂה נִסִּים לַאֲבוֹתֵינוּ • נר ראשון דחנוכה אצל האדמו"ר משבט הלוי
נר ד': הכוח שלי לנצח הוא כשאבין שאין עוד מלבדו • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
הישג מפוקפק: תל אביב היא העיר היקרה ביותר בעולם
על הבוקר: שריפה פרצה בפנימיית ישיבת סלבודקה; אין נפגעים
הַנֵּרוֹת הַלָּלוּ • הדלקת נר חנוכה בחצה"ק רחמיסטריווקא
פרויקטור הקורונה: "צריך לשקול לחייב חיסונים נגד קורונה בישראל"
הדלקת נר חנוכה אצל האדמו"ר מדושניסקיא • גלריה
מתקפה חריפה נגד מתן כהנא: "מעניק מתנה לגויים ביום אידם"
כִּי אַתָּה תָּאִיר נֵרִי: מלווה מלכה ומסיבת חנוכה למחנכי ת"ת ויז'ניץ אלעד
החורף חזר: קשת נראתה בשמורת נחל עמוד • תמונה
נֵר מִצְוָה • הדלקת נר חנוכה בחצר הקודש נדבורנה אלעד
האדמו"ר משאץ אשדוד בסיור הלכתי במשחטת עופות
חשוד ניסה לחצות את הגבול מרצועת עזה - חמוש בסכין
שעשית לאבותינו: נר בן 700 שנה נמצא בסוסיא הקדומה
דניאל גוטמן ומקהלת הילדים שיר ושבח בקליפ מרגש לחופה
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

נראה שהנאום המוצלח של מקלב אתמול נגע בנקודות הרגישות של בנט, שתגובתו לא איחרה לבא…
ככה מגיב אדם פגוע שלא מצליח לשלוט בעצמו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו