הממשלה המעופפת: "חבורת נהנתנים שהסתערו על מנעמי השלטון"

תגובות באופוזיציה לבדיקת 'JDN' על טיסות השרים • ליצמן: "ככה זה בלי ערכים" • אקוניס: "השרים נוהרים לרמאללה" • אייכלר: "הבעיה היא בחזרתם" • אבוטבול: "לכהנא קשה לנחות למציאות" • מעוז: "כסף לטיסות יש, לנזקקים אין"

כתבות נוספות בנושא:

חידוש שיחות הגרעין: שר הביטחון מול ראש המוסד
ירושלים: עשרות פעילי ימין צועדים בשכונת שמעון הצדיק
השר אבידר תקף את בנט: "פאניקה ואיבוד עשתונות זו לא מדיניות ממשלה"
החורף הגיע: שלג יורד בחרמון - רוחות של יותר מ-50 קמ"ש במרכז
 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

 • מצמרר: "נשארתי לזעוק את בקשתה האחרונה של מרים ע"ה"

  תוכן מקודם

 • רוצים להדליק נרות בחנוכייה העתיקה של מרן הגראי״ל שטיינמן? • הקליקו כאן

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

ח"כים בכירים במפלגות האופוזיציה הגיבו בחריפות לנתונים שפורסמו אתמול ב'חדשות JDN' על טיסות שרי הממשלה לחו"ל בתקופה האחרונה.

יו"ר אגודת ישראל ח"כ יעקב ליצמן אמר בשיחה עם 'חדשות JDN' כי "מדובר בחבורת נהנתנים שהסתערו על מנעמי השלטון ללא דו"ח לציבור. מדהים לראות את השרים האלה עסוקים בעצמם על חשבון הציבור, תוך שחלקם הגדול יודעים להאשים את החרדים בגניבת תקציבים. בושה וחרפה. זה יכול לקרות רק לאנשים שיודעים שאינם מייצגים את העם לאחר שרובם שיקרו לבוחריהם לאורך כל הדרך. ככה זה כשאין אידיאולוגיה ואין ערכים".

השר לשעבר ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד, שכבר השבוע נאם בדיון בכנסת על ה"ממשלה המעופפת", הוסיף בשיחה ל'חדשות JDN': "זוהי ממשלה מעופפת. השרים בחו"ל, מעופפים בכל מקום. לא נוסעים לנתיבות, לא מבקרים באופקים, בצפת, בטבריה, או בקריית שמונה; מעופפים תרתי משמע, בעיקר לאיחוד האמירויות".

אקוניס הוסיף ותקף: "הם נוסעים לעוד מקום, הם נוסעים למוקטעה בהכנעה, בהרכנת ראש, מתרפסים ונוהרים למוקטעה. שרי הממשלה המעופפת נוהרים לרמאללה, למכחיש השואה אבו מאזן, לאיש אשר שר בממשלה מסכים איתו, עם אבו מאזן, שצריך להעמיד לדין את חיילי צה"ל בהאג, בבית הדין הבין-לאומי בהאג".

ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה דווקא שיבח בתגובה ל'חדשות JDN' את טיסות השרים: "אין בעיה שהם טסים החוצה. הבעיה היא שהם חוזרים. זהו שלטון של משנאי אלוקי ישראל. מטמאים את הכותל המערבי ואת ארץ הקודש. נלחמים להכחיד את תורת ישראל, להגביל ולהחניק את העם היהודי השוכן בציון מאז ולתמיד. המה כרעו ונפלו ואנחנו קמנו ונתעודד".

ח"כ משה אבוטבול מש"ס הוסיף: "רק מי שחש שזמן שלטונו קצוב וקצר טס בכזו מהירות ובכזו כמות בולמוסית לכל יעד ללא תוכן וקשר. הכאב שכיום המצב במדינה לא פשוט וקל וגם בעקבות נגיף הקורונה, ושם בחלונות הגבוהים מוצאים זמן לטייל בעולם במקום להיצמד למשרדים עליהם הם מופקדים ולטפל בבעיות".

הח"כ הש"סי הוסיף עקיצה למתן כהנא: "על שר הדתות אסור לכעוס, כי כטייס לשעבר קשה לו לעשות לעצמו רפורמה ולנחות לקרקע המציאות".

"אין הנהגה ואין חזון"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר: "ממשלה אי אפשר לנהל בשלט רחוק. הממשלה המעופפת נראית בדיוק כמו שהיא מתנהלת, השרים מסתכלים על העם מלמעלה ובמקום לרדת לעם בגובה העיניים, לשמוע את המצוקות ולטפל בהם, הם מתעופפים להם בשחקים. כך בינתיים הציבור סובל ומי שמרוויח זה האחים המוסלמים שמקבלים 53 מיליארד שקל, המדינה מאבדת את הביטחון, את הנגב, את הריבונות ואין בעל בית שיעשה סדר במדינה. נמשיך להיאבק  להפלת הממשלה הרעה שאין לה לא קברניט ולא נווט".

יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז, הגיב: "לאזרחי ישראל מגיעה ממשלה אחרת. את הממשלה הזאת מעניין רק טובתם האישית והכסא. אין דרך, אין הנהגה ואין חזון. כסף לטיסות לחו"ל יש, אבל כסף לחיילים, לנזקקים ולמשפחות שבאמת צריכות אין. בע"ה נקווה שבקרוב הממשלה הזו שדואגת רק לעצמה ופוגעת במדינת ישראל, בזהותה היהודית ובאזרחים תעבור מן העולם".

ח"כ מאי גולן מהליכוד אמרה ל'חדשות JDN': "עכשיו ברור לכולם למה הממשלה קידמה את החוק הנורווגי למימדים מפלצתיים. כדי ששריה יוכלו לטוס ללא הפסקה וללא צורך בקיזוז ועוד על חשבון משלם המיסים. כשאותם שרים מיותרים ומנותקים יגיעו לביקור בארץ, הם ישמעו אותנו מספסלי האופוזיציה נלחמים בכל כח כדי להפיל כמה שיותר מהר את הממשלה המסוכנת והאנטי יהודית הזו".

ח"כ קטי שטרית מהליכוד האשימה: "ממשלה מנותקת ומעופפת. הם הכניסו עשרות נורווגים לכנסת בכדי שהם כולם יוכלו לטייל בעולם. כל שר וסגן שר לענייני כלום ושום דבר חוכר מטוס, לוקח את החברה שלו וטס למסע יחסי ציבור מכספי המיסים. נראה שכל אחד שם כבר החליף 3 דרכונים. בושה וחרפה! זאת ממשלה שאין לה דין ואין לה דיין".

הנתונים שפורסמו

כזכור, בנתונים שפרסמנו אתמול, לא פחות מ-11 שרי ממשלה הספיקו לשהות בשבועיים האחרונים בחו"ל, חלקם אפילו הספיקו לבקר ביותר ממדינה אחת. שר החוץ יאיר לפיד היה בבחריין וארצות הברית, השרה לאיכות הסביבה זנדברג ושרת האנרגיה קארין אלהרר היו בצרפת ואיחוד האמירויות, שר התיירות יואל רזבוזוב היה באמירויות ובקזחסטן.

ברשימת הטסים לאיחוד האמירויות גם השר לשירותי דת מתן כהנא, שרת הפנים איילת שקד, השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג', והשר הממונה על התכנון האסטרטגי במשרד ראש הממשלה אלי אבידר. גם סגני השרים אביר קארה ועידן רול היו באיחוד אמירויות. שר השיכון זאב אלקין טס לאוקראינה, שרת התחבורה מרב מיכאלי הייתה בארה"ב, ושר התפוצות נחמן שי טס לרומניה ושוודיה.

מאז הקמת הממשלה, לפני 4 חודשים, לפיד היה ב-7 מדינות, ארצות הברית, בחריין, רוסיה, מרוקו, בלגיה, איחוד האמירויות ואיטליה. עוד טסו בחודשים האחרונים: שר הביטחון בני גנץ לצרפת, שר הרווחה מאיר כהן למרוקו, שרת הקליטה פנינה תמנו שטה לצרפת, שר התרבות חילי טרופר ליפן ושר המודיעין אלעזר שטרן לארצות הברית.

הכתבות המעניינות ביותר

אשדוד: ילד בן 6 נפגע מאוטובוס; מצבו בינוני
טיול ומגורים במצרים • הרב אברהם מימון • צפו
פרוייקטור הקורונה נועד עם רבה של ירושלים: "מתנגדי החיסונים מפיצים כזבים" • צפו
נתניהו במליאת הכנסת: "קואליציה דורסנית - רוצים לסתום לימין את הפה" • צפו
"תרם רבות לחיזוק היחסים הביטחוניים": שר הביטחון ספד לרמטכ"ל צבא הודו שנהרג
"מאגרי המידע לא נפרצו": אתר הביטוח הלאומי תחת מתקפת סייבר והושבת
פייזר: המנה השלישית של החיסון מספקת הגנה יעילה מפני זן האומיקרון
הכנסת ספר תורה לישיבת דרך אמונה בעיר לוד בראשות מרן הגר''ח קנייבסקי
הערב: הילולת מרן הגה"צ רבי נפתלי הערצקא פרנקל זצ"ל
סערה בכנסת: נתניהו צעק "החוק - סכנה איומה לדמוקרטיה" ודפק על השולחן
הג'וב החדש של ראש המוסד לשעבר: יוסי כהן מצטרף לדירקטוריון 'קלארוטי'
זאת חנוכה בחצר הקודש סטראפקוב • גלריה
ממשלה מתנפחת: יצחק הלוי צפוי להתמנות בשבוע הבא לסגן שרת החינוך
נֵר לְרַגְלִי דְבָרֶךָ • נר ז' דחנוכה בחצר הקודש סערט ויז'ניץ
קָבְעוּ שִׁיר וּרְנָנִים • הגאון רבי ראובן אלבז בהדלקת נרות חנוכה
האדמו''ר מזוויעהל בעריכת השולחן בזאת חנוכה • תיעוד
האדמו"ר מרחמסטריווקא בטיש זאת חנוכה • גלריה
שעות אחרי שפונתה עם סכין בגב: פצועת פיגוע הדקירה שוחררה לביתה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו