הממשלה המעופפת: "חבורת נהנתנים שהסתערו על מנעמי השלטון"

תגובות באופוזיציה לבדיקת 'JDN' על טיסות השרים • ליצמן: "ככה זה בלי ערכים" • אקוניס: "השרים נוהרים לרמאללה" • אייכלר: "הבעיה היא בחזרתם" • אבוטבול: "לכהנא קשה לנחות למציאות" • מעוז: "כסף לטיסות יש, לנזקקים אין"

כתבות נוספות בנושא:

כביש 6: משאית שהובילה חומרים מסוכנים התהפכה • צפו בתיעוד
התחממות עד לשרב וירידה בטמפרטורות עד גשם • זאת התחזית לשבוע הקרוב
הקבינט אישר הגבלות חדשות: איכוני השב"כ יוחזרו ובידוד לכל השבים מחו"ל
סער נגד המתווה של בנט: "מתנגד להכל - אני במהלכים כאלה לא יכול לתמוך"
 • אובחנה עם OCD וקיבלה 59,000 שקל! / אובחן עם דיכאון וקיבל 52,000 שקל!

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • "מרים לא פחדה למות" שלמה ברים משתף

  תוכן מקודם

 • רוצים להדליק נרות בחנוכייה העתיקה של מרן הגראי״ל שטיינמן? • הקליקו כאן

  תוכן מקודם

ח"כים בכירים במפלגות האופוזיציה הגיבו בחריפות לנתונים שפורסמו אתמול ב'חדשות JDN' על טיסות שרי הממשלה לחו"ל בתקופה האחרונה.

יו"ר אגודת ישראל ח"כ יעקב ליצמן אמר בשיחה עם 'חדשות JDN' כי "מדובר בחבורת נהנתנים שהסתערו על מנעמי השלטון ללא דו"ח לציבור. מדהים לראות את השרים האלה עסוקים בעצמם על חשבון הציבור, תוך שחלקם הגדול יודעים להאשים את החרדים בגניבת תקציבים. בושה וחרפה. זה יכול לקרות רק לאנשים שיודעים שאינם מייצגים את העם לאחר שרובם שיקרו לבוחריהם לאורך כל הדרך. ככה זה כשאין אידיאולוגיה ואין ערכים".

השר לשעבר ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד, שכבר השבוע נאם בדיון בכנסת על ה"ממשלה המעופפת", הוסיף בשיחה ל'חדשות JDN': "זוהי ממשלה מעופפת. השרים בחו"ל, מעופפים בכל מקום. לא נוסעים לנתיבות, לא מבקרים באופקים, בצפת, בטבריה, או בקריית שמונה; מעופפים תרתי משמע, בעיקר לאיחוד האמירויות".

אקוניס הוסיף ותקף: "הם נוסעים לעוד מקום, הם נוסעים למוקטעה בהכנעה, בהרכנת ראש, מתרפסים ונוהרים למוקטעה. שרי הממשלה המעופפת נוהרים לרמאללה, למכחיש השואה אבו מאזן, לאיש אשר שר בממשלה מסכים איתו, עם אבו מאזן, שצריך להעמיד לדין את חיילי צה"ל בהאג, בבית הדין הבין-לאומי בהאג".

ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה דווקא שיבח בתגובה ל'חדשות JDN' את טיסות השרים: "אין בעיה שהם טסים החוצה. הבעיה היא שהם חוזרים. זהו שלטון של משנאי אלוקי ישראל. מטמאים את הכותל המערבי ואת ארץ הקודש. נלחמים להכחיד את תורת ישראל, להגביל ולהחניק את העם היהודי השוכן בציון מאז ולתמיד. המה כרעו ונפלו ואנחנו קמנו ונתעודד".

ח"כ משה אבוטבול מש"ס הוסיף: "רק מי שחש שזמן שלטונו קצוב וקצר טס בכזו מהירות ובכזו כמות בולמוסית לכל יעד ללא תוכן וקשר. הכאב שכיום המצב במדינה לא פשוט וקל וגם בעקבות נגיף הקורונה, ושם בחלונות הגבוהים מוצאים זמן לטייל בעולם במקום להיצמד למשרדים עליהם הם מופקדים ולטפל בבעיות".

הח"כ הש"סי הוסיף עקיצה למתן כהנא: "על שר הדתות אסור לכעוס, כי כטייס לשעבר קשה לו לעשות לעצמו רפורמה ולנחות לקרקע המציאות".

"אין הנהגה ואין חזון"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר: "ממשלה אי אפשר לנהל בשלט רחוק. הממשלה המעופפת נראית בדיוק כמו שהיא מתנהלת, השרים מסתכלים על העם מלמעלה ובמקום לרדת לעם בגובה העיניים, לשמוע את המצוקות ולטפל בהם, הם מתעופפים להם בשחקים. כך בינתיים הציבור סובל ומי שמרוויח זה האחים המוסלמים שמקבלים 53 מיליארד שקל, המדינה מאבדת את הביטחון, את הנגב, את הריבונות ואין בעל בית שיעשה סדר במדינה. נמשיך להיאבק  להפלת הממשלה הרעה שאין לה לא קברניט ולא נווט".

יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז, הגיב: "לאזרחי ישראל מגיעה ממשלה אחרת. את הממשלה הזאת מעניין רק טובתם האישית והכסא. אין דרך, אין הנהגה ואין חזון. כסף לטיסות לחו"ל יש, אבל כסף לחיילים, לנזקקים ולמשפחות שבאמת צריכות אין. בע"ה נקווה שבקרוב הממשלה הזו שדואגת רק לעצמה ופוגעת במדינת ישראל, בזהותה היהודית ובאזרחים תעבור מן העולם".

ח"כ מאי גולן מהליכוד אמרה ל'חדשות JDN': "עכשיו ברור לכולם למה הממשלה קידמה את החוק הנורווגי למימדים מפלצתיים. כדי ששריה יוכלו לטוס ללא הפסקה וללא צורך בקיזוז ועוד על חשבון משלם המיסים. כשאותם שרים מיותרים ומנותקים יגיעו לביקור בארץ, הם ישמעו אותנו מספסלי האופוזיציה נלחמים בכל כח כדי להפיל כמה שיותר מהר את הממשלה המסוכנת והאנטי יהודית הזו".

ח"כ קטי שטרית מהליכוד האשימה: "ממשלה מנותקת ומעופפת. הם הכניסו עשרות נורווגים לכנסת בכדי שהם כולם יוכלו לטייל בעולם. כל שר וסגן שר לענייני כלום ושום דבר חוכר מטוס, לוקח את החברה שלו וטס למסע יחסי ציבור מכספי המיסים. נראה שכל אחד שם כבר החליף 3 דרכונים. בושה וחרפה! זאת ממשלה שאין לה דין ואין לה דיין".

הנתונים שפורסמו

כזכור, בנתונים שפרסמנו אתמול, לא פחות מ-11 שרי ממשלה הספיקו לשהות בשבועיים האחרונים בחו"ל, חלקם אפילו הספיקו לבקר ביותר ממדינה אחת. שר החוץ יאיר לפיד היה בבחריין וארצות הברית, השרה לאיכות הסביבה זנדברג ושרת האנרגיה קארין אלהרר היו בצרפת ואיחוד האמירויות, שר התיירות יואל רזבוזוב היה באמירויות ובקזחסטן.

ברשימת הטסים לאיחוד האמירויות גם השר לשירותי דת מתן כהנא, שרת הפנים איילת שקד, השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג', והשר הממונה על התכנון האסטרטגי במשרד ראש הממשלה אלי אבידר. גם סגני השרים אביר קארה ועידן רול היו באיחוד אמירויות. שר השיכון זאב אלקין טס לאוקראינה, שרת התחבורה מרב מיכאלי הייתה בארה"ב, ושר התפוצות נחמן שי טס לרומניה ושוודיה.

מאז הקמת הממשלה, לפני 4 חודשים, לפיד היה ב-7 מדינות, ארצות הברית, בחריין, רוסיה, מרוקו, בלגיה, איחוד האמירויות ואיטליה. עוד טסו בחודשים האחרונים: שר הביטחון בני גנץ לצרפת, שר הרווחה מאיר כהן למרוקו, שרת הקליטה פנינה תמנו שטה לצרפת, שר התרבות חילי טרופר ליפן ושר המודיעין אלעזר שטרן לארצות הברית.

הכתבות המעניינות ביותר

כביש 6: משאית שהובילה חומרים מסוכנים התהפכה • צפו בתיעוד
חלוקת תעודות ופרסים בישיבה לצעירים 'טל תורה'
מעמד הכנסת ספר תורה לישיבת עטרת ישראל • גלריה
שמוליק ינקוביץ מגיש: מחרוזת שירי חנוכה בסגנון רענן וחדשני
התחממות עד לשרב וירידה בטמפרטורות עד גשם • זאת התחזית לשבוע הקרוב
הקבינט אישר הגבלות חדשות: איכוני השב"כ יוחזרו ובידוד לכל השבים מחו"ל
סער נגד המתווה של בנט: "מתנגד להכל - אני במהלכים כאלה לא יכול לתמוך"
המונים פוקדים את ציונו הטהור של מרן בעל ה"איילת השחר" זצוק"ל • צפו
התוועדות חג הגאולה בחצר הקודש בישטנא
ראיתם אותו: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור בחיפושיה אחרי נחמן מביתר עילית
בנט בפתח ישיבת הקבינט: "עד שנלמד יותר - אנחנו רוצים לשמור על ישראל פתוחה" • צפו
שרת הפנים הודיעה: שעון החורף יקוצר בכשלושה שבועות
גדולי ישראל בניחום אבלים אצל הרב דוד מרגלי יו"ר מאקאווא העולמי
הח"כ לשעבר הכניס ספר תורה, מי הגיע להשתתף? • גלריה
זן האומיקרון: 50 מדינות אדומות; החל ממחר בידוד לשבים • הרשימה המלאה
קבינט הקורונה דן על הזן החדש: על הפרק - הגבלות בנתב"ג ואיכוני שב"כ
פיקוד העורף החל בסיוע התמודדות עם זן אומיקרון; טיסות ממדינות אדומות יוסטו לטרמינל 1
חוזרים לביצוע המיוחד: יענקי ברוין וארהלה סאמעט מארחים את יאפצ'יק להדלקת נרות

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו