היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיע להחלטה בנוגע לכתבי האישום בתיקי נתניהו, וייתכן שיפרסם אותה כבר מחר . בתיק 1000 יואשם נתניהו במרמה והפרת אמונים. ביתר התיקים ישנן עדיין מחלוקות במשרד המשפטים

תיקי נתניהו: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הגיע להחלטה בנוגע לכתבי האישום בתיקי נתניהו – וייתכן שיפרסם אותה כבר מחר (חמישי). בתיק 1000 יואשם נתניהו במרמה והפרת אמונים. ביתר התיקים ישנן עדיין מחלוקות במשרד המשפטים – היו במשרד מי שחשבו שיש לסגור את תיק 2000, ובתיק 4000 לא כולם הסכימו על העובדות.

במשרד המשפטים עבדו השבוע שעות נוספות בניסיון להאיץ את הדיונים בתיקי ראש הממשלה, ולהגיע להחלטה. בכירי הפרקליטות תומכים בחוות הדעת של פרקליטות מיסוי וכלכלה, לפיה יש להגיש נגד נתניהו כתב אישום בגין שוחד בתיק 4000. בפרקליטות הכינו חוברת שמאגדת תשובות לכל טענות פרקליטי ראש הממשלה. ההחלטה הסופית, כידוע, תתקבל על ידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. כך פורסם הערב "בערוץ 13"

יחד עם זאת, גורם בכיר בפרקליטות אומר לגיא פלג 'בחדשות 12': "גם אם בסופו של יום היועמ"ש יחליט להשאיר את סעיף השוחד בכתב האישום, צפוי להיות הבדל משמעותי בין תיאור הסעיף כפי שהוא מופיע בכתב החשדות לבין תיאורו בכתב האישום הסופי".

לדברי אותו בכיר, "סעיף השוחד יעבור דילול משמעותי, ואם כן יוחלט להאשים את נתניהו בשוחד האישום יתמקד בהטבה הרגולטורית שנתן לכאורה למיליארדר שאול אלוביץ' באישור עסקת בזק-יס, והסעיפים האחרים שבהם נטען כי נתניהו נתן הטבות ידוללו החוצה מכתב האישום או יוסרו כליל".

בתוך כך הערב פורסם "בערוץ 13" תמלילים מחקירת שרה נתניהו בתיק 1000, שרה נחקרה באזהרה על טובות ההנאה שקיבלה מארנון מילצ'ין.

שרה: אני מבקשת חקירה על כל ראשי הממשלה הקודמים
מומי: בואי..
שרה: כל הנשיאים
מומי: בואי…
שרה: כולל האחרון ונשותיהם לשעבר ובהווה וכולם, הוא חבר שלנו. מותר לקבל מתנות מחברים.
מומי: אני לא קוטע אותך. תכבדי אותי. סיכמנו משהו, נכון?
שרה: אני יודעת. אני בטריטוריה שלכם. האמת שכל המדינה זה הטריטוריה שלכם.

בהמשך החקירה מתעלמת שרה משאלות החוקרים וממשיכה לתקוף את התקשורת.

שרה: רביב דרוקר זה לא המלך שלכם? כל פיפס של רביב דרוקר נפתחת חקירה. החקירה הזו זה בן כספית שבע מאות אלף שקל זה שטויות? בן כספית בא לפני שבעה חודשים ובא למשטרה ואמר אני רוצה להפיל את מר נתניהו. אני רוצה לספר דברים על הסיגרים ועל הזה. הוא אפילו כתב את זה.
חוקר: אבל יש פה ראיות, זה לא בן כספית.
שרה: אתם השליחים של רביב דרוקר ושל בן כספית. מחלקת החקירות של המשטרה שלכם רוצה להפיל את ראש הממשלה

נגד הגברת נתניהו לא הוגש כתב אישום בפרשה. בעלה התנער בחקירותיו ממודעות לדרישות של רעייתו ולטובות ההנאה שקיבלה.

במהדורת החדשות "בערוץ 12" נחשף הערב (רביעי) התכתבויות בין מי שהיה בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', ובין מנכ"ל אתר וואלה אילן ישועה.

מנכ"ל וואלה: "החבר ביקש להוריד כתבה על הבן של הגדול"
אלוביץ': "תעדכן אותי כשיורד".
מנכ"ל וואלה: "עף מרוב המקומות, כבר מנקים סופית".
אלוביץ': "תודה"
מנכ"ל וואלה: "אין בעד מה, לא הבנתי בכלל מה הייתה הבעיה בכתבה אבל מילא".
אלוביץ':  "חולים".
מנכ"ל וואלה: "אלוהים ישמור על עם ישראל".
אלוביץ': "אבל הצלחנו לדגדג אותם בנקודה רגישה, לא מקנא בך".
מנכ"ל וואלה: "אני יוצא מדעתי היום, היה פשוט נורא ובסוף הם עשו לי תרגיל מסריח".
אלוביץ': "חבל. הילד שלהם יותר משוגע ממנה והוא המסית והמדיח".