בנט תוקף את ליברמן: "מבול של וויתורים"

מתיחות בקואליציה החדשה? יו"ר 'הבית היהודי' לא אהב את אמירותיו המתונות של ליברמן בטקס ההשבעה שלו והבהיר: "אל דאגה, אנחנו כאן"

מיד עם הצטרפותה של מפלגת 'ישראל ביתנו' לקואליציה, ששחררו ב'בית היהודי' אנחת רווחה גדולה וגלויה. החשש המרכזי מפני שינוי קווי היסוד של הממשלה – כמו גם מפני כרסום ההשפעה של המפלגה על יציבותה – התפוגג.

אולם מתברר כי גם בקואליציית הימין הנוכחית קיימים מתחים גלויים וסמויים בין המפלגות. יו"ר 'הבית היהודי' ושר החינוך, נפתלי בנט, לא אהב את האמירות המתונות של ליברמן אמש בטקס השבעתו לתפקיד שר הביטחון, ועקץ: "דברים שרואים משם גם רואים מכאן".

"לכל מי שמתנגד לחלוקת ירושלים ולהקמת מדינה פלסטינית על כביש 6, ונעצב ממבול הוויתורים ביממה האחרונה, אל דאגה: אנחנו כאן", דברי בנט.

כזכור, אמש דיווחנו כי שר הביטחון, אביגדור ליברמן נפגש לפגישה אישית ראשונה עם הרמטכ"ל. לאחר מכן נפגש על כלל חברי פורום מטכ"ל. זאת, לאחר שהבוקר נכנס רשמית לתפקידו בטקס שנערך עבורו בקריה בתל אביב.

בדבריו הפגין ליברמן מתינות ואמר: "שאין לנו את המותרות לנהל מלחמת יש ברירה. כחברה ישראלית אנו רשאים לנהל אך ורק מלחמות אין ברירה וחייבים לנצח בהן. אין לנו גם את המותרות לנהל מלחמות התשה מתמשכות".

בהמשך דבריו, אמר שר הביטחון הנכנס כי "כאשר יש התנגשות בין הערכים של שלמות העם או שלמות הארץ, שלמות העם חשובה יותר".

שר הביטחון הקודם, משה יעלון נהג לומר כי גם בקריה הוא נועל את הנעליים הצבאיות הגבוהות, בשל הנחשים המסתובבים שם. בדבריו היום, עקץ אותו ליברמן כאשר אמר "אני בא לכאן בלי נעליים גבוהות ועם ראש פתוח".

"אני מודה לקודמי בתפקיד השר בוגי יעלון שפעמים רבות חלקתי על דעתו, אך יש לו זכויות רבות ותרומה לא מבוטלת לביטחון ישראל. אני מתכוון לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם הרמטכ"ל, גדי איזנקוט ועם המטה הכללי, ואני בטוח שיחד נשמור כולנו על ביטחונם של אזרחי ישראל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן