פרשת מימרן • לשכת נתניהו משנה גירסה: "קיבל כסף בעודו אזרח פרטי"

בצל החלטת היועמ"ש להורות על בדיקת החשדות לפיהם קיבל נתניהו כספים שלא כחוק ממיליארדר צרפתי, משנה ראש הממשלה את גירסתו ומודה - לראשונה - כי הוא אכן קיבל תרומה בסך כמה עשרות אלפי דולרים בהיותו מחוץ למערכת הפוליטית

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

לחץ בבלפור? לאחר שטען אמש כי עדותו של המיליארדר הצרפתי, ארנו מימרן, שקרית, משנה ראש הממשלה את גירסתו ומודה בקבלת סכום מסויים ממימרן.

"הטענה שארנו מימרן תרם מיליון אירו לקמפיין בחירות של מר נתניהו היא שקר משולל כל יסוד. לא הייתה שום תרומה של מימרן לקמפיין בחירות של נתניהו….מימרן תרם בשנת 2001 ארבעים אלף דולר לקרן לפעילות ציבורית של מר נתניהו, שכללה הופעות תקשורתיות ומסעות הסברה רבים בחו"ל לטובת מדינת ישראל, ונעשתה בהתאם לחוק", נאמר בהודעה שפרסמה הלשכה לפני זמן קצר.

מדובר, כאמור, בגירסה חדשה לגמרי מאחר שבעבר טען נתניהו כי לא קיבל ממירן כל תרומה.

כזכור, אמש נחשף בערוץ 10 כי מספר ימים לאחר המלצת המשטרה להעמיד לדין את רעיית ראש הממשלה בשל חלקה בפרשת מעונות רה"מ, יתכן וראש הממשלה ימצא עצמו מתמודד בקרוב בחזית משפטית חדשה.

ע"פ הדיווח, היעוץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדנבליט, הורה לצוות משרדו לפתוח בבדיקת הדיווח לפיו נתניהו קיבל מיליון אירו ממיליארדר צרפתי – בניגוד לחוק.

מקור הדיווח הוא במשפט שמתנהל בימים אלה בצרפת נגד המיליארדר ארנו מימרן, במהלכו טען מימרן נטען כי הוא העביר לנתניהו סכום של מיליון אירו בבחירות 2009 – מבלי לדווח על כך.

גורמים משפטיים העריכו מיד עם הפרסום הראשון בנושא כי לא יהיה מנוס מחקירת משטרה בענין. בגורמים אף ביקור את היועץ המשפטי הקודם, יהודה וינשטיין, על האופן שבו הוא "החליק" פרשיות שונות הנוגעות לנתניהו.

כאמור, היועץ המשפטי מנדנבליט הורה על בדיקת הנושא, כשלא מן הנמנע שבסופו של יום תיפתח חקירה פלילית בענין.

"נתניהו לא קיבל כל תרומה אסורה ממימרן. כל טענה אחרת היא שקר": כך הגיבו אמש בסביבת ראש הממשלה על הפרסומים לפיהם נתניהו קיבל תרומה אסורה על סך מיליון יורו ממיליארדר צרפתי.

בהודעת שפרסמה לשכתו של נתניהו נאמר עוד: "מימרן תרם לפעילות ציבורית של נתניהו בתחילת שנות ה-2000, כשמר נתניהו היה אזרח פרטי ולא מילא כל תפקיד פוליטי. פעילות זו כללה הופעות תקשורתיות ומסעות הסברה רבים בחו"ל לטובת מדינת ישראל, ונעשתה בהתאם לחוק.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן