משבר קואליציני? בש"ס מגיבים בחריפות להתבטאות החמורה של מקורבו של ראש הממשלה ודורשים לפטרו לאלתר מתפקיד יו"ר דירקטוריון ערוץ 10. הסיעה הציבה לראש הממשלה אולטימטום לפיו כל עוד הוא לא יפוטר - הסיעה לא תצביע עם הקואליציה

ההתבטאות והסערה: תנועת ש"ס מגיבה בחריפות לדברים החמורים שאמר מקורבו של ראש הממשלה, רמי סדן, שמונה אמש ליו"ר דירקטוריון ערוץ 10. בש"ס מציבים אולטימטום לנתניהו לפיו אם הוא לא יפטר את סדן – הסיעה לא תהיה מחוייבת למשמעת הקואליציונית.

"תנועת ש"ס דורשת מראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו, לפטר מיידית את רמי סדן שנבחר אתמול ליו״ר דריקטוריון חברת החדשות של ערוץ 10, בעקבות דבריו הגזעניים…כל עוד שדבר זה לא יבוצע חברי הכנסת של התנועה יצביעו במליאת הכנסת כראות עיניהם. הציבור המזרחי מפסיק לשתוק", נאמר בהודעה שפרסמה התנועה.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו על הדברים החמורים שהשמיע סדן בישיבתו הראשונה בדירקטוריון. "אני כמוכם באליטה שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי…אנחנו כאליטה צריכים לפרוץ את המעגלים של הערוץ, לפנות לקהל של ש"ס, למסעודה משדרות", אמר סדן.

סדן עצמו מכחיש את הדברים וטוען כי "לא היו דברים מעולם. אנשים שמודאגים מהמינוי מנסים לסכסך בתוך הציבור הדתי. השם דרעי לא הוזכר בכלל בישיבת הדירקטוריון".

בש"ס זועמים מאוד על הדיווחים וקוראים להתפטרותו של סדן. יו"ר התנועה, אריה דרעי, פירסם תגובה חריפה בה נאמר: "מצביעי ש״ס אינם סרח עורף, מצביעי ש״ס הם מאות אלפים של מזרחיים שהחליטו להתאגד ולהרים את ראשם כדי למגר מן העולם תופעות כמו רמי סדן. אנחנו כאן בשביל להישאר, אנחנו כאן בשביל לומר לאנשים כאלה שבישראל 2016 לא נעבור לסדר היום על התבטאויות כאלה. לא בפומבי ולא בישיבת דירקטוריון סגורה.

לכל אנשי התקשורת מכל כלי התקשורת להתעלות מעל אינטרסים אישיים ולגנות את הגזענות הזו בכל פה, אסור לשתוק.

היום זה נגד המזרחיים ונגד המסעודות משדרות ומחר זה יהיה נגד ציבורים אחרים. התקפה בזויה כזו נגד ציבור שלם רק בשל מוצאו, לא יכולה לעבור לסדר היום בשום צורה".

גם מפלגת 'יש עתיד' הצטרפה לגינויים ופרסמה תגובה חריפה לדברים. בהודעה ששיגרה המפלגה לכלי התקשורת נאמר: "אנו מגנים בחריפות את ההתבטאות הגזענית, המסיתה ורווית השנאה של יו"ר חדשות 10 החדש רמי סדן. לא יכול להיות שאדם אשר מחזיק בתפקיד מנהל מערכת חדשות מרכזית במדינה דמוקרטית יתבטא בצורה כזאת נגד אף אדם ואף ארגון או מפלגה ומצביעיה.

אנחנו קוראים לסדן לחזור בו מדבריו ולהתנצל בפני מצביעי ש"ס, חברי הסיעה והעומד בראשה. אמירות מסוג זה מקצינות את השסעים ההולכים וגוברים בחודשים האחרונים בחברה הישראלית ואין להן מקום במדינה שמכבדת את כל אזרחיה. צריך להפסיק עם זה. אפשר לא להסכים, אפשר לבקר התנהלות, אבל אסור להשתמש במילות פוגעניות וארסיות שרק מגבירות את השסעים, בטח כאשר הן באות ממנהל בחברת חדשות שיש לו תפקיד מרכזי בהעברת התכנים בהם צופים אזרחי ישראל"